Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

3, Київ 04:53

Форми підтримки ПУ при ЄС

Одним з основних пріоритетів діяльності Представництва України при ЄС є надання підтримки українським експортерам, що присутні або планують виходити на внутрішній ринок ЄС.

Зокрема, ПУ при ЄС підтримує робочі контакти з ключовими інституціями ЄС з питань функціонування його внутрішнього ринку та здійснення торгівельної політики, що дає змогу отримувати від них фахову допомогу, у т.ч. консультативну, при роботі із зацікавленими українськими виробниками.

Представництво також на постійній основі підтримує робочі контакти з провідними бізнес-асоціаціями ЄС (у т.ч. галузевими), переважна більшість яких розташована у Брюсселі. Можливості таких асоціацій, що представляють інтереси усіх сфер європейського бізнесу також можуть ефективно використовуватись у просуванні інтересів вітчизняних експортерів, у т.ч. для налагодження ділових контактів, організації зустрічей у форматі “business to business”, розповсюдження комерційних пропозицій українських підприємств та пошуку зацікавлених контрагентів, отримання консультативної допомоги у сфері технічного регулювання (санітарних та фітосанітарних вимог), сприяння у вирішенні проблемних питань тощо.

В залежності від характеру питання, ПУ при ЄС має можливість надавати як консультативну, так й практичну підтримку зацікавленим підприємствам.

Консультативна підтримка, як правило, передбачає надання інформації щодо загальних умов доступу на ринок ЄС, зокрема:

-         обсяг ввізного мита при імпорті відповідного виду товарів;

-         нормативно-правові акти ЄС, що регламентують сферу обігу даного товару на внутрішньому ринку ЄС (у т.ч. технічні регламенти та гармонізовані стандарти);

-         здійснення аналізу вже наявних обсягів торгівлі даним товаром між Україною та ЄС;

-         інформація щодо тематичних виставкових заходів, які проводяться в ЄС.

Практична підтримка, в залежності від наявних можливостей, може надаватись у таких формах:

-         сприяння у пошуку партнерів для бізнесу;

-         організаційне сприяння проведенню зустрічей у форматі “business to business”;

-         пошук та підбір постачальників необхідних послуг (юридичне супроводження, маркетинг, страхування, логістика тощо);

-         сприяння у вирішенні проблемних питань, у т.ч. шляхом їх порушення у причетних інституціях ЄС.