Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 09:39

20 вересня Міністр фінансів України Олександр Данилюк здійснив робочий візит до Брюсселя

20 вересня 2017, 16:29

В рамках візиту Міністр провів зустріч з віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом.

Особливу увагу було приділено обговоренню виконання умов для отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги від Європейського Союзу.  Згідно із Меморандумом про взаєморозуміння між Україною та ЄС, передбачена сума траншу становить 600,0 млн. євро.

Сторони обговорили прогрес у виконанні умов надання макрофінансової допомоги та погодилися, що успішна реалізація поставлених завдань потребує злагодженої роботи усіх міністерств та установ, у тому числі, підтримки Верховної Ради України.

Валдіс Домбровскіс вкотре висловив підтримку Україні на шляху до європейської інтеграції та наголосив на необхідності якнайшвидшого впровадження ключових реформ, запланованих Урядом

Крім того, перебуваючи у Брюсселі, Олександр Данилюк зустрівся з Міністром фінансів Бельгії Йоханом ван Овертвельдтом.

Ключовим питанням на зустрічі стало внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Королівства Бельгії про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням.

Міністри обговорили перебіг реформування Державної фіскальної служби в Україні. Особливу увагу було приділено роботі реєстру автоматичного відшкодування ПДВ, за час функціонування якого платникам податку вже було відшкодовано 50,6 млдр. грн. (станом на 04.09.2017).

За результатами зустрічі була досягнута домовленість про підтримку бельгійської сторони у здійсненні Україною реформи ДФС та подальшому вдосконаленні роботи реєстру автоматичного відшкодування ПДВ.

Під час візиту О.Данилюк також виступив на заході «Ukraine: On the right path?» разом з Керуючим директором ЄБРР Ф.Маліжем та Заступником Гендиректора ЄК з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення К.Матерновою.