Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 03:34

Україна готова розширити рамки відносин з ЄС – стаття Представника України при ЄС М.С.Точицького у нідерландському виданні Diplomat Magazine

04 грудня 2017, 12:02

Україна готова розширити рамки відносин з ЄС. Про це йдеться у статті «Україна: перетворення заради європейського майбутнього» – представника України при Євросоюзі Миколи Точицького, оприлюдненій у нідерландському виданні Diplomat Magazine.

«На тлі повної відданості нашому порядку денному реформ, що грунтується на імплементації Угоди про асоціацію, також актуально важливим є розвиток стратегічного бачення майбутнього партнерства України з ЄС і готовності рухатися далі, поза нинішніми рамками», - переконаний посол М.Точицький.

Він додає, що у цьому зв'язку Київ запропонував ЄС низку ініціатив, які включають входження до митного, енергетичного союзів, єдиного цифрового ринку, а також приєднання до Шенгенської зони.

Посол нагадує, що нинішній, 2017 рік, став віховим у відносинах України з ЄС. Йдеться про набуття чинності Угоди про асоціацію та безвізового режиму держави із Європейською Спільнотою, що стали реальними втіленнями прагнень українців, висловлених упродовж Революції Гідності в умовах триваючої російської агресії.

Окрім цього, відзначає Точицький, поглиблена і всеосяжна зона вільної торгівлі Україна-ЄС стала планом для політичних, соціальних і економічних реформ.

«Це дозволило отримати за попередні чотири роки більше результатів, ніж за проголошення незалежності України у 1991 році», - наголосив представник України при ЄС.

Дипломат наголосив, що, незважаючи на триваючу російську агресію та спроби Москви дестабілізовувати внутрішню ситуацію в Україні, у 2017 році держава започаткувала реформи у ключових сферах: освітній, судовій, пенсійній, у сфері охороні здоров'я, державного управління, кібербезпеці та відносно виборчого законодавства.

М.Точицький наголосив, що Україна високо цінує підтримку з боку міжнародних партнерів своїх суверенітету і територіальної цілісності, зокрема, у частині міцної і єдиної позиції у цьому Євросоюзу.

«Надзвичайно важливим є політичний і санкційний тиск на Москву», - відзначив посол.

Також представник України при ЄС акцентував увагу на важливості розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі та започаткування міжнародного механізму із деокупації Криму.

https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2357480-ukraina-gotova-rozsiriti-ramki-vidnosin-z-es-tocickij.html

http://www.diplomatmagazine.nl/2017/12/02/ukraine-transformations-european-future/