Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 06:53

ЄС виділяє новий пакет гуманітарної допомоги у розмірі 24 млн. євро для забезпечення потреб осіб, постраждалих на сході України

01 березня, 17:45


28 лютого в Брюсселі відбулася конференція щодо гуманітарної ситуації на сході України, організована спільно Європейською Комісією та Офісом ООН з координації гуманітарних ситуацій.
На заході виступили Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги Христос Стиліанідес, помічник Генерального секретаря ООН Урсула Мюллер, Керівник Групи підтримки України Пітер Вагнер, депутати Європаламенту Даріуш Розаті та Ребекка Гармс.
Обговорюючи ситуацію в Україні, учасники конференції привернули увагу до триваючої гуманітарної кризи на Донбасі, відзначали важливість координації спільних гуманітарних та соціально-економічних заходів, а також закликали міжнародних партнерів залучати необхідне фінансування для реалізації Плану гуманітарного реагування на 2018 рік.
У рамках заходу Комісар ЄС Х.Стиліанідес оголосив про виділення Єврокомісією нового пакету гуманітарної допомоги для забезпечення потреб осіб, постраждалих на сході України, у розмірі 24 млн. євро.
«У результаті конфлікту соціальна інфраструктура в регіоні зруйнована, особливо уздовж лінії розмежування. Потрібен захист людям, дітям, які залишаються там, потрібна освіта та психосоціальна допомога. Висловлюю підтримку підходам Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО в питаннях надання допомоги постраждалому населенню», – зазначив під час конференції Комісар ЄС з гуманітарної допомоги Христос Стиліанідес.
«Для України громадяни на окупованих територіях найбільша цінність, і ми покладаємося на наших партнерів – міжнародні організації, які працюють там. Зі свого боку, ми забезпечуємо гуманітарний доступ на окуповані території, аби наші люди знали, що держава про них дбає. Також Уряд докладає максимум зусиль, аби захистити громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії на підконтрольній території. Ми щиро вдячні за постійну чотирирічну підтримку нашим міжнародним партнерам, зокрема ЄС та ООН. Ми дякуємо Європейській Комісії за надання гуманітарної допомоги у розмірі 24 млн євро, про яку було оголошено сьогодні»,- заявив Міністр Вадим Черниш.