Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 03:07

Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв учать у дебатах щодо макрофінансової допомоги ЄС Україні на Бюджетному комітеті Європейського парламенту

25 квітня, 20:07

25 квітня, продовжуючи свій робочий візит до Брюсселя, Міністр фінансів Олександр Данилюк взяв участь у засіданні Комітету Європейського парламенту з бюджетного контролю.

Під час обговорення питань боротьби з відмиванням коштів, корупцією, реформи банківського сектору та четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС, члени Комітету висловили свою підтримку Україні у розпочатих реформах. Разом із цим депутати Європарламенту наголосили, що існує ряд проблемних питань, які потребують швидкого вирішення.

Олександр Данилюк запевнив, що в Україні, та зокрема в Міністерстві фінансів, усвідомлюють існуючі проблеми та вже провели достатньо роботи для їх розв'язання.

За його словами, до кінця року Україна має виконати “мінімальний стандарт” плану дій BEPS (План заходів з протидії розмиванню податкової бази й виведенню прибутку з-під оподаткування).

“Це важливий сигнал для всіх країн ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку), що Україна готова до співпраці”, – зазначив Олександр Данилюк.

Міністр додав, що оскільки внаслідок очистки банківської системи держава стала власником більше її половини, “ми в першу чергу зацікавлені в стабільному розвитку банківського сектору для майбутнього виходу з капіталу банків, що знаходяться у власності держави”.

Олександр Данилюк також підкреслив важливість результатів боротьби с корупцією та завершення створення антикорупційної інфраструктури в країні:

“Створення антикорупційного суду – це надважливий крок для нормально розвитку нашої держави. На даному етапі ми доопрацьовуємо законопроект, який був прийнятий у першому читанні та сподіваємося на якнайшвидше прийняття цього законопроекту у другому читанні. Кінцева мета – це незалежний антикорупційний орган, який буде мати довіру суспільства та справлятися з поставленим перед ним завданням”, – додав Міністр фінансів.

https://www.minfin.gov.ua/news/view/ministr-finansiv-oleksandr-danyliuk-vziav-uchat-u-debatakh-shchodo-makrofinansovoi-dopomohy-ies-ukraini-na-biudzhetnomu-komiteti-ievropeiskoho-parlamentu?category=mizhnarodne-spivrobitnictvo