Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 00:51

Угода про асоціацію з ЄС буде підписана у листопаді попри ультиматуми та погрози. Курс на інтеграцію України до ЄС є незворотнім – К.Єлісєєв

29 серпня 2013, 12:04

Представник України при ЄС К.Єлісєєв взяв участь у спеціальному засіданні Комітету у закордонних справах Європарламенту, присвяченому обговоренню політичних аспектів російської торговельної політики щодо України

К.Єлісєєв привернув увагу євродепутатів до зусиль України, спрямованих на конструктивне врегулювання торговельних проблем з РФ. Він наголосив на зобов’язанні Росії «утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, і таким чином отримати будь-які переваги» відповідно до Будапештського меморандуму 1994 року.

К.Єлісєєв подякував керівництву Європейського Союзу за підтримку України у згаданому конфлікті з РФ, водночас підкресливши, що дії ЄС «мають вийти за рамки декларацій».

На думку українського дипломата, зараз Україна потребує консолідації позицій країн-членів ЄС та політичних сил Європейського парламенту навколо ідеї підписання Угоди про асоціацію та її тимчасового застосування, зокрема, прийняття державами-членами відповідного рішення 21 жовтня ц.р. 

Крім того, Представник України при ЄС наголосив на важливості активізації контактів ЄС та держав-членів з Україною та Росією, а також проведення широкої інформаційно - роз’яснювальної кампанії щодо переваг ЗВТ України з ЄС.

В свою чергу, українська сторона також сподівається на відкриття ринку Європейського Союзу для українських товарів, що відповідають стандартам ЄС.

Останні заяви та коментарі