Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 23:43

Заява Представництва України при ЄС

02 лютого 2014, 10:48

м. Брюссель, 22 лютого 2014 року

Колектив Представництва України при ЄС з глибокою тривогою та надією спостерігав за подіями останніх тижнів і днів в Україні. Загибель людей у центрі Києва – це страшна і невимовна трагедія. На жаль, словами у цій ситуації не зарадиш. Схиляємо голови перед Героями України.

Вчорашня Угода про врегулювання кризи, досягнута за сприяння Європейського Союзу, схилила шальки терезів у потрібний для всієї України бік. Ми бачимо наслідки цього рішення: Верховна Рада України голосує душею і серцем, працюючи на свій народ.

Сьогодні головне завдання – стабілізувати політичну і економічну ситуацію в Україні, запобігти штучним злочинним спробам її розколу, зберегти територіальну цілісність і суверенітет держави. Важливо також утримуватися від будь-яких радикальних дій, здатних порушити крихку рівновагу.

Щойно це буде зроблено, ми повинні повернутися до витоків найгострішої політичної кризи у новітній історії України. Адже ми пам’ятаємо, що протести в Україні почалися у зв’язку із несподіваним для всіх нас рішенням про непідписання Угоди про асоціацію з ЄС. Цим було поставлено під сумнів результат багаторічної роботи дипломатів та державних службовців, те, чому деякі з нас присвятили своє життя. Але найголовніше – у народу України відібрали символ надії на краще європейське майбутнє.

Підтверджуємо, що Європейський Союз готовий підписати Угоду про асоціацію з Україною, щойно наша держава буде до цього готова, адже цей документ є дієвим інструментом модернізації держави і найкращою відповіддю на запитання «що робити далі?». Ми не маємо права змарнувати цей історичний шанс.

Закликаємо максимально використати цей момент для продовження системних реформ, яких вимагає європейський вибір України. Ми маємо докорінно реформувати виборчу систему, створити справжнє гідне довіри правосуддя, а також прийняти законодавство, необхідне для запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС.

Ми вдячні Європейському Союзу за самовіддані посередницькі зусилля. Щиро сподіваємося, що позитивні новини з України, яких так бракувало протягом останніх місяців, надходитимуть щодня.

Колектив Представництва був і залишається на службі народу України!

Останні заяви та коментарі