Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

6, Київ 21:38

Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки

Співробітництво між Україною та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки регулюється Планом Дій Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки, прийнятому у ході Ради з питань співробітництва Україна-ЄС 18 червня 2007 у Люксембурзі, а також Планом-графіком його імплементації, ухваленим у ході Підкомітету № 6 «Юстиція, свобода, безпека» Комітету співробітництва Україна - ЄС (10 квітня 2008, Київ).

18 червня 2007 року Україна та ЄС підписали Угоду про спрощення оформлення віз та Угоду про реадмісію осіб. 23 липня 2012 року була підписана Угода про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, яка набрала чинності 1 липня 2013 року.

29 жовтня 2008 було започатковано безвізовий діалог Україна - ЄС. У ході Саміту Україна - ЄС 22 листопада 2010 року в Брюсселі Україні було надано План дій лібералізації візового режиму для короткотермінових поїздок громадян України до ЄС.

З метою посилення співпраці з управління кордонами 11 червня 2007 було підписано Робочі домовленості між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Агенцією ЄС FRONTEX.

Продовжується співробітництво між Місією ЄС EUBAM з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові. У 2011 році мандат EUBAM було продовжено на 48 місяців до 1 грудня 2015 року.

Триває практична співпраця між ЄВРОПОЛом та Міністерством внутрішніх справ України, а також між Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності та Міністерством охорони здоров’я України. На завершальній стадії знаходиться процес укладення відповідної угоди про співробітництво з Євроюстом.

23-24 липня 2015 року в Києві пройшло Перше засідання Підкомітету з питань свободи, безпеки та юстиції Комітету асоціації Україна - ЄС. Під час засідання аналізувався стан реалізації Плану дій з лібералізації візового режиму, запобігання й боротьба з корупцією, реформа судової системи, системи органів прокуратури та правоохоронних органів, правове співробітництво, захист персональних даних тощо.