Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 03:21

Митне співробітництво

Співпраця між Україною та ЄС і його державами-членами здійснюється в рамках Угоди про асоціацію, в тому числі Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA). Політичні та економічні положення Угоди про асоціацію були підписані 21 березня 2014 року і 27 червня 2014 року відповідно.

DCFTA між Україною та Європейським Союзом тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

Угода про асоціацію засновує Підкомітет з питань митного співробітництва, який буде служити платформою для активізації діалогу з питань митної справи. Цей Підкомітет відповідає за контроль наближення законодавства і процедур відповідно до зобов'язань в рамках DCFTA.

Крім того, Порядок денний асоціації включає в себе узгоджені спільні пріоритети з метою реалізації Угоди про асоціацію.

Митне співробітництво з ЄС здійснюється також на основі Рамкової Стратегії митного співробітництва, ухваленої в травні 2012 року.

Рамкова Стратегія передбачає три взаємопов'язані пріоритети, а саме:

• Безпечні та безперебійні торговельні шляхи, зокрема, досягнення максимального спрощення процедур торгівлі для надійності ведення бізнесу з митницею, що діє як сполучна ланка в ланцюзі постачань;

• Управління ризиками та боротьба з шахрайством, зокрема, ліквідація незаконної торгівлі,  розвиток надійного управління ризиками та попереднього обміну митною інформацією; та

• Інвестування в модернізацію митної служби, зокрема, шляхом досягнення тісного наближення митного законодавства і процедур відповідно до реформ в рамках DCFTA.

В рамках Програми ЄС Митниця-2020 були eтворені Робочі групи з метою здійснення контролю за виконання конкретних завдань і заходів, передбачених  Рамковою Стратегією.

Середньострокові пріоритети в митній сфері для України включають в себе:

- приєднання до Регіональної Конвенції про Пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження товарів;

-      запровадження системи Уповноважених економічних операторів; та

-  започаткування Автоматичного попереднього обміну митною інформацією.

 Домовленість про співробітництво між Міністерством доходів і зборів України та Європейським Офісом по боротьбі з шахрайством (ОЛАФ) щодо боротьби з незаконним переміщенням тютюнових виробів