Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

6, Київ 02:37

Митне співробітництво

Рамковою Стратегією митного співробітництва визначено пріоритети України у співпраці з ЄС у митній сфері. Стратегія сприяє підготовці  приєднання України до спільної транзитної системи, надає поштовх подальшій модернізації і покращенню роботи митної служби, протидії корупції та модернізації Митниці. Документом визначено наступні стратегічні пріоритети в митній сфері:

  • створення безпечних і безперешкодних умов здійснення торгівлі (прискорення усього спектру митних процедур, реалізація інтегрованого управління кордонами, покращення прикордонної інфраструктури);
  • впровадження ефективної системи аналізу ризиків для боротьби з митними правопорушеннями (обмін попередньою митною інформацією);
  • модернізація діяльності митної служби України (підтримка впровадження сучасних митних стандартів, прискорення імплементації Стратегії модернізації Держмитслужби, сприяння боротьбі з корупцією, підготовка приєднання України до Конвенцій про спільну транзитну процедуру і спрощення формальностей у торгівлі товарами, участь Держмитслужби у спеціальних заходах за Програмою «Митниця – 2013»).

У 2011 році між Україною та Європейським Офісом по боротьбі з шахрайством (ОЛАФ) укладено Адміністративну Домовленість про співробітництво в боротьбі з незаконним переміщенням тютюнових виробів

Експертні обговорення в митній сфері відбуваються в рамках тематичних засідань з питань флагманської ініціативи з Інтегрованого управління кордонами Східного партнерства.

Продовжується співпраця з ЄС з метою налагодження попереднього обміну митною інформацією, поширення спільної транзитної системи NCTS, запровадження інституту Уповноважених економічних операторів тощо.  

Україна співпрацює з Місією прикордонної допомоги Україні і Молдові (EUBAM) за напрямками удосконалення прикордонного та митного менеджменту на українсько-молдовському кордоні. Місія ЄС продовжує надання консультаційно-технічної підтримки митним і прикордонним органам України у виконанні завдань у сфері Інтегрованого управління кордонами і протидії митним правопорушенням.EUBAM забезпечує технічну та фінансову підтримку проведення широкого спектру заходів з митного проблематики.

 15 жовтня 2015 року в Києві відбулося засідання Підкомітету №5 ("Митне та транскордонне співробітництво") Комітету асоціації між Україною та ЄС.

Сторонами обговорено організаційні зміни в ДФС, питання прикордонного співробітництва, спільного контролю, боротьби з митними правопорушеннями, управління ризиками та захисту прав інтелектуальної власності, підготовки до імплементації Розділу IV («Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею»), включаючи Поглиблену та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ПВЗВТ), Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та наближення митного законодавства до стандартів ЄС. 

Результатом засідання стало оновлення Дорожньої карти Робочої групи Україна-ЄС з питань реалізації Рамкової стратегії митного співробітництва та схвалення Технічного завдання щодо запровадження Пілотного проекту між Україною та ЄС з попереднього обміну митною інформацією.

 

Україна та Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM)

 

Місія Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону Україні та Республіці Молдова (EUBAM) надає допомогу на кордоні України та Молдови та функціонує як консультативно-технічний орган.

Партнером по реалізації Місії EUBAM виступає Програма розвитку ООН (ПРООН).

Правова основа Місії EUBAM - Меморандум про взаєморозуміння, підписаний 7 жовтня 2005 року Європейською Комісією, Урядом України та Урядом Республіки Молдова.

Місія EUBAM фінансується Європейським Союзом в рамках Європейського інструменту добросусідства і партнерства та Міжнародною організацією з питань міграції у якості партнера.

Основна роль EUBAM - зміцнення потенціалу прикордонних і митних служб, правоохоронних та інших державних органів Молдови та України. Експерти EUBAM надають допомогу у приведенні прикордонних і митних процедур і стандартів в Україні та Молдові у відповідність з процедурами та стандартами в державах-членах ЄС.

Бюджет EUBAM на 2011-2013 роки становив 21 мільйон євро, а її персонал складається з близько 100 експертів з країн-членів ЄС, які прикомандировані або працюють за контрактом, та 126 місцевих спеціалістів з України та Молдови.

Керівний орган - Консультативна Рада (Засідання проводяться два рази на рік за участю всіх партнерських служб). Штаб-квартира Місії - в Одесі, представництво - у Кишиневі. Місія має шість польових офісів (3 - в Україні: Одеса, Кучурган і Котовськ та 3 - у Молдові: Отач, Кишинів і Басарабяська), Представництво EUBAM у Кишиневі та Штаб-квартира Місії EUBAM в Одесі охоплюють всю протяжність кордону (1222 км).

Мандат Місії продовжувався тричі (в 2007, 2009 та 2011 роках), діючий нині мандат буде продовжено до грудня 2017 року.

Пріоритети співробітництва України з Місією EUBAM:

• продовження виконання Плану дій і заходів, що забезпечують координацію партнерських служб в реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами;

• боротьба з транскордонною злочинністю на українсько-молдовській ділянці кордону;

• виконання Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України;

• сприяння у виконанні Угоди про асоціацію Україна – ЄС у митній сфері та спрощення торгівлі.

В серпні 2015 року Головою Місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні призначено Ендрю Тесор'єра.

 Домовленість про співробітництво між Міністерством доходів і зборів України та Європейським Офісом по боротьбі з шахрайством (ОЛАФ) щодо боротьби з незаконним переміщенням тютюнових виробів