Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

6, Київ 12:04

Співробітництво у сфері сільського господарства

Інституційні рамки

Інституційними та адміністративними рамками співпраці та діалогу між Україною та ЄС є  Меморандум про взаєморозуміння щодо Діалогу з аграрних питань між Міністерством аграрної політики України та Генеральним Директоратом Європейської Комісії «Сільське господарство та розвиток сільської місцевості», підписаний 23 жовтня 2006 р.

Меморандумом визначаються пріоритети двостороннього співробітництва у сфері сільського господарства, запроваджується відповідний механізм консультацій.

Всього відбулося 10 засідань Діалогу Україна – ЄС з аграрних питань.  Десяте засідання Діалогу було проведене у м. Київ 21 квітня 2015 р. і стало першим засіданням від часу підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію. У ході заходу було обговорено  такі питання:

  • Українська стратегія імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері сільського господарства та гармонізація українського законодавства відповідно до  Угоди про асоціацію, що буде сприяти доступу української продукції на ринок ЄС;
  • Використання українськими експортерами торговельних можливостей в рамках автономних торговельних преференцій ЄС для України;
  • Наслідки ембарго РФ на імпорт продукції з ЄС;
  • законодавство ЄС та України у сфері органічного виробництва (сертифікація, проблеми, контроль, еквівалентність);
  • розвиток ефективних земельних відносин;
  • захист географічних зазначень, виконання зобов’язань української сторони у сфері захисту географічних зазначень в алкогольному секторі;
  • стан і перспективи зернових в Україні;
  • розвиток малого і середнього сільськогосподарського бізнесу в Україні.

 

Актуальні питання

 

Одним з основних питань взаємодії між Україною та ЄС в аграрній сфері є питання експорту продукції тваринного походження в країни Європейського Союзу.  Сьогодні Україна має право здійснювати експорт продукції тваринництва до ЄС, включаючи наступні категорії товарів: м'ясо птиці, рибу морську, рибопродукти, мед бджолиний, казеїн технічний, кишкову сировину, пухову сировину, корми, субпродукти, покращувачі ґрунту та добрива.

З 10 січня 2016 року 10 українських компаній-виробників молочної продукції та молока отримали право експортувати свою продукцію до країн-членів ЄС в рамках встановлених квот.

 

Корисні посилання:
Міністерство аграрної політики України (http://www.minagro.gov.ua)
Український клуб аграрного бізнесу  (http://www.ucab.ua)
Генеральний директорат Європейської Комісії з питань сільського господарства та розвитку сільської місцевості (http://ec.europa.eu/dgs/agriculture/index_en.htm)