Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

, Київ 06:31

Антидемпінгові заходи щодо імпорту продукції походженням з України

Представництво бере активну участь у супроводженні питання застосування ЄС інструментів торгівельного захисту відносно імпорту до країн Євросоюзу продукції походженням з України.

Забезпечуючи ефективну та оперативну взаємодію українських підприємств-експортерів та відомств з інституціями ЄС, надаючи консультативну та практичну допомогу, Представництво сприяє прозорому та об'єктивному здійсненню антидемпінгових розслідувань.

Станом на кінець 2016 року в ЄС діяли антидемпінгові заходи щодо імпорту з України сталевих канатів та тросів. Основним виробником та експортером цієї продукції з України на ринок ЄС є ПАТ «Стальканатсілур».

Сталеві канати і троси

У листопаді 2014 Європейська Комісія започаткувала проміжний перегляд чинних на той момент антидемпінгових мит у розмірі 51,8%, враховуючи фундаментальні зміни економічних факторів протягом 2014 року, які впливали на собівартість виробництва цієї продукції, передусім, негативних економічних наслідків російської агресії на Донбасі. Остаточний обсяг антидемпінгового мита для «ПАТ Стальканатсілур» було встановлено на рівні 10,5%. Обґрунтоване рішення Європейської Комісії про зниження антидемпінгового мита дозволить вітчизняному виробнику відновити експорт в ЄС.  

Гарячекатаний плоский прокат чорних металів

28 червня 2016 р. Європейська Комісія розпочала антидемпінгове розслідування (повідомлення ЄК № 2016/С246/08) стосовно імпорту до Європейського Союзу деякої продукції гарячекатаного плоского чорного прокату походженням з Бразілії, Ірану, РФ, Сербії та України. Зокрема, стосовно України об’єктами розслідування Європейської Комісії було визначено два українські виробники зазначеної продукції: ПАТ «Металургійний завод імені Ілліча» (м.Маріуполь) та ПАТ «Запоріжсталь» (м.Запоріжжя).

Українські виробники за сприяння Мінекономрозвитку України та Представництва України при ЄС добросовісно співпрацюють з Європейською Комісією в рамках розслідування, надаючи об’єктивну інформацію про економічні фактори виробництва цієї продукції.