Портал в режимі тестування та наповнення
Антидемпінгові заходи щодо імпорту продукції походженням з України
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Представництво бере активну участь у супроводженні питання застосування ЄС інструментів торгівельного захисту відносно імпорту до країн Євросоюзу продукції походженням з України.

Забезпечуючи ефективну та оперативну взаємодію українських підприємств-експортерів та відомств з інституціями ЄС, надаючи консультативну та практичну допомогу, Представництво сприяє прозорому та об'єктивному здійсненню антидемпінгових розслідувань.

Станом на 31 грудня 2018 року в ЄС діяли антидемпінгові заходи щодо двох груп товарів походженням з України, а саме, продукції гарячекатаного плоского чорного прокату та безшовних труб і трубок.

Гарячекатаний плоский прокат чорних металів

28 червня 2016 року Європейська Комісія розпочала антидемпінгове розслідування (повідомлення ЄК № 2016/С246/08) стосовно імпорту до Європейського Союзу деякої продукції гарячекатаного плоского чорного прокату походженням з Бразилії, Ірану, РФ, Сербії та України. Зокрема, стосовно України об’єктами розслідування Європейської Комісії було визначено два українські виробники зазначеної продукції: ПАТ «Металургійний завод імені Ілліча» (м.Маріуполь) та ПАТ «Запоріжсталь» (м.Запоріжжя).

Станом на кінець 2017 року за результатами проведеного розслідування Європейська Комісія прийняла рішення вжити антидемпінгові заходи стосовно деякої продукції гарячекатаного плоского чорного прокату походженням з Бразилії, Ірану, РФ, Сербії та України у вигляді встановлення фіксованих митних ставок для зазначених товарів.

26.01.2018 за сприяння Представництва було проведено експертні консультації з Єврокомісією щодо антидемпінгового розслідування по імпорту у країни ЄС гарячекатаного сталевого прокату походженням із України. Завдяки цим консультаціям вдалося досягти запровадження фіксованого мита замість адвалерного, що залишає українським виробникам можливість зберегти конкурентоспроможність на європейських ринках.

Безшовні труби та трубки

На даний момент ставки антидемпінгового мита для даної групи товарів складають:

-     12,3% для ВАТ «Дніпропетровський ТЗ»;

-     13,8% для ЗАТ «Нікопольський завод безшовних труб НікоТьюб» та ВАТ «Нижньодніпровський трубопрокатний завод»;

-     25,7% для решти українських підприємств.

Первинне антидемпінгове розслідування було розпочато 31 березня 2005 року у зв’язку зі зверненням Захисного Комітету Асоціації виробників сталевих безшовних труб ЄС (Defense Committee of the Seamless Steel Tubes Industry of European Union). Крім українських підприємств об’єктами розслідування були також експортери з Росії, Румунії та Хорватії. Згідно з інформацією Європейської Комісії, протягом досліджуваного періоду (2004 рік) доля вказаних країн на відповідному ринку ЄС становила 4,6% - для України, 4,3% - для Румунії, 11,3% - для Росії, 1,3% - для Хорватії. Антидемпінгові мита, накладені за підсумками розслідування (Регламент Ради ЄС № 954/2006 27.06.2006) в залежності від підприємств розподілилися наступним чином: Україна – від 12,3% до 25,7%, Росія – від 24,1% до 35,8%, Хорватія – 29,8% для усіх підприємств, Румунія – від 11,7% до 17,8%.

У зв’язку з реорганізацією ЗАТ "Нікопольський завод безшовних труб НікоТьюб" та ВАТ "Нижньодніпровський трубопрокатний завод", на виконання рішення Суду ЄС Регламентом Ради ЄС № 540/2012 21.06.2012 було визнано завищеною ставку чинного антидемпінгового мита та затверджено її на рівні 17,7%. Крім цього, за результатами ініційованого у 2011 році зазначеними підприємствами часткового проміжного перегляду результатів первісного антидемпінгового розслідування Регламентом Ради ЄС № 795/2012 04.09.2012 вказану ставку було знижено до нинішнього рівня – 13,8%.

У 2018 році Європейська Комісія провела перегляд чинних антидемпінгових заходів щодо імпорту безшовних труб і трубок з України. У ході розслідування було виявлено, що попри дію обмежувальних заходів українські виробники змогли зберегти і навіть збільшити свою частку на ринку ЄС. Враховуючи це, Єврокомісія прийняла рішення продовжити дію антидемпінгових мит.

 

Глобальне захисне розслідування ЄС щодо імпорту сталі та сталевої продукції

26.03.2018 – ЄК розпочала захисне розслідування щодо імпорту деяких видів сталевої продукції до ЄС як один із компонентів захисної стратегії у відповідь на запроваджені США ввізні мита на сталь і алюміній.

18.07.2018 – ЄК запровадила тимчасові захисні заходи щодо імпорту 23 із 28 видів сталевої продукції, які підпадають під захисне розслідування. Заходи були запроваджені у формі глобальних квот, розрахованих на основі середнього обсягу імпорту ЄС за останні три роки. Їх адміністрування здійснюється за принципом «first come – first served», а додаткове мито на імпорт поза межами квот становить 25%. Чинні антидемпінгові чи антисубсидійні мита будуть знижені або призупинені для уникнення «подвійних стягнень».

Україна є експортером продукції 11 з цих товарних категорій, в т.ч. і гарячекатаного сталевого прокату та безшовних труб і трубок зі сталі, на які вже діють антидемпінгові заходи ЄС.

Українські виробники за сприяння Мінекономрозвитку України та Представництва України при ЄС добросовісно співпрацюють з Європейською Комісією в рамках розслідування, надаючи об’єктивну інформацію про економічні фактори виробництва цієї продукції.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux