Портал в режимі тестування та наповнення
Митне співробітництво
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Співпраця між Україною та ЄС і його державами-членами здійснюється в рамках Угоди про асоціацію, в тому числі Поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA). Політичні та економічні положення Угоди про асоціацію були підписані 21 березня 2014 року і 27 червня 2014 року відповідно.

DCFTA між Україною та Європейським Союзом тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

Угода про асоціацію засновує Підкомітет з питань митного співробітництва, який буде служити платформою для активізації діалогу з питань митної справи. Цей Підкомітет відповідає за контроль наближення законодавства і процедур відповідно до зобов'язань в рамках DCFTA.

Крім того, Порядок денний асоціації включає в себе узгоджені спільні пріоритети з метою реалізації Угоди про асоціацію.

Митне співробітництво з ЄС здійснюється також на основі Рамкової Стратегії митного співробітництва, ухваленої в травні 2012 року.

Рамкова Стратегія передбачає три взаємопов'язані пріоритети, а саме:

• Безпечні та безперебійні торговельні шляхи, зокрема, досягнення максимального спрощення процедур торгівлі для надійності ведення бізнесу з митницею, що діє як сполучна ланка в ланцюзі постачань;

• Управління ризиками та боротьба з шахрайством, зокрема, ліквідація незаконної торгівлі,  розвиток надійного управління ризиками та попереднього обміну митною інформацією; та

• Інвестування в модернізацію митної служби, зокрема, шляхом досягнення тісного наближення митного законодавства і процедур відповідно до реформ в рамках DCFTA.

У рамках Програми ЄС Митниця-2020 були створені Робочі групи з метою здійснення контролю за виконання конкретних завдань і заходів, передбачених Рамковою Стратегією.

Середньострокові пріоритети в митній сфері для України включають в себе:

- приєднання до Конвенції про Процедуру загального транзиту і Конвенції про Спрощення формальностей у торгівлі товарами;

- запровадження системи Уповноважених економічних операторів; та

- започаткування Автоматичного попереднього обміну митною інформацією.

З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження. Конвенція Пан-Євро-Мед є інструментом, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю між її договірними сторонами. Застосування Пан-Євро-Мед розширить експортні можливості для українських виробників, зокрема за рахунок зниження митних ставок для експорту продукції до країн-учасниць цієї Конвенції, виробленої зі сировини або комплектуючих, імпортованих з інших держав, які є сторонами Пан-Євро-Мед.

Домовленість про співробітництво між Міністерством доходів і зборів України та Європейським Офісом по боротьбі з шахрайством (ОЛАФ) щодо боротьби з незаконним переміщенням тютюнових виробів

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux