Портал в режимі тестування та наповнення
Транспорт
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Співробітництво Україна – ЄС у сфері транспорту

Співробітництво між Україною та ЄС у сфері транспорту спрямоване на реконструкцію та модернізацію транспортних систем і мереж доріг в Україні, розвиток і забезпечення сумісності транспортних систем України та ЄС у контексті створення Транс’європейської транспортної мережі.

Основними напрямами співробітництва України з ЄС є:

-   модернізація управління автомобільним, залізничним транспортом, портами і аеропортами;

-   модернізація і розвиток залізниці, водних шляхів, автомобільних доріг, портів, аеропортів, аеронавігаційної інфраструктури, включаючи модернізацію головних шляхів, що становлять спільний інтерес, і транс’європейських магістралей для згаданих видів транспорту;

-   сприяння та розвиток мультимодальних перевезень;

-   адаптація національного законодавства до норм і стандартів ЄС, взаємодія в рамках приєднання до міжнародних транспортних конвенцій;

-   створення Спільного авіаційного простору з ЄС.

Після підписання Угоди про асоціацію Україна – ЄС регулярний двосторонній діалог з питань транспорту здійснюється, зокрема, у рамках Підкомітету Україна – ЄС з питань економіки та іншого галузевого співробітництва. 

16 січня 2017 року в рамках візиту в Україну Генерального Директора з питань мобільності та транспорту Європейської Комісії Х.Хололея започатковано щорічний транспортний діалог між Україною та ЄС з питань, які формують порядок денний, і які принесуть як реалізацію нових інфраструктурних проектів, так і формування загальної транспортної стратегії ЄС та Україною.

Під час візиту було підписано Домовленість між Державною Авіаційною Службою України та Європейською Комісією щодо збіжності систем сертифікації. Цей документ стане основою для розгляду у подальшому двосторонньої Угоди з безпеки польотів (BASA) між Україною та Європейським Союзом (ЄС).

Крім того, форматом взаємодії з питань транспорту на багатосторонньому рівні є Панель з питань транспорту Східного партнерства (Тематична платформа № 2 «Економічна інтеграція та наближення до політик ЄС»).

Важливим кроком у напряму посилення інтеграції між ЄС та країнами Східного партнерства стало створення спільної транспортної мережі між ЄС та його східними сусідами 9 жовтня 2013 р. у Люксембурзі під час зустрічі Міністрів транспорту Східного партнерства. Регіональна транспортна мережа Східного партнерства, схвалена міністрами, визначає найважливіші транспортні поєднання між ЄС та його східними сусідами, включаючи Україну. Мережу було розроблено у відповідності до поєднань TEN-T в Литві, Латвії, Польщі та інших країнах-членах ЄС. 

21 червня 2016 року в Роттердамі міністрами транспорту країн Східного партнерства, країн-членів ЄС та Європейською Комісією ухвалено рішення щодо поширення Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T) на сусідні з ЄС країни, в тому числі Україну. Транспортні сполучення та вузли, зображені на мапі транс’європейських транспортних коридорів ґрунтуються на всеохоплюючій та базовій мережах (comprehensive and core network), затверджених Регламентом № 1315/2013 Європейського Парламенту та Ради про керівні принципи розвитку Транс’європейської транспортної мережі.

24 листопада 2017 року Міністр закордонних справ України П.Клімкін та Високий представник ЄС Ф.Могеріні підписали «Взаєморозуміння високого рівня між Україною та ЄС про поширення індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T на Україну».

Пріоритетами співпраці в рамках транспортної панелі СхП є:

- розвиток транспортної мережі у форматі інтегрованих транспортних коридорів, а також «відновлення зв’язків», які фактично були втрачені у зв’язку з припиненням взаємодії в рамках пан-європейських транспортних коридорів;

- аналіз «вузьких місць» національної транспортної мережі, яка поєднуються з Транс’європейською транспортною мережею (TEN-T) мережею, підготовка інфраструктурних проектів із залученням фінансування ЄС;

- включення внутрішніх водних шляхів (ВВШ) України (р. Дніпро, р. Південний Буг та українська ділянка р. Дунай) до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T).

 Угода між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір

28 листопада 2013 р. Україна та ЄС парафували Угоду про Спільний авіаційний простір в рамках Вільнюського саміту Східного партнерства. Ця угода визначає шлях створення спільного авіаційного простору між Україною та ЄС на основі спільних та надійних стандартів у сфері безпеки польотів та управління повітряним рухом. Вона сприятиме розширенню доступу до ринку та запропонує нові комерційні можливості для споживачів і авіаліній обох сторін. З метою досягнення цих цілей Україна повинна привести у відповідність своє національне законодавство до норм і стандартів ЄС у сфері авіації та посилити впровадження в життя вимог ЄС у галузі безпеки польотів, управління повітряним рухом, безпеки, екологічних стандартів, економічного регулювання, конкуренції, захисту прав споживачів та соціальних аспектів.

В Україні завершено внутрішньодержавну процедуру до підписання Угоди. Наразі Угоду не підписано з огляду на невирішене питання між Великою Британією та Іспанією щодо статусу аеропорту Гібралтар.

 

 Угода між Україною та Європейським Співтовариством про певні аспекти повітряного сполучення

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux