Портал в режимі тестування та наповнення
Регіональне співробітництво
Опубліковано 16 жовтня 2012 року о 00:00

Правова основа співробітництва між Україною та ЄС у сфері регіонального розвитку, регіонального та транскордонного співробітництва була визначена ще положеннями статті 70 Угоди про партнерство і співробітництво (УПС) та розділом «Прикордонне та регіональне співробітництво» Порядку денного Асоціації.

Зміцненню правових засад взаємодії у сфері регіонального розвитку, регіонального та транскордонного співробітництва між Україною та ЄС сприяло підписання 22 липня 2009 року Меморандуму про взаєморозуміння для встановлення діалогу про регіональну політику між Міністерством регіонального розвитку та будівництва України та Європейською Комісією. Документом було передбачено розробку щорічних Робочих програм та проведення діалогу на високому рівні, проведення інформаційних семінарів з питань регіональної політики ЄС, ознайомчих візитів для представників місцевої та регіональної влад України до регіонів ЄС, у т.ч. у рамках щорічного тижня «Дня відкритих дверей».

З підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та початком імплементації відповідного розділу (Глава 27. Транскордонне та регіональне співробітництво) пріоритетного характеру набули напрямки, пов’язані з імплементацією Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, реформ з децентралізації влади, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою України. Важливого значення Україна надає зміцненню взаємодії з європейськими партнерами у рамках програм прикордонного співробітництва, стратегії ЄС для Дунайського регіону, взаємодії в Чорноморському регіоні.

Відповідними положеннями Угоди про Асоціацію також передбачена взаємодія з євроінституціями з питань сталого розвитку, що має безпосередній вплив на співробітництво між Україною та ЄС у сфері регіонального та територіального розвитку.

Серед перспективних форм такої співпраці варто зазначити: 

- налагодження взаємодії між представниками місцевої та регіональної влади України та ЄС через контакти з Комітетом регіонів ЄС (КР);

- сприяння залученню регіонів України до діяльності європейських регіональних асоціацій, зокрема Асамблеї європейських регіонів (Assembly of European Regions), Ради європейських муніципалітетів та регіонів (Council of European municipalities and regions), Конференції європейських законодавчих асамблей (Conference of European Regional Legislative Assemblies), Асоціації європейських прикордонних регіонів (Association of European Border Regions), Конференції периферійних морських регіонів (Conference of Peripheral Maritime Regions), Конференції президентів регіонів із законодавчими повноваженнями (Conference of President of Regions with legislative power), Європейської асоціації представників місцевого самоврядування гірських регіонів (European Association of elected representatives from Mountain Areas) та Європейських міст (EUROCITIES).

12 лютого 2015 року Комітетом регіонів ЄС було створено Робочу групу з Україною з питань децентралізації з метою обміну передовим досвідом у цій сфері, розбудови територіальної співпраці та нарощування потенціалу взаємодії на регіональному рівні.

Завдання Робочої групи полягають, зокрема, у сприянні зусиллям України зі створення належного розподілу повноважень, забезпеченні експертизи прийнятих рішень  місцевих і регіональних влад України, пов'язаних з імплементацією положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, залученні місцевих і регіональних влад до транскордонного та регіонального співробітництва, розвитку прикордонних та приморських регіонів України.

Практичним результатом першого засідання Робочої групи КР стало ухвалення Плану дій КР щодо України на 2015-2017 рр. Чергове третє засідання Робочої групи заплановано провести 30 червня ц.р. в м. Хирів (Львівська область).

В контексті розвитку транскордонного співробітництва з країнами-членами Європейського Союзу слід також відзначити створене в жовтні 2015 року між Закарпатською обласною радою України та областю Саболч-Сатмар-Берег Угорщини Європейське об'єднання територіальної співпраці ТИСА, яке є першим об’єднанням, створеним між країною-членом ЄС та третьою країною.

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux