Портал в режимі тестування та наповнення
9-й Саміт Україна-ЄС (Київ, 1 грудня 2005)
Опубліковано 12 листопада 2012 року о 19:28

Спільна заява

САММІТ УКРАЇНА-ЄС
м. Київ, 1 грудня 2005 року
СПІЛЬНА ЗАЯВА

Лідери Європейського Союзу та України зустрілися сьогодні в Києві для проведення Самміту ЄС-Україна, першого з моменту обрання Президента Ющенка. Лідери привітали той факт, що відданість демократії та реформам відкрила нові перспективи для України та відносин між Україною та ЄС.

Лідери привітали поглиблення та зміцнення відносин між Україною та ЄС, досягнутих шляхом забезпечення значного прогресу у виконанні Плану дій ЄС-Україна, підписаного сторонами 21 лютого 2005 року. ЄС привітав тверду відданість України спільним цінностям демократії, верховенства права та поваги до прав людини; та визнав прогрес, досягнутий у здійсненні економічних реформ. Лідери також відзначили необхідність продовження процесу реформ.

Лідери ЄС висловили впевненість, що парламентські вибори в березні 2006 року будуть проведені у відповідності до міжнародних стандартів, та привітали запрошення на адресу ОБСЄ/БДІПЛ та Ради Європи від імені Президента України надіслати місію спостерігачів на вибори.

Лідери ЄС підтвердили свою готовність невідкладно розпочати консультації щодо укладення нової посиленої угоди між Україною та ЄС, яка маєзамінити Угоду про партнерство і співробітництво, як тільки будуть виконані політичні пріоритети Плану дій.

Лідери привітали зростаюче тісне співробітництво у сфері зовнішньої та безпекової політики, зокрема, з питань регіональної стабільності та врегулювання криз. Вони із задоволенням відзначили зближення позицій України та ЄС з регіональних та міжнародних питань, а також підписання цього року двох угод - щодо співробітництва у врегулюванні кризових ситуацій під егідою ЄС та щодо процедур обміну інформацією з обмеженим доступом. Лідери також відзначили нещодавнє рішення ЄС підтримати зусилля України в процесі знищення застарілих боєприпасів. Лідери ЄС привітали ратифікацію Парламентом України 16 листопада Додаткового протоколу до Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку із Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Лідери ЄС привітали активну та конструктивну роль України та, особливо, Президента Ющенка у сприянні відновленню переговорного процесу щодо врегулювання Придністровського конфлікту. В контексті активізації спільних зусиль з метою розв'язання цього конфлікту лідери також привітали започаткування 30 листопада Прикордонної місії ЄС на українсько-молдовському кордоні, включаючи його придністровську ділянку. Лідери підтвердили свою відданість та повну підтримку діяльності Прикордонної місії. Лідери також обговорили відносини з Росією та Білоруссю.

Україна та ЄС привітали започаткування переговорів щодо укладення угоди про спрощення візового режиму одночасно з переговорами щодо угоди про реадмісію. Лідери ЄС відзначили досягнутий у переговорах прогрес. Лідери ЄС привітали рішення Уряду України продовжити дію безвізового режиму поїздок в Україну для громадян ЄС, що сприяє встановленню тісних зв'язків. Україна та ЄС відзначили важливість зміцнення міжлюдських контактів. У цьому контексті Україна відзначила важливість запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС як довгострокової мети. Лідери ЄС підтвердили готовність виділити Україні значні додаткові кошти на підтримку проектів у міграційній сфері, в рамках програми AENEAS[1][1]. Україна та ЄС позитивно відзначили існуючий стан двостороннього співробітництва у сфері юстиції та внутрішніх справ. Вони наголосили на важливості здійснення перегляду Плану дій ЄС у сфері ЮВС на початку 2006 року, на основі висновків місії експертів.

Що стосується торгівлі та відносин у сфері економічного співробітництва, лідери привітали оцінку Європейської Комісії, що Україна виконала технічні критерії, необхідні для надання ринкового статусу для торговельного захисту, а також привітали підтримку з боку країн-членів ЄС рішення надати Україні ринковий статус на цій основі. Лідери ЄС підтвердили готовність до поглиблення економічної інтеграції між ЄС та Україною та з метою досягнення цієї мети висловили сподівання на прискорення започаткування переговорів щодо створення Зони вільної торгівлі одразу після вступу України до СОТ. Лідери ЄС підкреслили значний прогрес, досягнутий у здійсненні перегляду дослідження щодо умов створення Зони вільної торгівлі міжЄС та Україною. Лідери ЄС відзначили свою тверду підтримку прискоренню вступу України до СОТ та свою готовність продовжувати надавати допомогу у виконанні Україною відповідних вимог.

Лідери ЄС та України підписали Угоду щодо Цивільної супутникової навігації (ГАЛІЛЕО) та Авіаційну Угоду, а також Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері енергетики. Щодо енергетики, вони наголосили на важливості прискорення імплементації цього Меморандуму з метою поступової інтеграції енергетичного ринку України до ринкуЄС, а також зміцнення енергетичної безпеки. Щодо транспорту, то лідери привітали підготовчий процес щодо розширення транс'європейських транспортних коридорів.

Україна підтвердила, що її стратегічною метою є повномасштабна інтеграція в ЄС. Лідери ЄС привітали європейський вибір України, наголосивши, що відданість України демократії та реформам відкриває нові перспективи для значного поглиблення рівня та якості відносин між Україною та ЄС.

*****

На Самміті головував Президент України Віктор ЮЩЕНКО. Делегацію Європейського Союзу очолював Прем'єр-міністр Великобританії Тоні БЛЕР в якості Президента Ради ЄС за участю Генерального секретаря Ради ЄС/Високого представника з питань СЗПБ Хав'єра СОЛАНИ, Президента Європейської Комісії Жосе Мануеля Дурао БАРРОЗУ. Президента Європейської Комісії супроводжували Комісари Беніта ФЕРРЕРО-ВАЛЬДНЕР та Пітер МЕНДЕЛЬСОН. Прем'єр-міністр України Юрій ЄХАНУРОВ та Міністр закордонних справ України Борис ТАРАСЮК також брали участь у заході.

[1][1] Фінансова та технічна допомога ЄС третім країнам у сфері міграції та надання притулку

По завершенню Саміту...

1 грудня 2005 р.

УКРАЇНА І ЄВРОСОЮЗ ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПОВІТРЯНОГО СПОЛУЧЕННЯ
(Укрінформ). Україна та Європейський Союз підписали сьогодні Угоду про деякі аспекти повітряного сполучення. Угоду підписано за підсумками саміту Україна-ЄС, який пройшов сьогодні у Києві. Від України Угоду підписав Премєр-міністр України Юрій Єхануров, від Європейського Союзу - президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, повідомляє кореспондент Укрінформу. Підписання Угоди є необхідною передумовою для подальшого розвитку співпраці у транспортному секторі між Україною і ЄС, зокрема, в контексті формування спільного авіаційного простору і укладення Угоди про поглиблену співпрацю в галузі авіації. Враховуючи наявність в Україні розвинутої авіаційної промисловості, подальше поглиблення співпраці з Європейським Союзом, має сприяти її активнішому розвитку і посиленню конкурентоспроможності українських літаків на світовому ринку.

УКРАЇНА І ЄС ПІДПИСАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ЩОДО СПІВРОБІТНИЦТВА В ЕНЕРГЕТИЧНІЙ ГАЛУЗІ
(Укрінформ). За підсумками саміту Україна-ЄС Україна і Європейський Союз підписали сьогодні Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі. Від України Меморандум підписав Президент Віктор Ющенко, зі сторони ЄС - Прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, повідомляє кореспондент Укрінформу. У Меморандумі визначено, що Україна готова розвивати співпрацю з Європейським Союзом у таких напрямах, як ядерна безпека, інтеграція ринків електроенергії та газу, підвищення безпеки енергопостачання і транзиту вуглеводнів, структурна реформа, підвищення стандартів із техніки безпеки та охорони довкілля у вугільній галузі, а також енергоефективність. Підписання Меморандуму - це ще один конкретний результат виконання завдання Президента України щодо встановлення діалогу високого рівня між Україною і ЄС з метою забезпечення енергетичної безпеки двох сторін та диверсифікації джерел постачання вуглеводнів.

УКРАЇНА І ЄС ПІДПИСАЛИ УГОДУ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО ЩОДО ЦИВІЛЬНОЇ ГЛОБАЛЬНОЇ НАВІГАЦІЙНОЇ СУПУТНИКОВОЇ СИСТЕМИ
(Укрінформ). За підсумками саміту Україна-ЄС сьогодні в Києві було підписано Угоду про співробітництво щодо цивільної глобальної навігаційної супутникової системи між Європейським співтовариством, його державами-членами і Україною. Зі сторони України Угоду підписав Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, від Європейського Союзу - президент Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу, повідомляє кореспондент Укрінформу. Підписання зазначеної Угоди створює передумови для безпосередньої участі України у спільному підприємстві Galileo, залучення нашої країни до реалізації Першої космічної програми ЄС, яка має бути оприлюднена наприкінці 2005 року, та членства України у Європейському космічному агентстві.

УКРАИНА И ЕС ПОДПИСАЛИ СОГЛАШЕНИЯ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ В ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ СФЕРЕ, СФЕРЕ КОСМОСА И АВИАЦИИ
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – Украина и Европейский Союз в ходе саммита в четверг в Киеве подписали меморандум о взаимопонимании по сотрудничеству и взаимодействию в энергетической сфере. С украинской стороны меморандум подписал президент Виктор Ющенко, со стороны ЕС – премьер-министр Великобритании Тони Блэр. Подписание меморандума – это еще один конкретный результат выполнения задачи президента Украины по установлению диалога высокого уровня между Украиной и ЕС с целью обеспечения энергетической безопасности двух стран и диверсификации источников поставки углеводов, отметили в пресс-службе президента. Кроме того, стороны подписали соглашение о сотрудничестве по гражданской глобальной навигации спутниковой системы между Европейским сообществом и его государствами-членами и Украиной, которое создает предпосылки для непосредственного участия Украины в совместном предприятии "Галилео", привлечения Украины к реализации первой космической программы ЕС, которая должна быть обнародована в конце 2005 года, и членства Украины в Европейском космическом агентстве. С украинской стороны соглашение подписал премьер-министр Юрий Ехануров, со стороны ЕС – президент Европейской Комиссии Жозе Мануэль Баррозу. Кроме того, Украина и ЕС подписали соглашение о некоторых аспектах воздушного сообщения, которое является необходимой предпосылкой для дальнейшего развития сотрудничества в транспортном секторе, в частности, в контексте формирования "совместного авиационного пространства" и подписания соглашения об углубленном сотрудничестве в сфере авиации. С украинской стороны соглашение подписал премьер Ю.Ехануров, со стороны ЕС – президент Еврокомиссии Ж.Баррозу. Двусторонние документы были подписаны в ходе саммита, в которых приняли участие президент Украины В.Ющенко, премьер-министр Ю.Ехануров и министр иностранных дел Борис Тарасюк, со стороны ЕС – генеральный секретарь Совета министров Евросоюза Хавьер Солана, президент Еврокомиссии Ж.Баррозу, комиссары Еврокомиссии Бенита Ферреро-Вальднер и Питер Мендельсон. В этот же день запланированы двусторонние встречи В.Ющенко с Т.Блэром, Ж.Баррозу и Х.Соланой. Это уже девятая встреча на наивысшем уровне между Украиной и ЕС и первая со времени избрания В.Ющенко президентом страны.

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВВАЖАЄ СЬОГОДНІШНІЙ САМІТ УКРАЇНА-ЄС НАЙУСПІШНІШИМ З УСІХ ДЕВ'ЯТИ ТАКИХ ЗУСТРІЧЕЙ НА НАЙВИЩОМУ РІВНІ
/Укрінформ/. Дев'ятий саміт Україна-ЄС, який завершив сьогодні роботу у Києві, Глава Української держави Віктор Ющенко вважає найуспішнішим з усіх дев'яти таких зустрічей на найвищому рівні, проведених до цього часу. Як відзначив Президент України на спільній прес-конференції, саміт "має конкретні результати, які завершилися і підписанням відповідних угод, і прийняттям знакових політичних рішень для наших двосторонніх відносин". На думку Віктора Ющенка, нині "надзвичайно важливий етап у стосунках між Україною та ЄС". Президент ще раз підтвердив, що "стратегічна мета Української держави - це інтеграція до Європейського Союзу". Він також запевнив, що Україна робитиме "все можливе для того, щоб у рамках цієї стратегічної цілі європейська спільнота, передусім, громадяни ЄС вбачали в українському членстві не додаткові проблеми, а нові переваги". За словами Віктора Ющенка, під час саміту сторони "відзначили ефективність виконання нашого основного документа - Плану дій у всіх його шести спектрах". При цьому особливо було підкреслено успіхи в реалізації Плану дій у сферах економіки, безпеки, юстиції та внутрішніх справ.
Важливим підсумком зустрічі Президент назвав "те, що Україна виконала 5 технічних критеріїв щодо отримання статусу країни з ринковою економікою". Він висловив сподівання, що формалізація цього політичного рішення ЄС не забере багато часу. Віктор Ющенко зазначив, що для України було знаковим "отримати позитивний сигнал від керівництва ЄС щодо започаткування переговорів з візових питань", і висловив сподівання щодо їх продуктивності. За його оцінкою, сторони мають "близькі позиції у врегулюванні цього важливого для українських громадян питання" . Під час саміту представники ЄС привітали зміцнення ролі України як важливого контрибутора у забезпеченні миру та безпеки у світі. За словами Президента, було обговорено логіку реалізації плану врегулювання придністровського конфлікту в розширеному форматі "5+2" та нові ініціативи. Віктор Ющенко також відзначив прогрес української сторони у підготовці вступу до Світової організації торгівлі, хоча й звернув увагу на те, що "на рівні національного парламенту ще не прийнято ряд важливих документів для кінцевого правового врегулювання цієї теми". Водночас, Глава держави зазначив: "Принаймні ми сьогодні говоримо про готовність позитивної заяви від імені ЄС у Гонконзі з цього приводу".

ЮЩЕНКО ПОДЧЕРКИВАЕТ, ЧТО ГЛАВНЫЙ РЕЗУЛЬТАТ САММИТА УКРАИНА-ЕС В КИЕВЕ – ПОЛИТИЧЕСКОЕ РЕШЕНИЕ О ПРЕДОСТАВЛЕНИИ СТРАНЕ РЫНОЧНОГО СТАТУСА
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – Президент Украины Виктор Ющенко заявляет, что на саммите, который прошел в четверг в Киеве, было сделано главное – было принято политическое решение о предоставлении Украине статуса страны с рыночной экономикой. Сегодня мы приняли четкое политическое решение о предоставлении Украине рыночного статуса", сказал В.Ющенко на пресс-конференции в четверг в Киеве после завершения саммита Украина-ЕС. Он подчеркнул, что это главное, что было сделано на саммите. Что касается технических процедур, связанных с оформлением рыночного статуса, то, возможно для этого потребуется один-два месяца, отметил президент, отвечая на вопрос журналистов. "Одним из итогов сегодняшнего саммита является то, что Украина выполнила пять технических критериев по получению статуса страны с рыночной экономикой, и мы надеемся, что формализация этого политического решения не займет много времени", - заявил В.Ющенко. Президент подчеркнул, что для Украины было знаковым моментом получить позитивный сигнал о либерализации визового режима с Европейским Союзом. "Мое чувство, что мы занимаем близкие позиции в урегулировании этого важного для украинского общества вопроса, и надеемся на позитивные переговоры", - подчеркнул В.Ющенко. Он также отметил, что в ходе переговоров ЕС поприветствовал участие Украины в урегулировании конфликта в регионе. "Нам приятно отметить, что Европейский Союз приветствовал укрепление роли Украины в обеспечении безопасности в мире. Мы детально оговорили план урегулирования Приднестровского конфликта, логику его продолжения, теорию совместных усилий, которые должны быть завершены в формате 5+2, и те новые шаги и инициативы, которые необходимо предпринять для обеспечения решения этого чрезвычайно важного не только для Украины, но и для Европы политического урегулирования", - подчеркнул В.Ющенко. Кроме того, по его словам, ЕС отметил "большой прогресс в работе украинской стороны по выполнению домашнего задания относительно вступления в ВТО". "Хотя мы отмечаем, что на законодательном уровне парламентом не принят ряд важных документов для конечного правового урегулирования этой темы. По крайне мере, мы сегодня говорим о готовности и позитивных заявлений от имени Европейского Союза по этой теме", - сказал президент Украины.

ЮЩЕНКО СЧИТАЕТ САММИТ В КИЕВЕ ВАЖНЫМ ЭТАПОМ В РАЗВИТИИ ОТНОШЕНИЙ МЕЖДУ УКРАИНОЙ И ЕС
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – Президент Украины Виктор Ющенко считает саммит в Украина-ЕС в Киеве важным этапом в развитии отношений между Украиной и Европейским Союзом. "Мы только что прошли важный этап в отношениях между Украиной и Европейским Союзом. Только что завершился наш совместный саммит, который, по моему мнению, был самым успешным саммитом из девяти проведенных между Украиной и Европейским Союзом", - заявил В.Ющенко на пресс-конференции в четверг в Киеве по окончании проведения саммита. По его мнению, успешность саммита заключается в достижении конкретных результатов, которые завершились подписанием соответствующих соглашений и "принятием знаковых политических решений для наших двусторонних отношений", и в отношениях между Украиной и ЕС начинается "качественно новый этап". В.Ющенко выразил уверенность, что можно констатировать, что "Украина присоединилась к семье проектов "Галилео". "Таким образом, мы приблизились фактически к подписанию двустороннего соглашения между космическими агентствами Украины и Европейского Союза и сформулировали дорожную карту работы между этими двумя ведомствами", - подчеркнул президент. Он отметил, что "знаковым является и то, что за чрезвычайно краткий срок, за 5-6 месяцев мы вышли на подписание энергетического меморандума". "Мы чрезвычайно благодарны Европейскому Союзу за активную реакцию к инициативам Украины по ряду энергетических проектов", - сказал президент. Кроме того, он отметил, что подписанное соглашение о сотрудничеств в авиационном сообщении является знаковым соглашением в украинско-европейских отношениях.

УКРАИНА БУДЕТ ДЕЛАТЬ ВСЕ, ЧТОБЫ В ЕС ЕЕ ПЕРСПЕКТИВНОЕ ЧЛЕНСТВО РАССМАТРИВАЛОСЬ НЕ КАК ПРОБЛЕМА, А КАК ПРЕИМУЩЕСТВО - ЮЩЕНКО
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – Президент Виктор Ющенко заявляет, что Украина сделает все необходимое для того, чтобы Европейский Союз рассматривал перспективное членство Украины в ЕС "не как дополнительные проблемы, а новые преимущества". "Мы будем все делать для того, чтобы европейское сообщество, в частности, его граждане, видели в украинском членстве в Европейском Союзе не дополнительные проблемы, а новые преимущества. Я уверен, что Украина является неотъемлемой частью политической, экономической и гуманитарной Европы", - подчеркнул В.Ющенко на пресс-конференции в четверг в Киеве. При этом он напомнил, что для Украины является стратегической целью интеграция в Европейский Союз.

ДЕВ'ЯТИЙ САМІТ "УКРАЇНА - ЄС" СТАНЕ ПОТУЖНИМ ІМПУЛЬСОМ ДЛЯ РОЗВИТКУ ВІДНОСИН УКРАЇНИ З ЄВРОСОЮЗОМ, НАГОЛОСИВ ТОНІ БЛЕР
/Укрінформ/. Дев'ятий саміт "Україна - ЄС", що відбувся сьогодні в Києві, стане потужним імпульсом для подальшого розвитку відносин України з Європейським Союзом. На цьому наголосив Прем'єр-міністр Великої Британії Тоні Блер під час прес-конференції за підсумками зустрічі делегації ЄС з Президентом України Віктором Ющенком. "Сподіваюся, що це стане не лише найуспішнішим самітом Україна - ЄС, а й потужним імпульсом для майбутнього розвитку", - сказав Тоні Блер, запевнивши, що Велика Британія і країни ЄС є надійними партнерами нашої держави на шляху до об'єднаної Європи. Британський прем'єр наголосив, що сьогодні було підписано низку угод між Євросоюзом і Україною, серед яких ключовим є політичне рішення про надання Українській державі статусу країни з ринковою економікою. За його словами, в процесі обговорення перебувають питання виконання Плану дій між Україною і ЄС та спрощення візового режиму країн Євросоюзу для українських громадян. Тоні Блер також висловив сподівання, що невдовзі Україна зробить наступний крок у просуванні до європейської спільноти - стане членом Світової організації торгівлі. "Ми чекаємо на початку 2006 року успішного вступу України до СОТ", - зазначив він. Найважливішим політичним досягненням нинішнього саміту лідер Євросоюзу вважає "символізм нових, глибинних зв'язків між ЄС і Україною". "Це відносини, які тепер грунтуються на спільних цілях, цінностях, відданості демократії, і з часом вони ставатимуть ще міцнішими", - підкреслив Тоні Блер.

КИЕВСКИЙ САММИТ УКРАИНА-ЕС СТАНЕТ ТОЛЧКОМ ДЛЯ ДАЛЬНЕЙШЕГО РАЗВИТИЯ ДВУСТОРОННИХ ОТНОШЕНИЙ – БЛЭР
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – Премьер-министр Великобритании Тони Блэр считает, что саммит "Украина-ЕС", прошедший в четверг в Киеве, стал не только самым успешным двусторонним саммитом, но и послужит для дальнейшего, более мощного развития двусторонних отношений. "Самое важное – это получение более мощных связей между Европейским Союзом и Украиной. Это те отношения, которые теперь основываются на совместных целях и демократических ценностях. Уверен, что со временем они станут еще более сильными", - заявил Т.Блэр на пресс-конференции по окончании саммита "Украина-ЕС". Он поблагодарил президента Украины Виктора Ющенко за работу, которую он проводит в своей стране по утверждению демократических ценностей, и подчеркнул: "Вы можете быть уверены, что на этом пути к нашему общему будущему в Европейском Союзе такие страны как Великобритания станут вашими партнерами". Т.Блэр также отметил, что за последний год украинские граждане "вдохновили все мировое сообщество, и теперь все с восхищением и солидарностью наблюдают за процессами развития и преобразования в Украине". "Изменения - это трудный процесс, всегда трудно отвечать на надежды, которые возникают. Но я уверен, что для Украины нет сомнений в том, что уже наблюдается огромная разница между тем, какой была Украина в прошлом году, и какой она стала сегодня", - подчеркнул британский премьер. При этом он добавил, что для ЕС и Великобритании этот момент является моментом "огромных возможностей" для развития отношений с Украиной. Т.Блэр также высказал надежду, что в начале 2006 года Украина вступит в ВТО, будет принят план действий по содействию в либерализации визового режима. Кроме того, он подчеркнул, что у Украины есть большие перспективы с точки зрения достижения демократических ценностей. "Дальнейшая перспектива Украины – очень четкая. Она состоит из двух элементов, в частности, из продолжения политического прогресса с точки зрения продвижения демократических ценностей, свободы слова и верховенства права, а также экономического прогресса, которому посодействует предоставление Украине статуса страны с рыночной экономикой". "Это то, что можно назвать инфраструктурой общих ценностей", - подчеркнул Т.Блэр. Великобритания завершает в конце года председательствование в ЕС.

СЕГОДНЯ МЫ ДОСТИГЛИ СОГЛАШЕНИЯ О ПРЕДОСТАВЛЕНИИ УКРАИНЕ СТАТУСА СТРАНЫ С РЫНОЧНОЙ ЭКОНОМИКОЙ - БАРРОЗУ
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА - Президент Европейской комиссии Жозе Мануэль Баррозу заявляет, что ЕС предоставит Украине статус страны с рыночной экономикой. "Фактически, мы сегодня можем огласить, что достигнуто соглашение о предоставлении Украине статуса страны с рыночной экономикой. Мы можем сегодня огласить, что недавно начались переговоры по либерализации визового режима и далее будет сделано все необходимое для укрепления и углубления отношений между Украиной и ЕС", - заявил Ж.Баррозу на пресс-конференции в Киеве в четверг по завершении 9-го саммита "Украина-ЕС" При этом Ж.Баррозу отметил: "Будущее Украины – с Европой. Сегодня мы выстраиваем это будущее или в конкретные этапы: статуса рыночной экономики, вступление в ВТО, возможность принятия соглашения о зоне свободной торговли". Президент Еврокомиссии также напомнил, что ряд подписанных документов по итогам саммита является "четкой демонстрацией" совместного видения отношений Украины и ЕС. "Это четкая демонстрация нашего совместного видения, но также и нашего прагматического продвижения к осуществлению этого видения. Украина – сильный партнер Европы", - отметил Ж.Баррозу. Он также напомнил, что для Украины прошедший год стал чрезвычайно важным, поскольку украинский народ переживает ряд реформ и трансформаций. Ж.Баррозу еще раз отметил, что ЕС поддерживает демократические преобразования в Украине и "придерживается своих обещаний", о чем свидетельствует и политическое решение о предоставлении Украине статуса страны с рыночной экономикой.

БАРРОЗУ ВЕРИТ В УСПЕХ ПЕРЕГОВОРОВ С УКРАИНОЙ ПО ВИЗОВОМУ СОГЛАШЕНИЮ И СОГЛАШЕНИЕ О РЕАДМИССИИ НЕЛЕГАЛЬНЫХ МИГРАНТОВ
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА - Президент Европейской комиссии Жозе Мануэль Баррозу верит в успешное завершение переговоров с Украиной по вопросу либерализации визового режима, однако не называет конкретных сроков их завершения. "Мы только что начали эти переговоры (об упрощении визового режима для украинских граждан). Теперь это зависит от качества исполнения наших переговорщиков. Однако это идет совместно – визовое соглашение и соглашение о реадмиссии нелегальных мигрантов. Если у нас будет добрая воля, а она у нас есть, то рано или поздно процесс будет завершен успешно", - заявил Ж. Баррозу на пресс-конференции в Киеве в четверг, отвечая на вопрос о перспективе завершения переговоров по визовому режиму. Как сообщалось, министр иностранных дел Украины Борис Тарасюк заявил на днях, что, основываясь на результатах первого раунда переговоров между Украиной и Европейским Союзом в Брюсселе 21-22 ноября по подготовке будущего соглашения об упрощении визового режима, можно говорить о подписании такого соглашения уже в первой половине будущего года. Следующий раунд переговоров назначен на вторую декаду января в связи с тем, что украинская сторона внесла свои предложения, которые европейской стороне необходимо согласовать. "Мы имеем основания утверждать, что это будет если не последний, то предпоследний раунд переговоров, который выведет на подписание соглашения, которое может быть подписано уже в первой половине следующего года", - заявил Б.Тарасюк. По его словам, первый раунд переговоров показал, что Украина в отличие от России, идет "не по принципу предоставления упрощенных виз для должностных лиц", а по принципу "расширения круга украинских граждан по их профессиям", в частности, для студентов, журналистов, работников науки и культуры и, в том числе, должностных лиц.

ЮЩЕНКО ПОБЛАГОДАРИЛ БЛЭРА ЗА АКТИВНОЕ СОТРУДНИЧЕСТВО ЕС С УКРАИНОЙ
ИНТЕРФАКС-УКРАИНА – Президент Украины Виктор Ющенко отметил, что именно во время председательства Великобритании в Совете Евросоюза ЕС принял решение предоставить Украине статус страны с рыночной экономикой. На встрече с Т.Блэром в четверг в Киеве В.Ющенко поблагодарил британского премьера за активное сотрудничество в деле украинской евроинтеграции, сообщает пресс-служба главы украинского государства. Со своей стороны, Т.Блэр заверил, что Великобритания последовательно поддерживает Украину в ее евроинтеграционных устремлениях. Стороны также обсудили сотрудничество в торгово-экономической сфере, в отраслях энергетики, транзита, транспорта и самолетостроения.

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ І ПРЕЗИДЕНТ ЄВРОКОМІСІЇ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ МІЖНАРОДНОЇ СПІВПРАЦІ
/Укрінформ/. У рамках саміту "Україна - ЄС" Президент України Віктор Ющенко провів сьогодні зустріч з Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу. Під час зустрічі сторони обговорили питання міжнародного співробітництва України. Жозе Мануель Баррозу також поцікавився політичною ситуацією в Україні напередодні парламентських виборів.

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ПРОВІВ ЗУСТРІЧ З ГЕНСЕКОМ РАДИ МІНІСТРІВ ЄС ХАВ"ЄРОМ СОЛАНОЮ
/Укрінформ/. У рамках саміту "Україна - ЄС" Президент України Віктор Ющенко провів сьогодні зустріч з Генеральним секретарем Ради міністрів Євросоюзу Хавєром Соланою. Під час зустрічі сторони обговорили тему європейської інтеграції України, а також питання поглиблення співпраці між Україною та ЄС, зокрема, в енергетичній галузі та у сфері військового співробітництва. Йшлося також про співпрацю з утилізації боєприпасів. Окрім цього, співрозмовники торкнулися питання реалізації плану врегулювання Придністровського конфлікту та участі України і ЄС у цьому процесі.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux