Портал в режимі тестування та наповнення
8-й Саміт Україна-ЄС (Гаага, 8 липня 2004)
Опубліковано 12 листопада 2012 року о 19:44

СПІЛЬНИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ

8 липня 2004 року в м. Гаага відбувся Самміт ЄС-Україна. На засіданні головували Прем'єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде в якості Президента Європейської Ради, Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Хав'єр Солана, Президент Європейської Комісії Романо Проді. Українську делегацію1 очолював Президент України Леонід Кучма.

Цей Самміт став першим з моменту історичного розширення ЄС 1 травня 2004 р., в результаті якого Україна та ЄС стали безпосередніми сусідами. Лідери погодилися з важливістю подальшого поглиблення співробітництва між Україною та ЄС і підтвердили необхідність співпраці з метою зміцнення стабільності, безпеки і процвітання на європейському континенті та запобігання появі нових розподільчих ліній.

Лідериобговорили останні події в ЄС та Україні, а також актуальні питання двосторонніх відносин, включаючи співробітництво у торговельно- економічній, енергетичній галузях, у сфері ядерної безпеки, навколишнього середовища, транспорту, юстиції та внутрішніх справ, а також зовнішньої та безпекової політики. Самміт взяв до уваги триваючі консультації щодо Плану дій Україна-ЄС в рамках Європейської політики сусідства та підкреслив важливість продовження дискусій на основі принципів спільності, диференціації та доданої вартості. Відбувся також поглиблений обмін думками з актуальних питань міжнародного життя, що становлять спільний інтерес.

Лідери відзначили результати нещодавніх виборів до Європейського Парламенту та привітали успішне завершення Міжурядової конференції ЄС. Вони погодилися з важливістю проведення демократичних президентських виборів в Україні в жовтні 2004 року у відповідності до міжнародних стандартів, включаючи ЗМІ.

Сторони домовилися, що Україні буде надано статус країни з ринковою економікою, як тільки будуть виконані необхідні умови. Лідери також домовилися просувати конструктивний діалог з візових питань.

Лідери привітали завершення переговорів щодо Угоди про торгівлю деякими сталеливарними виробами на 2004 рік та нещодавнє ухвалення окремого Плану дій, який покликаний посилити співробітництво у сфері науки і технологій між Україною та Європейськими Співтовариствами. Вони також позитивно відзначили той факт, що підписання Угоди про використання ядерної енергії в мирних цілях має відбутися ближчим часом.

Лідери підтвердили відданість ЄС та України сприяти миру та безпеці у світі, включаючи через співробітництво в сфері нерозповсюдження та боротьби з тероризмом.

Вони домовилися і надалі зміцнювати співробітництво у сфері врегулювання кризових ситуацій. У цьому контексті сторони відзначили прогрес, досягнутий в укладенні Угоди про безпекові процедури обміну таємною інформацією та Угоди про участь України у врегулюванні кризових ситуацій, а також висловили сподівання на їх своєчасне підписання.

Вони підтвердили свою готовність активно сприяти мирному врегулюванню конфлікту в Молдові/Придністров'ї.

Самміт привітав участь України у Поліцейській місії ЄС у Боснії та Герцеговині та колишній Югославській Республіці Македонія. Сторони привітали, зокрема, підписання в рамках цього Самміту Угоди про участь України у Поліцейській місії ЄС в колишній Югославській Республіці Македонія.
1 З боку ЄС у Самміті також взяли участь Міністр закордонних справ Нідерландів Б.Бот, Комісар ЄС з питань зовнішніх зносин К.Паттен. З українського боку також взяли участь Микола Азаров, Перший Віце-прем'єр-міністр, міністр фінансів, Костянтин Грищенко, Міністр закордонних справ, Микола Білоконь, Міністр внутрішніх справ, Микола Деркач, міністр економіки та з питань європейської інтеграції, Юрій Богуцький, Міністр культури та мистецтв, Василь Кремень, Міністр освіти та науки, Олександр Лавринович, Міністр юстиції, Євген Марчук, Міністр оборони, та Сергій Тулуб, Міністр палива та енергетики.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux