Портал в режимі тестування та наповнення
3-й Саміт Україна-ЄС (Київ, 23 липня 1999)
Опубліковано 12 листопада 2012 року о 20:22

СПІЛЬНЕ ПРЕС-КОМЮНІКЕ

(23 липня 1999, м.Київ)

1. Сьогоднішній Самміт Україна - ЄС відзначає подальший крок в інтенсифікації відносин між Україною та Європейським Союзом з часу набуття чинності Угодою про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС (УПС) 1 березня 1998 року. Ця Угода заклала міцну правову основу подальшого розвитку стосунків між Україною та ЄС і привнесла нову якість у наші відносини.

2. Стратегічне партнерство, яке пов"язує Україну і Європейський Союз, грунтується на спільних цінностях та інтересах, є життєво важливим фактором, що зміцнює мир, стабільність і процвітання у наших країнах, як і у цілому в Європі. Воно відображає прагнення України і Європейського Союзу до поглиблення зв"язків у торгівлі, інвестиціях, політичному діалозі, технічному та іншому співробітництві.

3. На сьогоднішньому Самміті ми підтвердили нашу спільну відданість незалежності та суверенітету України, як і її демократичному розвитку, економічній стабілізації та інтеграції до європейської і світової економіки. Ми підтвердили спільні зобов'язання щодо зміцнення наших відносин шляхом імплементації положень УПС і розглянули прогрес, досягнутий у виконанні Угоди з часу нашої останньої зустрічі у Відні 16 жовтня 1998 року. У цьому контексті ми обговорили наступні кроки щодо повного використання значного потенціалу подальшого зближення між Україною і Європейським Союзом.

4. Ми обговорили розвиток України і ЄС на нинішньому етапі і обмінялися інформацією щодо стратегії інтеграції України до ЄС та щодо опрацювання Спільної стратегії ЄС відносно України.
5. Ми обговорили низку основних питань зовнішньої політики, які становлять спільний інтерес, включаючи ситуацію в Косово і Пакт Стабільності для Південно-східної Європи, регіональне співробітництво та ситуацію в Придністров"ї. ЄС визнає бажання України брати участь у реалізації Пакту Стабільності для Південно-східної Європи і вітає конструктивну роль України у пошуку шляхів врегулювання Придністровського конфлікту.

6. Було визнано, що ЄС є найбільшим фінансовим донором України. Через надання макрофінансової допомоги, програму Тасіс, а також через двосторонні програми, здійснюється важлива підтримка з метою допомоги Україні в перехідний період і в процесі реформ.

7. У ході сьогоднішнього Самміту ми визначили наступні конкретні кроки:

З метою заохочення процесу економічних реформ в Україні Європейський Союз надав Україні додатковий кредит до 150 мільйонів Євро на підтримку платіжного балансу. Перший транш цього кредиту у розмірі 58 млн. Євро буде надано Україні найближчими днями.

Як ключовий партнер України у сфері технічного співробітництва, ЄС буде продовжувати здійснювати значну допомогу в рамках програми Тасіс. ЄС спрямовує свою допомогу на посилення фінансової системи України, сприяння Національному Банку України у посиленні його контрольних функцій і зміцнення суто комерційної практики комерційних банків України. Цієї осени буде започаткована нова фаза проекту спільного Українсько-європейського консультативного центру з питань законодавства (УЄКЦПЗ), що фінансується за рахунок програми Тасіс. УЄКЦПЗ має відіграти значну допоміжну роль у забезпеченні процесу реалізації УПС, включаючи наближення законодавства України до стандартів ЄС.
Залучення приватного сектору має вирішальне значення для успіху перехідного процесу в Україні.

З метою сприяння поглибленню розвитку двосторонньої торгівлі і інвестицій, Україна і ЄС зосереджуватимуть зусилля на здійсненні подальшого прогресу у скасуванні бар"єрів на шляху торгівлі і інвестицій, як передбачено в УПС. ЄС висловив стурбованість щодо наявності в Україні певних законодавчих заходів, що впливають на зовнішню торгівлю та інвестиції, та закликав українські владні структури здійснити відповідні заходи для повного виконання положень УПС.

З метою сприяння повній інтеграції України у міжнародну економічну систему та успішному завершенню переговорів щодо вступу України до СОТ, Україна і ЄС у повній відповідності до існуючих правил намагатимуться просунутися вперед, наскільки це можливо, з усіх невирішених питань, що стосуються даного процесу. ЄС продовжуватиме підтримувати зусилля України у досягненні вимог щодо вступу до СОТ. ЄС закликав українські владні структури здійснити відповідні заходи для досягнення цієї мети.

Підкреслюючи пріоритет вступу України до СОТ, Україна і ЄС підтвердили свої зобов"язання здійснити спільну перевірку щодо того, чи дозволяють обставини, зокрема, просування України у реформах, орієнтованих на ринкову економіку, та існуючі економічні умови, розпочати переговори про створення зони вільної торгівлі, як це передбачено ст. 4 УПС. Спільне вивчення економічної можливості створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, яке зараз здійснюється, забезпечить важливий внесок у цей процес.

Ми вітаємо підписання Рамкової угоди ІНОГЕЙТ на вчорашньому Самміті ІНОГЕЙТ у Києві, який проводила Україна за участю представників багатьох країн і організацій, включаючи країни-члени ЄС і Європейську Комісію. Ми також відзначаємо ініціативу України щодо організації 10-11 вересня 1999 року Балто-чорноморського самміту у Ялті як внесок у розвиток регіонального співробітництва.

Україна і ЄС підтвердили свої зобов"язання по імплементації Меморандуму про Взаєморозуміння Великої Сімки щодо закриття Чорнобильської АЕС, який має вирішальне значення для забезпечення розвитку сучасного, безпечного, ективного та екологічно чистого енергетичного сектору в Україні. В підтримку рішення України закрити Чорнобильську АЕС до 2000 року ЄС підтвердив свою готовність розглянути значне кредитне фінансування для завершення будівництва 4 блоку Рівненської і 2 блоку Хмельницької АЕС, за умов ретельної відповідності цих проектів необхідним процедурам та забезпечення розподілу внесків. Співтовариство і країни-члени ЄС забезпечують також загальну суму 210 млн. дол. США Чорнобильському фонду "Укриття", що робить ЄС найбільшим фінансовив донором цієї операції. У цьому зв'язку Україна і ЄС підтвердили важливе значення, якого вони надають реформуванню енергетичного сектору України, і вітали діяльність робочої групи у енергетичній галузі, заснованої з метою підтримки зусиль українських владних структур у цьому відношенні. ЄС готовий і надалі продовжувати надавати технічну допомогу у цій важливій сфері.

З метою розширення сфери нашого співробітництва в галузі ядерної безпеки та контрольованого термоядерного синтезу Україна та ЄС підписали сьогодні угоди про співробітництво у цих двох напрямах. Ці угоди сприятимуть посиленню співробітництва з таких питань, як захист від радіації, управління ядерними відходами, дезактивація та демонтаж ядерних установок, дослідження у сфері технологій ядерного синтезу

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux