Портал в режимі тестування та наповнення
2-й Саміт Україна-ЄС (Відень, 16 жовтня 1998)
Опубліковано 12 листопада 2012 року о 20:24

СПІЛЬНИЙ ПРЕС-РЕЛІЗ

Відень, 16 жовтня 1998 року

1. Сьогоднішній самміт Україна - ЄС - перший з моменту набуття чинності Угодою про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС 1 березня 1998 року - є виразом нової стадії у відносинах між Україною та Європейським Союзом. Угода заклала міцну правову основу для подальшого розвитку відносин Україна - ЄС.

2. Унікальне стратегічне партнерство, яке поєднує Україну та Європейський Союз і базується на спільних цінностях та інтересах, є життєво важливим фактором, який забезпечує мир, стабільність та процвітання у наших країнах, а також у Європі у цілому. Воно відображає сподівання України та Європейського Союзу щодо поглиблення торговельних зв'язків, інвестицій, політичного діалогу, технічного і інших напрямків співробітництва.

3. Європейський Союз взяв до уваги всі складові Указу Президента України ¦612/98 від 11 червня 1998 року "Про затвердження Стратегії інтеграції України до ЄС", який було уважно вивчено.

4. На сьогоднішньому Самміті ми підтвердили нашу спільну відданість незалежності та суверенітету України, її демократичному розвитку та інтеграції у світову економіку, так само, як і наші зобов'язання щодо зміцнення двосторонніх відносин. Ми відзначили значний потенціал подальшого зближення між Європейським Союзом та Україною, запропонований УПС, який ми повністю використовуватимемо.

5. Ми обговорили низку актуальних політичних питань, які становлять взаємний інтерес, включаючи Україна і сусідні з нею країни та Західні Балкани.

6. Було визнано, що ЄС є найбільшим фінансовим донором України. Через програму TACIS, макрофінансову допомогу, а також двосторонні програми здійснено відчутну підтримку Україні у проведенні реформ під час перехідного періоду.

7. Ми визначили наступні конкретні кроки:
з метою стимулювання процесу економічних реформ в Україні Європейський Союз вирішив надати Україні додатковий кредит на підтримку платіжного балансу у сумі 150 млн. ЕКЮ.

 • Як головний партнер України у сфері технічного співробітництва, ЄС продовжуватиме забезпечувати значну допомогу у рамках програми TACIS, зосереджуючи її на проектах з інституційних реформ та розвитку, економічній реформі та розвитку приватного сектору, а також реформах у галузі енергетики та охорони навколишнього середовища, удосконалення системи управління кордоном України. ЄС посилюватиме свою допомогу з метою зміцнення фінансової системи України надання допомоги Національному Банку України з метою зміцнення його спостережних функцій та відчутного посилення рівня комерційної практики комерційних банків України.
 • Ми вітаємо спільні зусилля спрямовані на прискорення прогресу у адаптації законодавства України відповідно до норм ЄС.
 • Залучення приватного сектору є вирішальним для успіху перехідних процесів в Україні.
 • З метою подальшого посилення наших торгових стосунків, Україна та Європейський Союз сконцентруються на подальшому прогресі щодо заборони бар'єрів у торгівлі та інвестиціях, як це передбачено УПС.
 • З метою подальшого просування України до повної інтеграції у світову економічну систему та успішного завершення переговорів про приєднання України до СОТ, Україна та Європейський Союз вишукуватимуть можливості подальшого просування наскільки це можливо по всіх нагальних питаннях, що мають відношення до даного процесу у повній відповідності до зазначених норм.
 • Надаючи пріоритет вступу України до СОТ, сторони підтвердили свої зобов'язання здійснити спільне вивчення того, чи дозволяють обставини, насамперед, пов'язані з просуванням України на шляху проведення економічних реформ та створення відповідних економічних умов, почати переговори щодо заснування зони вільної торгівлі, як це передбачено Статтею 4 УПС.
 • З метою стимулювання прикордонного співробітництва на західному кордоні України, Європейський Союз готовий профінансувати заснування у 1999 році Технічного офісу у місті Львів.
 • З метою стимулювання регіонального співробітництва та розвитку трансєвропейських транспортних і енергетичних зв'язків із залученням України, Європейський Союз продовжить підтримку через програми INOGATE та TRACECA. ЄС таким чином зробить свій внесок у консолідацію та зміцнення ролі України як основної транзитної зони, що поєднує Кавказ і Центральну Азію із Західною Європою, а також у модернізацію та диверсифікацію каналів, що гарантують Україні енергетичне забезпечення та безпеку. ЄС вирішив надати 15 млн.ЕКЮ на розвиток контейнерного зв'язку, який зв'яже український порт Одеса з грузинським портом Поті і відкриє нові можливості у транспортуванні ресурсів з регіону Каспійського моря.
 • Україна та ЄС знову підтвердили свої зобов'язання щодо реалізації зобов'язань, передбачених у Меморандумі Великої сімки про взаєморозуміння щодо закриття ЧАЕС, який є надзвичайно важливим у справі гарантування розвитку сучасного безпечного, ефективного та прийнятного для навколишнього середовища енергетичного сектору України. На підтримку рішення України щодо закриття ЧАЕС до 2000 року, ЄС знову підтвердив свою готовність надати суттєве кредитне фінансування для завершення будівництва 4-го та 2-го енергоблоків відповідно Рівненської та Хмельницької АЕС, яке забезпечить, щоб ці проекти відповідали необхідним процедурам. На додаток, Співтовариство та країни - члени вирішили забезпечити назагал 203 млн. дол. США для проекту "Укриття", що очевидно перетворить ЄС у найбільшого фінансового донора даного проекту.
 • З метою розширення рамок нашого партнерства у сфері ядерної безпеки та керованого термоядерного синтезу, Україна та ЄС щойно парафували Угоди про співробітництво по цих двох напрямках. Ці Угоди сприятимуть посиленню співпраці з таких питань, як захист від радіації, управління радіоактивними відходами, дезактивація та демонтаж ядерного обладнання, а також проведення досліджень у галузі технології термоядерного синтезу.
 • Україна та ЄС вирішили підвищити рівень їх співробітництва у митній справі і співпрацюватимуть більш тісно у боротьбі з злочинністю, зосереджуючись, зокрема, на боротьбі проти наркотиків та відмивання грошей

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux