Портал в режимі тестування та наповнення
Коментар МЗС України щодо рішення Європейської Ради стосовно «Східного партнерства» від 19-20 березня 2009 року
Опубліковано 16 листопада 2012 року о 09:04

23 березня 2009 року

Коментар МЗС України

щодо рішення Європейської Ради стосовно “Східного партнерства” від 19-20 березня 2009 року

МЗС України бере до уваги висновки та декларацію Європейської Ради щодо нової зовнішньополітичної ініціативи ЄС “Східне партнерство” від 19-20 березня 2009 року.

Ми вітаємо прагнення Європейського Союзу посилити якість відносин з його Європейськими сусідами.

Заслуговує на підтримку включення до “Східного партнерства”, згідно з пропозиціями України, формули політичної асоціації та економічної інтеграції як базового принципу розбудови взаємин між ЄС та країнами-партнерами.

МЗС України переконане, що “Східне партнерство” має виходити з Європейської ідентичності східноєвропейських партнерів ЄС. На нашу думку, це ключова передумова успіху цієї ініціативи. Ми також вважаємо, що “Східне партнерство” має уникнути концептуальних та імплементаційних недоліків Європейської політики сусідства і стати не ідеологічною, а цілком практичною ініціативою.

МЗС України відзначає послаблення амбітності “Східного партнерства” у порівнянні з грудневими пропозиціями Європейської Комісії за кількома сферами, які подавалися як ключові інновації нової концепції.

Особливе занепокоєння викликає обмеження потенціалу взаємодії у візово-міграційній сфері в рамках “Східного партнерства”. Підміна перспективи запровадження безвізового режиму як довгострокового пріоритету лише його лібералізацією не відповідає існуючому формату відносин між Україною та ЄС і може значно зменшити привабливість “Східного партнерства” для інших країн-партнерів.

Ми вітаємо прагматичне залучення третіх сторін, які поділяють цілі та принципи “Східного партнерства”, до реалізації його окремих проектів.

Україна готова і надалі брати участь у впровадженні “Східного партнерства” на стільки, наскільки це відповідатиме стратегічному курсу України на європейську інтеграцію і сприятиме вирішенню практичних питань наближення України до ЄС.

МЗС України очікує, що інавгураційний саміт “Східного партнерства” 7 травня ц.р. має стати знаковою подією і окреслити пріоритети розвитку ініціативи на найближчу перспективу.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux