Портал в режимі тестування та наповнення
Коментар МЗС України щодо Комунікації Європейської Комісії «Східне партнерство» від 3 грудня 2008 року
Опубліковано 16 листопада 2012 року о 09:11

МЗС України із зацікавленістю сприйняло Комунікацію Європейської Комісії від 3 грудня 2008 року „Східне партнерство” щодо запропонованої Польщею та Швецією концепції відносин ЄС з європейськими сусідами.

Ми вітаємо спільну ініціативу Польщі та Швеції, спрямовану на створення життєздатного східноєвропейського виміру зовнішньої політики Європейського Союзу. Створення на сході європейського континенту єдиного простору стабільності, безпеки та процвітання, який ґрунтується на європейських політичних, економічних, соціальних нормах і стандартах є спільною метою як України, так і Євросоюзу та інших країн-партнерів.

МЗС України вітає врахування з боку Європейської Комісії українського підходу щодо основної мети “Східного партнерства”, яка полягає у сприянні ефективній політичній асоціації та економічній інтеграції між ЄС та державами-партнерами.

Важливо й те, що, згідно з Комунікацією, ступінь амбітності рамок “Східного партнерства” для кожної-держави партнера залежатиме від прагнень, цілей та спроможностей кожної з них. Саме такий гнучкий підхід є запорукою перетворення майбутньої політики ЄС на справді дієвий механізм на противагу концептуально недосконалій Європейській політиці сусідства.

Разом з цим, амбітні рамки “Східного партнерства” потребують адекватних джерел фінансування, які б забезпечили інтенсивне просування пріоритетів нової політики ще за нинішньої фінансової перспективи ЄС.

Україна готова підтримати та у прагматичний спосіб використати всі елементи “Східного партнерства” у тому випадку, якщо нова політика ЄС не позиціонуватиметься як альтернатива перспективному членству в ЄС, а навпаки наближатиме Україну до цієї мети.

МЗС України очікує на остаточне затвердження “Східного партнерства” державами-членами ЄС з урахуванням українських підходів.

Ми будемо продовжувати обговорення основних елементів майбутньої політики ЄС та працюватимемо у напрямі практичного наповнення „Східного партнерства” в рамках започаткованого наприкінці жовтня 2008 року в Києві багатостороннього діалогу між країнами-учасницями “Східного партнерства”.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux