Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

Київ 14:57

Комітет асоціації

Комітет асоціації був заснований відповідно до статті 464(1) Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і надає допомогу Раді асоціації у виконанні нею своїх обов’язків і функцій та виконує завдання, передбачені Угодою і доручені йому Радою асоціації. Відповідно до статті 465(1) Рада асоціації визначає
у своєму Регламенті обов’язки та порядок функціонування Комітету асоціації.

Комітет асоціації замінив Комітет з питань співробітництва Україна – ЄС, що діяв в рамках Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС.

Комітет асоціації проводить підготовку засідань та дискусій Ради асоціації, у разі необхідності, імплементує рішення Ради асоціації, забезпечує безперервність відносин асоціації та належне виконання Угоди. Комітет асоціації розглядає будь-які питання, визначені для розгляду ним Радою асоціації, а також будь-які інші питання, які можуть виникнути в ході щоденної імплементації положень Угоди. Комітет асоціації надає Раді асоціації пропозиції або проекти рішень чи рекомендацій для їхнього схвалення.

Комітет асоціації складається з вищих посадових осіб України та ЄС з різних галузей співробітництва і збирається щонайменше один раз на рік.

Крім цього, Угодою про асоціацію окремо передбачено створення Комітету асоціації у торговельній конфігурації.

Відповідно до статті 465(4) Угоди, Комітет асоціації у торговельному складі розглядає питання, пов’язані з Розділом IV Угоди. До його складу входять посадові особи вищого рівня від України та Європейської Комісії, які відповідають за торгівлю і питання, пов’язані з торгівлею.

У рамках Комітету асоціації передбачено функціонування галузевих підкомітетів, зокрема рішенням Ради асоціації між Україною та ЄС № 2/2014 було утворено такі підкомітети:

(1)    Підкомітет з питань свободи, безпеки та юстиції

(2)    Підкомітет з питань економіки та іншого галузевого співробітництва, який складається з 6 кластерів.

Починаючи з 2015 року, відбулося 4 засідання Комітету асоціації Україна – ЄС:

-        13-14 липня 2015 року в Брюсселі;

-        5-6 липня 2016 року в Києві;

-        29-30 червня 2017 року в Брюсселі;

-        5 жовтня 2018 року в Києві.