Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

Київ 15:15

Рада асоціації

У відповідності до статей 461-463 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом  та його державами-членами у 2014 році була створена Рада асоціації Україна – ЄС.

Засідання Ради асоціації Україна – ЄС проводяться на рівні міністрів щонайменше один раз на рік, а також тоді, коли цього вимагають обставини.

Рада асоціації замінила Раду з питань співробітництва між Україною та ЄС, яка діяла у відповідності до положень Угоди про партнерство та співробітництво.

Перше засідання новоствореної Ради асоціації відбулося 15 грудня 2014 року у м.Брюссель. Засідання Ради асоціації, як і до цього Ради з питань співробітництва, традиційно відбуваються на території ЄС (мм. Брюссель або Люксембург).

Делегацію України на засіданнях Ради асоціації очолює Прем’єр-міністр України, делегацію ЄС – Віце-Президент Європейської Комісії – Високий Представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики. Рада асоціації складається з членів Уряду України, з одного боку, та членів Ради Європейського Союзу та членів Європейської Комісії, - з іншого боку.

Згідно з Угодою про асоціацію Рада асоціації здійснює контроль і моніторинг застосування і виконання Угоди та періодично переглядає функціонування Угоди у світлі її цілей. При цьому рішення Ради асоціації є обов’язковими для сторін.