Представництво України при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії

Київ 15:08

Угода про реадмісію осіб

Угода між Україною та ЄС про реадмісію осіб була підписана 18 червня 2007 р. та ратифікована Верховною Радою України 15 січня 2008 р. регулює процедури, пов’язані з ідентифікацією та поверненням громадян третіх країн та осіб без громадянства, які незаконно в’їхали на територію України або держави-члена ЄС, до держав їхнього походження або постійного проживання. Документом передбачені звичайна і прискорена процедури реадмісії, визначаються документи, що підтверджують походження нелегального мігранта, встановлюються часові рамки виконання запитів щодо реадмісії.

Важливість Угоди про реадмісію осіб обумовлена необхідністю спільної протидії нелегальній міграції. У цьому контексті особливого значення набуває належне управління міграційними процесами як на інституційному, так і на законодавчому рівнях.

Для моніторингу виконання положень Угоди створено Спільний комітет з питань реадмісії. Засідання Спільного реадмісійного комітету відбуваються, як правило, раз на рік.

Сторони високо оцінюють ефективність імплементації Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб. Рівень повернення становить більше, ніж 80%, що слугує доказом ефективності співпраці у вказаній сфері.

Угода між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб