• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України (20 лютого 2014 року)
Опубліковано 20 лютого 2014 року о 20:43

Висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України (20 лютого 2014 року) 

Неофіційний переклад

1. Європейський Союз приголомшений та глибоко стривожений погіршенням ситуацією в Україні. Жодні обставини не можуть виправдати репресії, які ми наразі спостерігаємо. Ми рішуче засуджуємо застосування будь-якого насильства. Винні за грубе порушення прав людини мають бути притягнуті до відповідальності. Ми подумки із родинами тих, хто втратив своє життя, та пораненими. Ми закликаємо до негайного припинення насильства, повної поваги прав людини та основоположних свобод, включаючи право на доступ до медичної допомоги, а також до невідкладного проведення незалежних розслідувань порушень прав людини, а саме в рамках Міжнародної консультативної групи Ради Європи. Ми закликаємо Уряд продемонструвати максимальну стриманість та опозиційних лідерів відмежуватися від тих, хто здійснює радикальні дії, включаючи насильство. Рішуче закликаємо український Уряд дотримуватися своїх зобов’язань, які випливають з міжнародних інструментів стосовно прав людини, стороною яких є Україна. Слід уникати будь-якої подальшої ескалації, включаючи запровадження надзвичайного стану, чи застосування збройних сил проти протестувальників.    

2. Ми закликаємо всі сторони без подальшої затримки залучитися до змістовного діалогу з метою реалізації легітимних демократичних прагнень українського народу. Нагадуючи про свої висновки від 10 лютого, а також заяви Президента Європейської Ради, Президента Європейської Комісії та Високого представника ЄС, Рада залишається повністю відданою наданню допомоги з метою просування політичного діалогу між сторонами і сприяння деескалації ситуації. Ми очікуємо, що обрані представники України візьмуть на себе політичну відповідальність, у тому числі у Верховній Раді. Рада ЄС підкреслює, що основна відповідальність за нинішню ситуацію і за здійснення першого кроку до такого діалогу лежить безпосередньо на Президентові Януковичу та українській владі.

3. Європейський Союз продовжує вірити, що будь-яке стале вирішення політичної кризи має включати проведення конституційної реформи, формування нового інклюзивного уряду та створення умов для демократичних виборів. Ми залишаємося готовими підтримати Україну в проведенні реформ з тим, щоб забезпечити стабільне, процвітаюче та демократичне майбутнє для її громадян. Наша пропозиція про політичну асоціацію та економічну інтеграцію залишається на столі. Рада нагадує, що Угода про асоціацію, включаючи ЗВТ, не є кінцевою метою співробітництва між Україною та ЄС. Більше того, Європейський Союз готовий запропонувати підтримку та допомогу гуманітарним організаціям для поповнення запасів ліків та медичного обладнання з метою лікування осіб, які постраждали від насильства.

4. У зв’язку з погіршенням ситуації, ЄС вирішив у терміновому порядку запровадити цільові санкції, включаючи замороження активів та заборону на видачу віз тим особам, які несуть відповідальність за порушення прав людини, насилля та надмірне використання сили. Держави-члени погодилися призупинити ліцензії на експорт обладнання, яке може використовуватися для внутрішніх репресій, а також переглянути експортні ліцензії обладнання, яке передбачене Спільною Позицією 2008/944/CFSP. Рада доручила відповідним робочим групам негайно здійснити необхідні приготування. Рішення про обсяг застосування буде прийматися в подальшому в залежності від розвитку подій в Україні.

5. Зіткнувшись з настільки глибокою кризою в Європі, ЄС продовжить працювати у тісній співпраці з міжнародною спільнотою, включаючи за підтримки як ОБСЄ, так і Ради Європи, з метою пошуку тривалого, інклюзивного рішення, яке поважатиме права всіх українців.

6. Рада підкреслює важливість існування активного громадянського суспільства для забезпечення демократичного і процвітаючого майбутнього України. Вона підтверджує відданість посиленню міжлюдських  контактів між ЄС та Україною, в тому числі через процес візової лібералізації у відповідності до погоджених умов у рамках Плану дій з візової лібералізації. Водночас, Рада заохочує держави-члени оптимально використовувати положення Угоди про спрощення оформлення віз, а також можливості, передбачені Візовим кодексом.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux