• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Співробітництво у сфері освіти, програма ЄС «Еразмус +»
Опубліковано 15 квітня 2021 року о 17:45

ЄС залишається послідовним партнером впровадження освітніх реформ в Україні, долучається до розробки законодавства, навчальних програм та підготовки вчителів.

З 2005 року Україна приєдналась до Болонського процесу, що має на меті уніфікувати критерії щодо вищої освіти, зробити більш доступною студентську академічну мобільність. Крім того Україна приєдналась до Європейської зони вищої освіти (European Higher Education Area (EHEA), що задає напрямок реформування закладів вищої освіти.

В грудні 2019 р. офіційно розпочато реалізацію проекту технічної допомоги «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», в рамках якого 63 млн. євро будуть спрямовані на реформування та модернізацію системи професійно-технічної освіти в Україні.

Стабільний розвиток спостерігається у розвитку міжлюдьских контактів, молодіжній, мистецькій та спортивній мобільності. В 2019 році розпочато реалізацію в Україні «Програми розширення контактів між людьми: Дім Європи» із загальним бюджетом 18 млн. євро.

В 2019 в Україні вперше проведено заходи, присвячені Європейському тижню молоді, та вдруге проведено Європейський тиждень спорту в Україні.

В рамках розвитку співробітництва в сфері освіти, молоді та спорту, варто відзначити широке залучення українських представників до Програми міжнародної співпраці Європейського Союзу «Erasmus+». Україна бере участь в програмі в статусі партнера.

Закладена в основу програми ідея полягає у спільному напрацюванню якісних реформ систем освіти, підвищення продуктивності вищих і професійно-технічних навчальних закладів, забезпечення якісної вищої освіти та професійної підготовки фахівців, що відповідали б потребам європейського ринку праці.

Для нашої країни найбільші можливості програми доступні в частині вищої освіти.

За час участі в конкурсах програми (2014-2019 рр.) понад 200 закладів вищої освіти та понад 3000 громадських організацій взяли участь у програми та налагодили співпрацю з міжнародними партнерами.

Програма «Erasmus+» не тільки забезпечує студентам можливість навчатись в різних навчальних закладах Європи, але і відіграє відчутну роль у реформуванні вищої освіти в Україні. З 2015 року було підтримано:

  • 48 проєктів Розвитку Інституційної Спроможності Вищих Навчальних Закладів (присвячених розробці навчальних планів, співпраці між університетами та діловими структурами або структурній реорганізації);
  • 120 проєктів Жана Моне для просування досліджень та знань про ЄС (Європейських студій) в українських навчальних закладах. Бюджет фінансування ЄС напряму Жан Моне для України складає більше 3,9 млн. євро та 1,3 млн. євро на мережі навчальних установ;
  • 27 українських організацій, включаючи 12 закладів вищої освіти України стали учасниками Стретагічних партнерств. Участь в цьому напрямку для України можлива лише у разі визнання ЄС доданої вартості наших учасників, наявності потенціалу для впровадження інноваційних проєктів;
  • 4 структурних проєкта підтримки реформування освітньої політики.

Україна бере участь в 59 та з них координує 22 проєкти «Erasmus+» за напрямком Розвиток Інституційної Спроможності у сфері молоді в рамках ініціативи EU4Youth, які спрямовані на зміцнення лідерських та підприємницьких компетенцій молоді.

Модернізація методів навчання підтримується за допомогою платформи «eTwinning Plus» для підключення шкіл і вчителів онлайн, що сприяє як методологічному, так і культурному обміну досвідом. Починаючи з 2013 року в діяльності платформи взяли участь понад 1300 шкіл України.

Підтримуючи розвиток популярності програми в нашій країні, в 2018 році ЄС створив окреме вікно для фінансування учасників конкурсів «Erasmus+» у 2019-2020 рр. розміром 5 млн. євро.

Крім того, ЄС фінансує роботу Національного «Erasmus+» офісу в Україні, де всі бажаючі можуть отримати необхідну інформацію та допомогу.

Наступна семирічна програма «Erasmus+» (2021-2027) була затверджена в березні 2021 року і вже опублікована Річна робоча програма та конкурси на 2021 рік. Бюджет програми складає понад 28 млрд євро, що двічі перевищує бюджет «Erasmus+» (2014-2020). Для України програма також розширює напрямки участі в частині професійно-технічної освіти, навчання вчителів та викладачів, а також спорту.

Корисні посилання:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux