• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Допомога ЄС Україні
Опубліковано 30 жовтня 2020 року о 18:36

Допомога ЄС Україні

1) В рамках співпраці з ЄС на період 2014-2020 роки основним інструментом, у рамках якого надається допомога ЄС є Європейський інструмент сусідства (із загальним бюджетом в обсязі 15,4 млрд. євро, розрахованого на 16 країн сусідства: Алжир, Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Єгипет, Грузія, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Лівія, Республіка Молдова, Марокко, Окупована Палестинська територія, Сирія, Туніс та Україна). 

Через Європейський інструмент сусідства Україна, починаючи з 2014 р. кожного року отримує приблизно 200 млн.євро. Зазначені кошти направляються на розвиток економіки, державного управління та громадянського суспільства в Україні.

2) Крім того кошти Україні надаються через затверджену Європейською Комісією Стратегічну програму допомоги Україні на 2018-2020 роки (програма розроблялася у діалозі з українською стороною).

У цьому стратегічному документі визначені чотири стратегічні сектори, які стосуються загальних напрямів реформ в Україні, для виконання яких надається допомога ЄС:

Сектор 1: Зміцнення інституцій та належного управління, у тому числі у сфері забезпечення верховенства права та безпеки.

Сектор 2: Економічний розвиток та розвиток можливостей ринку, у  тому числі розвиток приватного сектору та покращення бізнес-клімату.

Сектор 3: Покращення сполучення, енергоефективність, захист навколишнього середовища та запобігання зміні клімату.

Сектор 4: Мобільність та контакти між людьми, у тому числі впровадження більш ефективної соціальної політики.

У реалізації завдань всіх пріоритетних секторів, особливу роль відіграють заходи у сфері охорони навколишнього середовища та запобігання зміні клімату, цифрової економіки та суспільства, молоді, забезпечення гендерної рівності та прав людини, а також заходи щодо зміцнення довіри та розбудови миру. Також особлива увага приділяється впливу війни на сході України та підтримці вразливих груп населення, включаючи людей, які живуть вздовж лінії зіткнення, людей літнього віку, дітей, молоді (особливо тих, які не навчаються і не працевлаштовані).

Загальний обсяг допомоги на 2018-2020 роки складає 430-530 млн. євро та надається за принципом “more for more” (більше за більше), тобто в залежності від прогресу української сторони у виконанні відповідних реформ.

3) Крім того, допомога ЄС надається на виконання положень Угоди про асоціацію в рамках:

245 проектів технічної допомоги ЄС на загальну суму приблизно 384,4 млн. євро, що реалізуються через національні та регіональні програми допомоги ЄС, програми прикордонного співробітництва, механізм “Twinning”, освітню програму “Еразмус+”, “Креативна Європа” та Інструмент ядерної безпеки;

2 програм секторальної бюджетної підтримки на загальну суму 135 млн. євро у сферах енергетики та державного управління, в рамках яких перераховано 43 млн. євро до державного бюджету.

4) 8 квітня 2020 р. Європейським Союзом було прийнято рішення про надання фінансової підтримки Україні у боротьбі з COVID-2019 на суму близько 190 млн. євро.

Зазначена допомога спрямовано на:

•  Підтримку охорони здоров’я.

Допомога виділяється на придбання медичних засобів та обладнання, а також зміцнення спроможності системи охорони здоров’я реагувати на спалахи захворювань.

•  Підтримку економіки України, зокрема через підтримку малого та середнього підприємництва та фермерських господарств.

•  Забезпечення ліквідності малого та середнього підприємництва (МСП).

Кошти додаються до вже існуючих програм підтримки, які реалізуються міжнародними фінансовими організаціями (ЄІБ, ЄБРР, KfW) в Україні, та надаються МСП через українські місцеві банки.

•  Підтримку вразливих груп населення. 

Допомога надається у співпраці з партнерськими громадськими організаціями, спрямована на перехід до онлайн-освіти, підтримку культурної та креативної індустрій і продовження культурного життя в Інтернеті, боротьбу з дезінформацією та посилення стійкості громад.

Підтримку сходу та півдня України, заходів з реалізації “Європейської зеленої угоди”, громадянського суспільства, а також підтримку судової реформи (через програму PRAVO Justice) та економіки України за допомогою спеціальної програми кредитування в національній валюті.

5) Європейська Комісія також виділяє гуманітарну допомогу Україні на потреби населення, яке постраждало від агресії РФ.

6) 22 квітня 2020 р. Європейська Комісія оголосила про виділення додаткової макро-фінансової допомоги Україні у розмірі 1,2 млрд. євро, яка буде спрямована на підтримку економічної стабільності та платіжного балансу нашої держави. Зазначені кошти також допоможуть гарантувати макроекономічну стабільність України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux