Одним з основних пріоритетів діяльності Представництва України при ЄС є надання підтримки українським експортерам, що присутні або планують виходити на внутрішній ринок ЄС.
Зокрема, ПУ при ЄС підтримує робочі контакти з ключовими інституціями ЄС з питань функціонування його внутрішнього ринку та здійснення торгівельної політики, що дає змогу отримувати від них фахову допомогу, у т.ч. консультативну, при роботі із зацікавленими українськими виробниками.
Представництво також на постійній основі підтримує робочі контакти з провідними бізнес-асоціаціями ЄС (у т.ч. галузевими), переважна більшість яких розташована у Брюсселі. Можливості таких асоціацій, що представляють інтереси усіх сфер європейського бізнесу також можуть ефективно використовуватись у просуванні інтересів вітчизняних експортерів, у т.ч. для налагодження ділових контактів, організації зустрічей у форматі “business to business”, розповсюдження комерційних пропозицій українських підприємств та пошуку зацікавлених контрагентів, отримання консультативної допомоги у сфері технічного регулювання (санітарних та фітосанітарних вимог), сприяння у вирішенні проблемних питань тощо.
В залежності від характеру питання, ПУ при ЄС має можливість надавати як консультативну, так й практичну підтримку зацікавленим підприємствам.
Консультативна підтримка, як правило, передбачає надання інформації щодо загальних умов доступу на ринок ЄС, зокрема:
- обсяг ввізного мита при імпорті відповідного виду товарів;
- нормативно-правові акти ЄС, що регламентують сферу обігу даного товару на внутрішньому ринку ЄС (у т.ч. технічні регламенти та гармонізовані стандарти);
- здійснення аналізу вже наявних обсягів торгівлі даним товаром між Україною та ЄС;
- інформація щодо тематичних виставкових заходів, які проводяться в ЄС.
Практична підтримка, в залежності від наявних можливостей, може надаватись у таких формах:
- сприяння у пошуку партнерів для бізнесу;
- організаційне сприяння проведенню зустрічей у форматі “business to business”;
- пошук та підбір постачальників необхідних послуг (юридичне супроводження, маркетинг, страхування, логістика тощо);
- сприяння у вирішенні проблемних питань, у т.ч. шляхом їх порушення у причетних інституціях ЄС.
Клієнти, які бажають розмістити свою комерційну пропозицію (business offer) в базі Європейської Мережі Підприємств (Enterprise Europe Network), можуть направити відповідне звернення на електронні адреси: tem_eu@mfa.gov.ua та [email protected].
У зверненні клієнт повинен подати інформацію[1], зазначену у викладеному нижче Додатку I (із чітким дотриманням інструкцій, що містяться у правому стовпчику таблиці) з урахуванням Додатка II, в якому містяться визначення видів співробітництва.
Правильність заповнення інформації перевірятиметься ПУ при ЄС, а також експертами Виконавчого агентства з питань малих і середніх підприємств (Executive Agency for Small and Medium-sized Enterprises). У зв’язку із цим подання клієнтом неправильної або неповної інформації унеможливить подальшу публікацію відповідного профілю в базі Європейської Мережі Підприємств.