Співробітництво Міністерства оборони та Збройних Сил України з агенціями (інституціями) ЄС здійснюється відповідно до положень:
Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони;
Адміністративної угоди між Міністерством оборони України та Європейським оборонним агентством від 07.12.2015;
Робочого плану співробітництва Збройних Сил України (ЗС України) та Секретаріату Ради ЄС (у сфері Спільної політики безпеки і оборони) на поточний рік;
Зведеного плану заходів міжнародного співробітництва МО України та Збройних Сил України на поточний рік.
На сьогодні основними пріоритетними напрямками співпраці з ЄС в оборонній та військовій сферах є:
1. Розширення воєнно-політичного діалогу з Європейським Союзом на високому рівні шляхом забезпечення на регулярній основі участі (фізичні зустрічі, відеоконференції) вищого керівництва Міністерства оборони та Збройних Сил України у відповідних засіданнях Ради ЄС із закордонних справ на рівні міністрів оборони держав-членів ЄС, засіданнях Військового комітету ЄС на рівні начальників Генеральних штабів збройних сил держав-членів ЄС, робочих зустрічах з керівництвом Європейської служби зовнішньої діяльності, керівництвом Військового штабу та інших інституцій ЄС з метою інформування міжнародних партнерів стосовно поточного стану розвитку оперативної обстановки в Україні та обговорення найбільш критичних пріоритетів і потреб у забезпеченні Збройних Сил України необхідними зразками озброєння, військової техніки, боєприпасами та іншим обладнанням і майном, а також важливих напрямків у підготовці українських військовослужбовців для гарантованої відсічі російській агресії.
2. Продовження на постійній основі активної роботи з відповідними структурами Європейського Союзу щодо оперативного постачання в Україну матеріально-технічної допомоги летального та нелетального характеру у відповідності до першочергових потреб Сил оборони України.
3.Забезпечення ефективної практичної співпраці в рамках Європейського фонду миру (European Peace Facility) з метою продовження сталої фінансової підтримки розвитку бойового потенціалу Збройних Сил України з боку ЄС.
4. Забезпечення чіткої координації та взаємодії з Військовим штабом ЄС в рамках практичної діяльності Місії ЄС з військової допомоги Україні (EU CSDP Military Assistance Mission in support of Ukraine) з метою належної організації індивідуальної, спеціальної та колективної підготовки українських військовослужбовців на території держав-членів ЄС.
5. Розвиток співробітництва між європейською та українською оборонними індустріями з метою посилення оборонного потенціалу як України, так і держав-членів ЄС шляхом створення спільних підприємств з виробництва, ремонту та модернізації західних та пострадянських зразків озброєння, військової техніки/обладнання, боєприпасів, у тому числі й з локалізацією таких виробництв на території України.