• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки
Опубліковано 30 жовтня 2020 року о 17:26

Питанням співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки присвячений Розділ ІІІ Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, у якому визначені основні напрямки взаємодії сторін. Важливою метою співробітництва визначено утвердження верховенства права та зміцнення відповідних інституцій, зокрема у сфері правоохоронної діяльності та встановлення правосуддя, зміцнення судової системи, гарантування її незалежності та неупередженості. Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки відбувається на основі принципів поваги до прав людини та основоположних свобод.

Положеннями розділу передбачається поглиблення співпраці у сфері міграції, взаємодія з метою боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, організованою злочинністю, а також розвиток співробітництва у сфері надання правової допомоги у цивільних та кримінальних справах. 

На щорічній основі проводяться засідання Діалогу з прав людини. У ході засідань сторони обмінюються думками щодо ситуації з правами людини, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях АР Крим та м.Севастополь, а також внаслідок повномасштабної агресії РФ.

Активний діалог у сфері ЮСБ відбувається як на високому політичному, так і на експертному рівні.

Платформа солідарності ЄС

Європейська Комісія продовжує вживати максимальних заходів для забезпечення належної координації між державами-членами ЄС інтеграції українських громадян, які перебувають в ЄС.

Головним інструментом координації є Платформа солідарності ЄС, діяльність якої координує Генеральний Директорат ЄК «Внутрішні справи».  В рамках платформи на постійній основі проходять засідання робочої групи, у яких беруть участь представники держав-членів, відповідних Директоратів ЄК та інших агентств ЄС.

Платформа Солідарності збирає та вивчає потреби, визначені в державах-членах, і координує оперативні подальші дії у відповідь на ці потреби,  інформацію про кількісні спроможності прийому людей, які перебувають під тимчасовим захистом, інші потреби додаткової підтримки. Комісія у співпраці з агенціями ЄС координує необхідну оперативну відповідь на виклики, включаючи переміщення осіб через країни-члени ЄС та до третіх країн. Держави-члени, агенції ЄС та міжнародні організації беруть участь у Платформі Солідарності, засідання якої проходять на постійній щотижневій основі.

В контексті налагодження спільної політики забезпечення прав і свобод громадян України, які вимушено переїхали на територію європейських держав у зв’язку з повномасштабною війною російської федерації проти України Європейська сторона запропонувала розглянути варіант можливого залучення представників профільних установ української сторони до наступних засідань робочої групи Платформи солідарності.

З квітня 2022 року представники профільних ЦОВВ України беруть участь у засіданнях Платформи солідарності на постійній основі. Окрім цього були створені підгрупи в рамках Платформи, які обговорюють актуальні проблемні питання.

13 грудня 2023 відбулось 3-тє засідання Платформи солідарності ЄС щодо актуальних проблем громадян України між посольствами України в державах-членах ЄС, Європейською Комісією та державами-членами ЄС (14 грудня 2022 і 15 березня 2023 – перше і друге засідання відповідно).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux