• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки
Опубліковано 30 жовтня 2020 року о 17:26

Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки

Питанням співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки присвячений Розділ ІІІ Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, у якому визначені основні напрямки взаємодії сторін. Важливою метою співробітництва визначено утвердження верховенства права та зміцнення відповідних інституцій, зокрема у сфері правоохоронної діяльності та встановлення правосуддя, зміцнення судової системи, гарантування її незалежності та неупередженості. Співробітництво у сфері юстиції, свободи та безпеки відбувається на основі принципів поваги до прав людини та основоположних свобод.

Положеннями розділу передбачається поглиблення співпраці у сфері міграції, взаємодія з метою боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, організованою злочинністю, а також розвиток співробітництва у сфері надання правової допомоги у цивільних та кримінальних справах. Важлива увага приділяється забезпеченню мобільності громадян і запровадженню безвізового режиму для громадян України.

Основним робочим органом, що координує розвиток діалогу між Україною та ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки є Підкомітет з питань свободи, безпеки та юстиції Комітету асоціації Україна – ЄС, який проводить свої засідання щороку. В рамках засідань аналізувався стан реалізації Плану дій з лібералізації візового режиму, обговорювалися питання боротьби зі злочинністю та корупцією, реформи судової системи, системи органів прокуратури та правоохоронних органів, правового співробітництва, захисту персональних даних, міграції, притулку та управління кордонами, боротьби з легалізацією (відмиванням) коштів та фінансуванням тероризму, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів тощо.

На щорічній основі проводяться засідання Діалогу з прав людини. У ході засідань сторони обмінюються думками щодо ситуації з правами в Україні, зокрема на тимчасово окупованих Росією територіях АР Крим та м.Севастополь, а також внаслідок агресії Росії на сході України.

Активний діалог у сфері ЮСБ відбувається як на високому політичному, так і на експертному рівні.

18 червня 2007 року Україна та ЄС підписали Угоду про спрощення оформлення віз та Угоду про реадмісію осіб. 23 липня 2012 року була підписана Угода про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, яка набрала чинності 1 липня 2013 року.

29 жовтня 2008 було започатковано безвізовий діалог Україна - ЄС. У ході Саміту Україна - ЄС 22 листопада 2010 року в Брюсселі Україні було надано План дій лібералізації візового режиму для короткотермінових поїздок громадян України до ЄС.

З метою посилення співпраці з управління кордонами 11 червня 2007 було підписано Робочі домовленості між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Агенцією ЄС FRONTEX.

Продовжується співробітництво з Місією ЄС EUBAM з надання прикордонної допомоги Україні та Молдові.

Триває практична співпраця між ЄВРОПОЛом та Міністерством внутрішніх справ України, а також між Європейським моніторинговим центром з наркотиків та наркотичної залежності та Міністерством охорони здоров’я України. 14 грудня 2016 року підписано Угоду про стратегічне і оперативне співробітництво між Україною та ЄВРОПОЛом.

27 червня 2016 року підписано Угоду про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції (Євроюст).

19 жовтня 2016 року було підписано Угоду про співробітництво між Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) і Європейським управлінням з боротьби з шахрайством (OLAF). Документ укладений на виконання Угоди про Асоціацію України з ЄС та покликаний скоординувати зусилля у боротьбі з корупцією та шахрайством.

17 травня 2017 року під час урочистої церемонії в Європейському Парламенті у м. Страсбург за участі Президента України Президент Європарламенту та представник Мальтійського Головування в Раді ЄС підписали законодавче рішення про лібералізацію ЄС візового режиму для України, яке було офіційно опубліковане 22 травня 2017 року.

Безвізовий режим між Україною та ЄС вступив в дію 11 червня 2017 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux