Поряд із зустрічами лідерів України та ЄС під час самітів, засідань Ради асоціації , Комітету та підкомітетів асоціації, політичний діалог Україна-ЄС передбачає й інші форми діалогу. Зокрема, відбуваються регулярні консультації на рівні політичних директорів зовнішньополітичних відомств України та ЄС, а також спільні засідання у робочих групах Ради ЄС з питань глобального роззброєння та контролю над озброєннями (CONOР/CODUN) та з питань звичайних озброєнь (COARM).
Встановлений результативний діалог у рамках діяльності Політико-безпекового комітету Ради ЄС (PSC), а також інших робочих груп Ради ЄС. Найбільш важливими є: з питань Східної Європи та Центральної Азії (COEST); Спільної зовнішньої та безпекової політики (RELEX); Військовий комітет ЄС (EUMCWG).
Враховуючи нагальність для України координації зусиль у рамках багатосторонньої дипломатії налагоджена відповідна робота з робочими групами Ради ЄС з питань політики ЄС в ООН (CONUN), ОБСЄ та Ради Європи (COSCE), з прав людини (COHOM).
Існує низка інших спеціалізованих форматів діалогу, наприклад спільна зустріч Колегії Європейської Комісії та Уряду України, неформальні зустрічі у форматі «Група друзів України в ЄС та Україна» на рівні міністрів закордонних справ, неформальний діалог з питань взаємодії в рамках ООН. Набули регулярності консультації з питань правових наслідків незаконної анексії АР Крим та м. Севастополь з незаконної анексії РФ Криму, а також діалог з питань юстиції, правосуддя, внутрішніх справ та міграції.