• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Висновки Ради ЄС у закордонних справах щодо України (20 жовтня 2014 року, м.Люксембург)
Опубліковано 20 жовтня 2014 року о 19:39

1. Нагадуючи про свої висновки від 15 серпня та висновки Європейської Ради від 30 серпня, Рада вітає Мінський протокол від 5 вересня та Мінський меморандум від 19 вересня, погоджені у рамках Тристоронньої контактної групи, як крок у напрямку сталого політичного рішення кризи, яке має базуватися на повазі незалежності України, суверенітету та територіальної цілісності. Рада позитивно відзначає зменшення загального рівня насилля як результат погодження режиму припинення вогню, але шкодує та засуджує триваючі чисельні його порушення. Рада вітає звільнення заручників до цього часу та закликає до звільнення решти заручників. Рада вітає зусилля України з імплементації її зобов’язань, зокрема ухвалення Верховною Радою України законів про амністію та тимчасового місцевого самоврядування. Рада підвереджує важливість Спеціальної Моніторингової Місії ОБСЄ у імплементації Мінського протоколу та Мінського меморандуму та потребу в забезпеченні Місію необхідними ресурсами для  належного виконання завдань. Рада нагадує усім залученим сторонам про їх відповідальність зі створення безпечного середовища для спостерігачів ОБСЄ. ЄС та держави-члени готові надати збільшену фінансову допомогу для підтримки СММ ОБСЄ.

2. Рада очікує повне залучення сторін та швидку імплементацію всіх зобов’язань відповідно до Мінських документів. Рада підкреслює відповідальність Російської Федерації у цьому контексті та закликає вивести незаконні озброєнні групи, військове обладнання, бойовиків та найманців, а також забезпечити постійний моніторинг та верифікацію українсько-російського кордону з боку ОБСЄ. Рада підтримує швидке розширення та поширення Спостережної місії ОБСЄ на російські пункти пропуску для забезпечення ефективного та повного контролю кордону Україною та закликає РФ зробити те саме.

 Рада також очікує на непохитне практичне зобов’язання сторін щодо проведення позачергових місцевих виборів у частинах Донецької та Луганської областей у повній відповідності до законодавства України та міжнародних стандартів як це передбачено Мінським протоколом та Законом про тимчасове самоврядування. Рада заохочує Уряд України запросити ОБСЄ/БДІПЛ для спостереження за цими виборами та закликає всі сторони забезпечити безпечні умови для роботи цієї спостережної місії, якщо вона буде направлена. Проведення «президентських» та «парламентських» виборів, призначених самопроголошеною владою, буде йти у розріз з буквою та духом Мінського протоколу і зірве прогрес в напрямку пошуку стійкого політичного рішення в цих рамках. ЄС не визнає їх.

3. Рада підтверджує свій заклик до всіх держав та акторів у регіоні забезпечити безпечний та необмежений доступ до місця авіакатастрофи рейсу МН17, дозволити відновлення розслідування на місці і завершити репатріацію останків і речей жертв, які все ще залишаються на місці. Ті, хто безпосередньо і непрямо відповідальні за збиття MH17 повинні понести відповідальність і мають бути притягнуті до правосуддя якомога швидше.

4. Європейський Союз стурбований все більш серйозним гуманітарним впливом кризи на сході України. Рада закликає всі сторони у повній мірі дотримуватися міжнародного права, захищати цивільне населення і співробітників гуманітарних організацій і забезпечити безперешкодний доступ гуманітарним організаціям. ЄС готовий підтримати населення, вражене конфліктом, а також зусилля українського уряду для досягнення цієї мети. У цьому зв’язку, Рада вітає зусилля Європейської Комісії та держав-членів ЄС надати підтримку населенню, що її потребує, яка вже сягає 63 млн. євро. ЄС і держави-члени залишаються відданими нарощуванню масштабів їхньої допомоги населенню, враженому кризою, шляхом додаткового фінансування або шляхом цільової та скоординованої натуральної допомоги. Крім того, Рада визнає важливість посилення координації в рамках Європейського Союзу та з іншими міжнародними донорами.

5. Рада очікує на проведення дострокових парламентських виборів в Україні 26 жовтня у повній відповідності до міжнародних стандартів і вітає започаткування з цією метою Місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами. Українським посадовцям та виборцям не повинні перешкоджати у підготовці до виборів, а всім кандидатам мають бути забезпечені безпечні умови для вільного проведення передвиборної кампанії на теренах усієї країни. Рада засуджує останні інциденти побиття та залякування деяких кандидатів та підкреслює необхідність належних умов для проведення кампанії усіма кандидатами.

6. Рада підтримує зусилля Комісії з пошуку тимчасової домовленості щодо відновлення постачання Росією газу Україні та наголошує на невідкладному характері досягнення такої домовленості між сторонами на основі Протоколу, запропонованого на останній тристоронній зустрічі. Така домовленість, як і негайні та довгострокові заходи з підвищення енергоефективності в Україні, мають критичне значення для забезпечення безпеки постачання та транзиту протягом цієї зими. Рада заохочує Уряд України зберегти темп реформ енергетичного сектору у відповідності до зобов’язань України за Договором про Енергетичне співтовариство, зокрема продовжити реструктуризацію газового сектору.

7. Рада вітає нещодавнє схвалення Верховною Радою законів про прокуратуру та щодо боротьби з корупцією та заохочує Україну продовжити процес передбачених реформ та економічної модернізації, в т.ч. відповідно до Порядку денного асоціації, у відповідності до її міжнародних зобов’язань. Конституційна реформа та децентралізація, а також забезпечення прав осіб, що належать до національних меншин згідно з відповідними стандартами Ради Європи, мають особливе значення. На основі мандату, наданого за підсумками належно проведених парламентських та місцевих виборів, має бути відновлений інклюзивний національний діалог, як це передбачено Мінським протоколом. У координації з іншими донорами та міжнародними фінансовими інституціями, Європейський Союз готовий підтримати імплементацію всеохоплюючого пакету реформ, а також відбудову економіки України.

8. Рада затверджує Операційний план Дорадчої місії ЄС з питань реформи сектору безпеки (EUAM) у контексті власних висновків від 23 червня, що вкотре доводить відданість ЄС підтримці України та, зокрема, що стосується надання українській владі сприяння у вирішенні нагальних потреб та ефективного впровадження реформи сектору цивільної безпеки. Рада наголошує на важливості координації та злагодженості з іншими зусиллями ЄС, ОБСЄ та інших міжнародних акторів.

9. Європейський Союз не визнає місцеві вибори, проведені 14 вересня в незаконно анексованих Криму та Севастополі. Рада наголошує на своєму заклику до держав-членів ООН розглянути заходи з невизнання (анексії), подібні до тих, які вживає ЄС у відповідності до резолюції ГА ООН 68/262. У цьому зв’язку Рада повністю підтримує продовження місій ООН, ОБСЄ та Ради Європи і очікує, що всі сторони надаватимуть їм повний, вільний та безперешкодний доступ до всієї території України, включаючи Крим. Рада засуджує погіршення ситуації навколо дотримання прав людини на півострові, зокрема переслідування та залякування кримськотатарської громади, включаючи випадки викрадень, тортур та вбивств молодих чоловіків кримськотатарської національності, виселення Меджлісу з його приміщення у Сімферополі та допитів його активістів.

10. Рада вітає ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС українським парламентом та згоду на укладення Угоди, надану Європейським Парламенту, що дозволяє розпочати тимчасове застосування відповідних положень Угоди про асоціацію з 1 листопада. Рада закликає Україну продовжити процес передбачених реформ та економічної модернізації, включаючи адекватну підготовку до імплементації Розділу ІV Угоди про асоціацію, у відповідності до графіку, визначеному у рішенні Ради, з урахуванням міжнародних зобов’язань України. Рада також вітає пропозицію Комісії щодо пролонгації автономних торговельних преференцій для України відповідно до спільної заяви міністрів від 12 вересня щодо імплементації Угоди про асоціацію/ПВЗВТ між Україною та ЄС і очікує на її швидке схвалення. Рада підкреслює важливість того, щоб усі сторони чітко дотримувалися своїх зобов’язань за Спільною заявою міністрів, яка є невід’ємною складовою мирного процесу в України, поважаючи територіальну цілісність України та її право визначати власну долю. Рада нагадує, що Угода про асоціацію є двостороннім документом і будь-які зміни до неї можуть бути зроблені на запит однієї зі сторін та за згодою іншої сторони.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux