Представник України при ЄС прокоментував голосування в Комітеті у закордонних справах Європарламенту
Коментуючи рішення Комітету у закордонних справах Європейського парламенту від 22 січня 2013 року, яким Комітет надав одностайну підтримку набуттю чинності Угоди про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз, Представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв сьогодні заявив:
«Не можу не привітати першу позитивну новину Нового року у відносинах Україна-ЄС – результати голосування всіх політичних груп в Комітеті у закордонних справах Європейського парламенту на підтримку набрання чинності посиленою Угодою про спрощення оформлення віз. Це відкриває шлях для ратифікації Європейським парламентом зазначеного документу ближчим часом. Своїм рішенням євродепутати продемонстрували послідовну підтримку поступового запровадження безвізового режиму для громадян України.
Щиро сподіваюся, що Верховна Рада України та всі політичні сили українського парламенту незабаром так само одностайно виступлять за ратифікацію Угоди, яка відкриє для цілої низки категорій громадян України можливості отримати короткотермінову візу до Шенгенської зони за більш спрощеною процедурою».
Довідково: Угоду між Україною та Європейським Союзом про внесення змін до Угоди між Україною та Європейським Співтовариствами про спрощення оформлення віз було підписано в Брюсселі 23 липня 2012 року. Документом передбачено, насамперед, розширення категорій громадян, які матимуть право на візові спрощення. Зокрема, право на отримання довгострокових багаторазових віз, скасування збору за оформлення віз отримають члени громадських організацій, релігійних громад, представники професійних об’єднань (науковці, митці, представники академічних кіл, профспілок тощо), які беруть участь у міжнародних форумах, учасники програм міжнародного обміну. Новий документ врегульовує питання видачі багаторазових та довготермінових віз («на 1», «на 5 років» замість «до 1», «до 5 років»). Ним також покращується порядок отримання віз для журналістів (замість запрошення приймаючої сторони можна буде подавати лист роботодавця) та для членів їх команд (операторів, звукорежисерів тощо). За посиленою Угодою, держави-члени ЄС зобов’язуються забезпечувати можливість подачі візових клопотань до посольств та консульств держав-членів ЄС в Україні без посередників. Передбачено скорочення часу очікування для подачі візового клопотання та обмеження вартості послуг компаній-посередників.
Для набрання чинності Угода має пройти внутрішньодержавні процедури, в Україні - ратифікацію у Верховній Раді України, в ЄС – після голосування в Комітеті закордонних справ Європейського парламенту питання згоди на набрання Угодою чинності має бути розглянуте на засіданні профільного Комітету Європарламенту з громадянських прав, юстиції і внутрішніх справ та на пленарному засіданні Європейського Парламенту. Після цього Рада ЄС має ухвалити заключне рішення.