МЗС України взяло до уваги щорічний Звіт Європейської Комісії та Європейської служби зовнішньої діяльності про прогрес у реалізації Європейської політики сусідства щодо України у 2012 році. Документ відображає дедалі ширший спектр питань насиченого порядку денного відносин Україна-ЄС, що свідчить про сталу тенденцію до поглиблення та активізації двосторонньої взаємодії.
МЗС відзначає об’єктивну оцінку досягнень у двосторонніх відносинах та позитивних зрушень у процесі реалізації реформ в Україні. Серед них - парафування Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та узгодження подальших кроків з метою її підписання, прогрес у реформуванні системи правосуддя, зокрема набуття чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом, схвалення законодавства про адвокатуру та свободу зібрань, створення Національного превентивного механізму, започаткування діяльності Конституційної асамблеї, прогрес в енергетичній сфері та імплементації Плану дій щодо лібералізації візового режиму, підписання оновленої Угоди про спрощення оформлення віз. Позитивно відзначається співпраця у сферах зовнішньої політики, досліджень і технологій, освіти, культури, охорони здоров’я, транспорту, екології, участі у програмах ЄС тощо.
Попередній аналіз Звіту свідчить, що основні рекомендації, які містяться в цьому документі, вже враховані українською стороною, зокрема у контексті завдань, визначених Указом Президента України № 127 від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції», а також розпорядженням Кабінету Міністрів України № 73 від 13 лютого 2013 року «Про План першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС у 2013 році».
За результатами комплексного вивчення документа відповідні пропозиції будуть внесені на розгляд причетних міністерств і відомств України з метою подальшого обговорення в рамках діяльності спільних з ЄС робочих органів.
Вкрай важливо усвідомлювати, що ключем до вирішення багатьох зауважень Звіту є підписання та подальша імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, оскільки цей документ стане інструментом докорінної модернізації усіх сфер життя Української держави відповідно до стандартів ЄС.
У цьому контексті, відповідно до домовленостей, досягнутих за результатами Шістнадцятого Саміту Україна-ЄС (м.Брюссель, 25 лютого 2013 р.), українська сторона вживає дієвих кроків в напрямку до підписання Угоди про асоціацію восени цього року.
З урахуванням існуючої динаміки політичного діалогу між Україною та ЄС та налаштованості сторін розбудовувати подальші взаємини на основі принципів політичної асоціації та економічної інтеграції, сьогодні Україна та ЄС мають історичну нагоду не лише вивести на якісно новий рівень двосторонні відносини, але й таким чином надати потужного поштовху подальшому розвитку ініціативи «Східне партнерство».