• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Ми приречені підписати Угоду наступного листопада - К.Єлісєєв для International Herald Tribune
Опубліковано 04 квітня 2013 року о 19:25

У разі непідписання Угоди про асоціацію у програші однозначно опиняться як Україна, так і ЄС, переконує Посол України у статті "Тернистий шлях України до асоціації" 

Неофіційний переклад з англійської 

При цитуванні обов'язкове посилання на International Herald Tribune. Всі права застережено. 

Джерело: http://www.nytimes.com/2013/04/05/opinion/global/ukraines-thorny-road-to-association.html?ref=global&_r=0

 

"

ТЕРНИСТИЙ ШЛЯХ УКРАЇНИ ДО АСОЦІАЦІЇ

Костянтин Єлісєєв

Минув рік з моменту парафування Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Це був складний час, і період до Вільнюського саміту «Східного партнерства» в листопаді, на якому між Україною та ЄС має бути підписана Угода про асоціацію, включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі (далі – ПВЗВТ), навряд чи буде простішим.

Після лютневого Саміту Україна – ЄС Київ та Брюссель будують співпрацю на основі спільного розуміння, що Україна має продемонструвати рішучий та відчутний прогрес за низкою ключових питань. Ми вже почали демонструвати перші результати.

На жаль, ЄС продовжує вагатися, і це породжує, принаймні, два запитання: Хто виграє, якщо Україна та ЄС не підпишуть Угоду про асоціацію? Та чи візьмуть європейські столиці відповідальність за наслідки непідписання Угоди про асоціацію з 46-ти мільйонами українців?

По-перше, у разі непідписання Угоди про асоціацію у програші однозначно опиняться як Україна, так і ЄС. Це буде нелогічна і трагічна втрачена нагода, величезне розчарування для українців, які є справжніми європейцями, та значна геополітична поразка для зовнішньої політики ЄС. Якщо ЄС не може впоратися з викликами у власному сусідстві, як він може сподіватися на те, щоб його серйозно сприймали в інших регіонах світу?

По-друге, ПВЗВТ має значення не лише для України, а й для ЄС. Для Союзу вона відкриє новий перспективний ринок, що вкрай важливо у часи економічного відновлення. Відхиляючи Угоду з Україною, ЄС фактично своїми руками покарає європейські промисловість, підприємства, інвесторів та бізнесменів, позбавивши їх вигідних можливостей.

По-третє, Угода забезпечить інструменти, необхідні для побудови Європи в Україні. Наочним прикладом може бути судочинство. Чи наблизить Україну до європейських стандартів верховенства права разове вирішення судових справ, які сьогодні викликають в Європі стурбованість?

Щоб подолати проблему і запобігти її повторному виникненню треба боротися з її першопричинами, а не наслідками. Угода про асоціацію з її юридично зобов’язуючими механізмами забезпечить необхідні інструменти для викорінення системних недоліків, які перебувають у переліку побажань ЄС – у тому числі резонансні справи, виборче законодавство, корупція, верховенство права тощо.

По-четверте, провал з підписанням Угоди несе у собі ризики для безпекової ситуації в регіоні. Угода про асоціацію містить політичні гарантії суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України. Тому ті, хто виступають проти Угоди про асоціацію, ставлять під сумнів існування незалежної і стабільної України як ключового фактору регіональної безпеки.

По-п’яте, ЄС не повинен ігнорувати громадську думку в Україні. Рішуче прагнення укласти Угоду про асоціацію об’єднало провідні політичні партії України, в тому числі провідних лідерів опозиції, та діаспору. Угода також широко підтримується українським громадянським суспільством, і причина проста – вона стане інструментом громадського контролю над Урядом, що мотивуватиме його до здійснення реформ.

І останнє, але не менш важливе, Угода покладе край усім інсинуаціям та зловживанням навколо теми цивілізаційного вибору України. Масштаб та важливість формальної асоціації між Україною та ЄС обумовлюють підвищену увагу з боку всіх – прибічників та опонентів. Чим ближче ми наближаємося до підписання, тим більше протистояння ми відчуватимемо. Я вважаю, і хотів би помилитися, що шлях до набрання Угодою чинності буде ще більш тернистим.

На жаль, доки Європейський Союз не прийме стратегічного рішення щодо місця України в системі його зовнішньополітичних пріоритетів, приводи для відкладення наближення України до ЄС виникатимуть нескінченно. Мої слова не повинні тлумачитися як незгода з потребою реформ в Україні. Ми віддані цьому – і не для того, щоб нас похвалили в Брюсселі, а – заради наших громадян.

З Угодою про асоціацію ця трансформація відбуватиметься швидше та більш ефективно, оскільки Угода стане каталізатором системних реформ та демократичного перетворення України з пострадянської на сучасну європейську державу.

Ми приречені підписати Угоду наступного листопада. У той час, як ключі від Угоди про асоціацію сьогодні знаходяться в Києві, їхні дублікати перебувають у деяких столицях ЄС. Ми маємо бути достатньо сильними, гнучкими та рішучими, щоб повернути ці ключі разом і прив’язати Україну до ЄС". 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux