• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
В Брюсселі відбувся міні-саміт з розвитку газового ринку в Україні
Опубліковано 03 травня 2013 року о 20:30

Проведення «круглого столу» високого рівня відбулося за спільною ініціативою Міністра енергетики та вугільної промисловості України Е.Ставицького та Комісара ЄС з питань енергетики Г.Оттінгера за участі провідних енергетичних компаній, фінансових інституцій, представників країн-членів ЄС та США.   

Висновки Україна-ЄС щодо розвитку газового ринку в Україні (неофіційний переклад)

 

Учасники визнали прогрес, зроблений Україною у посиленні власної енергетичної безпеки, зокрема через модернізацію ГТС, диверсифікацію джерел газопостачання та зусилля з реформування газового сектору та реструктуризації НАК «Нафтогаз-Україна» відповідно до зобов’язань в рамках Енергетичного Співтовариства. Було визнано, що Україна знаходиться на роздоріжжі, маючи реальну можливість не тільки виконувати свою традиційну роль транзитної країни, але стати газовим хабом для Східної Європи завдяки традиційним та нетрадиційним газовим ресурсам, потужності  ГТС та великим газосховищам.

Було визнано, що передумовою подальшого розвитку газового ринку України та його поступової інтеграції до газового ринку ЄС є розвиток ефективної довготермінової стратегії використання ГТС та газосховищ із залученням всіх зацікавлених сторін, а також зрозумілі, недискримінаційні та стабільні юридичні й регуляторні рамки, що відповідають зобов’язанням за Договором про заснування Енергетичного Співтовариства. У цьому контексті підкреслено важливість забезпечення фізичних потоків в обох напрямках та віртуального реверсу газу. Акцент було зроблено на наданні сприяння у забезпеченні таких потоків між українським та словацьким оператором газотранспортних систем відповідно до вимог Енергетичного Співтовариства.

Учасники констатували суттєве зростання  прямих іноземних інвестицій завдяки угодам про розподіл продукції щодо традиційного та нетрадиційного газу в Україні. Було підкреслено, що українська газотранспортна система  продовжуватиме відігравати важливу роль з огляду на географічне місцерозташування України, існуючий транзит, гнучкість системи зберігання і видобутку газу та за умови повної імплементації реформ у відповідності до вимог Енергетичного Співтовариства, спрямованих на зміцнення юридично-правової та регуляторної бази та збільшення прозорості газотранзитного бізнесу. Було наголошено на важливості надання з боку ЄБРР та ЄІБ сприяння для фінансування реконструкції української ГТС. Також було підкреслено важливість створення тристороннього консорціуму Україна-ЄС-РФ для забезпечення транзиту через Україну, оскільки це б гарантувало врахування інтересів всіх залучених сторін.

Домовлено про створення консультативного комітету у складі представників українського уряду, Європейської Комісії, секретаріату Енергетичного Співтовариства, причетних держав-членів ЄС, зацікавлених компаній та фінансових інституцій, який стане форумом для підтримки триваючого процесу реформування газового сектору в Україні. Передбачається, що цей консультативний комітет зустрічатиметься у разі необхідності, спільно аналізуватиме  події на газовому ринку України і, у разі необхідності надаватиме, рекомендації Міністру  енергетики та вугільної промисловості України та Комісару ЄС з питань енергетики. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux