• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Шістнадцяте засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС
Опубліковано 24 червня 2013 року о 22:23

Під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова

24 червня 2013 року відбулося Шістнадцяте засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова і Віце-прем’єр-міністра, Міністра закордонних справ і торгівлі головуючої в ЄС Ірландії Еамона Гілмора від імені Високого Представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кетрін Ештон.

Рада наголосила на важливості Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, включаючи створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, яка має замінити чинну Угоду про партнерство і співробітництво між сторонами шляхом переведення відносин на якісно новий рівень політичної асоціації та економічної інтеграції.

Прем’єр-міністр України поінформував про реалізацію Урядом України політичних та соціально-економічних реформ з метою наближення держави до європейських стандартів, в тому числі у сферах, пов’язаних з укладенням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Рада розглянула прогрес, досягнутий Україною у виконанні критеріїв, передбачених Спільною заявою Саміту Україна – ЄС від 25 лютого 2013 року і підтвердила готовність сторін підписати епохальну угоду на Саміті «Східного партнерства» в листопаді ц.р. за умови вжиття Україною рішучих дій і досягнення відчутного прогресу в рамках погоджених критеріїв у час, що залишився.

Делегації також обговорили актуальну ситуацію в інших важливих сферах двостороннього співробітництва.

 Беручи до уваги, що Україна запровадила безвізовий режим для громадян ЄС ще у 2005 році, Рада наголосила на важливості майбутнього запровадження безвізового режиму для громадян України у належний час. Рада привітала набрання чинності з 1 липня 2013 року посиленої Угоди про спрощення оформлення віз як важливий крок в напрямі кінцевої мети безвізового режиму. Сторони розглянули останні законодавчі кроки України, спрямовані на завершення виконання першої фази Плану дій з візової лібералізації.

Під час обговорення питань торгівлі та бізнес-клімату Україна висловила готовність до  подальшої спільної роботи з метою вирішення двосторонніх торговельних питань і привернула увагу , що започаткування тимчасового застосування зони вільної торгівлі між сторонами автоматично врегулює наявні розбіжності. Рада очікує на перше засідання неформального діалогу Україна – ЄС з питань ведення бізнесу, яке має відбутися наприкінці липня 2013 року.

Сторони обговорили модальності співробітництва України з Митним союзом Росії, Казахстану і Білорусі.

Предметна дискусія  відбулася щодо  співробітництва у сферах енергетики, транспорту та охорони довкілля,

Україна закликала ЄС сприяти в залученні допомоги міжнародних фінансових організацій для модернізації української газотранзитної системи, у тому числі щодо завершення підготовки кредитної угоди між ЄІБ, ЄБРР та НАК «Нафтогаз України» щодо першочергового проекту «Реконструкція лінійних споруд газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород (1-ша черга)».

Обговорено питання допомоги Європейського Союзу на підтримку імплементації Угоди про асоціацію, у тому числі  подальші кроки, необхідні для забезпечення реалізації програм секторальної бюджетної підтримки.  України поінформувала про підготовку  Стратегії розвитку системи управління державними фінансами, яка доопрацьовується  з урахуванням рекомендацій європейських експертів.

Окрему увагу приділено співпраці з ЄС сфері зовнішньої та безпекової політики, у тому числі з урахуванням зусиль в рамках  головування України в ОБСЄ  для врегулювання затяжних конфліктів на Європейському континенті. Також обговорено ситуацію в Сирії.

Рада з питань співробітництва ухвалила доповнення до Порядку денного асоціації, а також взяла до уваги рекомендації 19-го засідання Комітету парламентського співробітництва Україна – ЄС.

У рамках засідання Ради з питань співробітництва Прем’єр-міністр України Микола Азаров провів двосторонні зустрічі з Високим представником ЄС / Віце-президентом Європейської Комісії Кетрін Ештон, Міністром закордонних справ Ірландії Еамоном Гілмором та Комісаром ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефаном Фюле.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux