• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
КОНФЕРЕНЦІЯ «Угода про асоціацію між Україною та ЄС, зона вільної торгівлі: виклики і можливості для економіки та інвестицій»
Опубліковано 14 жовтня 2013 року о 15:25

15 – 16 Жовтня 2013 (Європейський Парламент, м. Брюссель, Бельгія)

15 – 16 жовтня 2013 року відбудеться міжнародна конференція «Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики і можливості для економіки та інвестицій» (приміщення Європейського Парламенту, м. Брюссель Бельгія).

Організаторами конференції виступає Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України спільно з Польсько-Українським Клубом Журналістів.

Конференція покликана обговорити тимчасове застосування положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема у частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, що, як очікується, вступлять в силу відразу після підписання документу на Вільнюському саміті Східного партнерства у листопаді ц.р. При цьому планується визначити виклики для української економіки, що можуть виникнути після приєднання України до ЗВТ з ЄС, а також обговорити інвестиційні можливості, що відкриватимуться  у світлі нових умов розвитку країни.

Головним доповідачем під час відкриття конференції стане Александр КВАСНЕВСЬКИЙ – Президент Польщі у 1995-2005 роках.

Крім того, виступити із доповідями запрошуються представники Європейського Парламенту, української та польської влади, а також експерти обох країн.

Для участі у дискусіях запрошується близько 50 журналістів з України, найвпливовіші представники ЗМІ з країн Східного Партнерства, 40 журналістів з Польщі та 50 журналістів з країн ЄС.

Конференція складатиметься з трьох частин: двох експертних сесій та майстер-класу для українських медіа представників.

 

15 Жовтня, Вівторок

14:30 – 16:00

СЕСІЯ 1 – Тимчасове застосування положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: прогнози та перспективи для розгортання інфраструктури інноваційного розвитку.

 

Очікується, що відразу після підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС буде введене в дію тимчасове застосування низки її положень без ратифікації Європейським та національними парламентами. За оцінками експертів, мова йде про 90% у частині поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі та понад 50% політичної частини.

Це передбачатиме необхідність створення практично нових умов функціонування українського суспільства та економіки вже з початку наступного року, що ставить наразі серйозні виклики перед економікою країни в цілому та низкою її галузей зокрема. Водночас передбачається, що нові умови відкриють потужні інвестиційні можливості, в тому числі для інфраструктури інноваційного розвитку.

У ході панельної сесії запрошені експерти планують обговорити прогнози щодо функціонування українського суспільства та економіки після підписання Угоди про асоціацію та інвестиційні можливості, що дозволять успішно реалізувати низку проектів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

 

Модератор: Олександр Сушко (Oleksandr SUSHKO) – Науковий директор Інституту євроатлантичного співробітництва

 

Запрошені спікери:

 

Костянтин Грищенко (Kostyantyn Gryshchenko) - Віце-прем'єр-міністр України

Владислав Каськів (Wladyslaw Kaskiv) – Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України

- Яцек Протасевич (Jacek Protasiewicz) - Віце-президент Європарламенту

Конрад Шиманский (Konrad Szymanski) – Депутат Європейського Парламенту

Павел Коваль (Pawel Kowal) – Депутат Європейського Парламенту

Річард Флорек (Ryszard Florek) – власник і президент компанії «Fakro»

 

 

16 Жовтня, Середа

9:00 – 11:00 

СЕСІЯ 2 – Досвід Польщі в умовах асоціації з ЄС та повноправного членства

 

Метою засідання другої сесії буде обговорення досвіду Польщі після підписання Угоди про асоціацію та створення ЗВТ з ЄС, що в подальшому призвело до повноправного членства країни в Європейському Союзі. Планується обговорити низку реформ, здійснених Польщею на цьому шляху, починаючи з реформ Лєшека Бальцеровича у 1989 році до сьогоднішніх змін у законодавстві, адміністративній сфері та у сільському господарстві.

Крім того, учасники панельної дискусії підведуть підсумки стосовно 10 років членства Польщі в ЄС, зокрема щодо переваг, які в результаті європейської інтеграції отримала країна.

 

Модератор: Иоанна Вайда (Joanna Wajda) – корреспондент “TVP”

 

Запрошені  спікери:

 

-  Войцех Олейнічак (Wojciech Olejniczak) – Депутат Європейського парламенту

-  Павел Залевский (Pawel Zalewski) - Депутат Європейського парламенту

- Ярослав Каліновський (Jarosław Kalinowski) – Депутат Європейського парламенту, колишній віце-прем’єр-міністр Польщі   

- Ян Трущинский (Jan Truszczynski,) – Генеральний директор з питань освіти, навчання, культури та молоді Європейської Комісії

- Ярослав Петрас (Jarosław Pietras) – Генеральний директор Ради Європейського союзу, колишній секретар Комітету з питань європейської інтеграції

- Богуслав Ліберадський (Bogusław Liberadzki,) – Депутат Європейського парламенту

 

 

МАЙСТЕР-КЛАСИ

 

Протягом першого дня Конференції пройдуть майстер-класи для українських журналістів, а також для представників медіа з країн Східного Партнерства. Майстер-класи будуть проводитися польськими кореспондентами, які працюють у Брюсселі. Кореспонденти продемонструють, як функціонують Європейські установи, а також найефективніші способи налагодження зв’язків з ключовими політичними діячами Європейського Союзу.   

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux