15-16 жовтня за сприяння Польсько-українського клубу журналістів та Держінвестпроекту України у приміщенні Європарламенту проходила Міжнародна конференція «Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: виклики і можливості для економіки та інвестицій» за участю 150-ти українських та європейських журналістів.
Україну на заході представляли Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко та Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів. Відкрив захід Президент Польщі (1995-2005 рр.) Александр Кваснєвський.
Під час свого виступу Костянтин Грищенко відзначив незворотність євроінтеграційного курсу України та консолідовані зусилля влади і опозиції на шляху виконання Порядку денного асоціації.
«В дуже короткий проміжок часу ми зробили більше, аніж було зроблено за останні 10 років. Не тому, що ми не хотіли цього робити, а тому, що не було консенсусу. І цей консенсус під проводом Президента України нещодавно було створено», - наголосив К.Грищенко.
«Непідписання буде чимось надзвичайним, у нас немає плану «Б», ми працюємо в напрямку успіху і укладення цієї Угоди», - додав К.Грищенко, підкресливши, що кінцевою метою для України є повноправне членство в ЄС.
У своїй промові з нагоди відкриття конференції Александр Кваснєвський наголосив, що Угода про асоціацію допоможе українській економіці вийти на новий рівень розвиту, а громадяни України отримають переваги доступу до товарів більш високої якості за нижчими цінами.
«Підписання Угоди про асоціацію з ЄС для України – це, перш за все, цивілізаційний вибір і це вибір західної цивілізації. По-друге, це питання нашої безпеки і нашого суверенітету. І по-третє інвестиції та стратегічні можливості», - наголосив під час виступу Владислав Каськів. За його словами, Україна отримує унікальні можливості для розміщення виробництва, орієнтованого на європейський внутрішній ринок. В.Каськів наголосив, що пріоритетом діяльності є лібералізація економіки, спрощення правил та процедур, а також створення нових інвестиційних майданчиків – індустріальних парків. Окрім того, це енергетичні перспективи, які отримує Україна з точки зору транспортування енергетичних носіїв.
«Україна має найрозвинутішу газотранспортну систему і найбільше сховище для збереження газу. І вже сьогодні очевидно з позицій Єврокомісії, Європарламенту, ключових акторів, що Україна не лише стане інтегральною частиною європейського енергетичного ринку, але й унікальним середовищем для того, щоб зберігати, транспортувати й використовувати ці енергетичні переваги для ЄС як такого», - зауважив В.Каськів.