На прес-конференції за результатами зустрічі з Єврокомісаром з енергетичних питань Г.Оттінгером, Е.Ставицький заявив, що на початку листопада Україна, Хорватія та Угорщина за участю Європейської комісії мають намір підписати у Києві спільну декларацію щодо створення Адріатичного газового коридору
Цей крок, за словами Міністра, сприятиме не тільки диверсифікації маршрутів постачання газу до України, але й зміцненню енергобезпеки всієї Європи.
Е.Ставицький також підкреслив, що Україна прагне використати Головування у Європейському енергетичному співтоваристві (ЕС) у 2014 році для продовження реалізації політики ЕС стосовно лібералізації ринку газу в Центральній та Східній Європі і створення центральноєвропейського хаба на основі українських підземних газових сховищ.
Довідково:
Реалізація проекту Адріатичного газового коридору має на меті поєднання національних газотранспортних систем трьох країн, забезпечуючи таким чином можливість транспортування газу з Хорватії через територію Угорщини до України.
Для безперешкодного постачання великих об’ємів газу планується частково модернізувати існуючу газову інфраструктуру країн, збільшити на окремих ділянках потужності та забезпечити можливість роботи газопроводу в обох напрямках.
Відповідно до плану, газ з LNG терміналу на острові Крк (Хорватія) та інших потенційних родовищ у Хорватії через Адріатичний газовий коридор має найкоротшим шляхом транспортуватися потенційним покупцям, а також зберігатися у газосховищах Угорщини та України. Будівництво Адріатичного газового коридору підвищує роль проекту LNG-термінала у Хорватії, оскільки відкриває потенційним постачальникам газу (Катар, Кіпр, США) вихід на більший європейський ринок.
Об’єднання енергетичної інфраструктури є однією з головних цілей енергетичної політики ЄС та передумовою для завершення створення єдиного спільного енергетичного ринку. Європейська Комісія надає всебічну підтримку проекту між Хорватією й Угорщиною, як країнами членами ЄС, та Україною, як стороною Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, у рамках якого, країни, що його підписали, зобов’язалися прийняти і застосовувати європейські законодавчі норми у сфері енергетики.