Сторони обговорили перспективи встановлення дієвих контактів сторони ЄС з українськими партнерами з метою активізації соціального діалогу між Україною та ЄС у контексті підписання Угоди про асоціацію. Окрему увагу було приділено налагодженню ефективної взаємодії з інститутами громадянського суспільства в Україні для моніторингу виконання положень Угоди та проблематиці формування сприятливого середовища для більш активного залучення молоді та молодіжних організацій України до співпраці з європейськими інституціями.
Привітавши Президента А.Малосса з обранням на керівну посаду Європейського Комітету, Посол К.Єлісєєв поінформував про стан підготовки укладання Угоди та налаштованість української сторони на визначення формату спільних дій та заходів, спрямованих на розширення економічного та секторального діалогу у відносинах з ЄС.
На переконання А.Малосса, підписання Угоди про асоціацію стане логічним завершенням тривалого переговорного процесу щодо змісту та характеру відносин між Києвом та Брюсселем. Факт підписання Угоди, за його словами, підтвердить європейський вибір України, а також надасть чимало можливостей для залучення молоді у формування громадянського суспільства в Україні. «Бачу своїм пріоритетним завданням розширення саме соціального діалогу у відносинах з Україною, що є якісно новим і перспективним напрямком взаємодії», - підкреслив А.Малосс. Він також підтвердив готовність максимально ефективно використовувати потенціал Комітету для усунення недоліків, які стають на заваді мобільності молодих українців, в першу чергу, студентів, викладачів та активістів молодіжних організацій.
На завершення зустрічі, Президенту ЄЕСК було передано запрошення Голови тристоронньої української соціально-економічної ради України відвідати Україну у зручний для нього час.
Довідково: Європейський економічний та соціальний Комітет ЄС (ЄЕСК) - це дорадчий представницький орган ЄС, головною місією якого є підготовка рекомендацій Європейському Парламенту, Раді Європейського Союзу та Європейській Комісії у розвитку соціального діалогу як всередині Євросоюзу, так і з країнами-партнерами за його межами. ЄЕСК складається з 344 членів, які поділені на три групи: роботодавців, працівників та різних груп організованого громадянського суспільства. ЄЕСК у середньому ухвалює 150 рішень та рекомендацій, що стосуються політики ЄС у соціально-економічній сфері. ЄЕСК розвиває тісне співробітництво із економічно-соціальними радами та іншими подібними інституціями у ЄС та поза його межами. У квітні 2013 року Президентом ЄЕСК було обрано Анрі Малосса, представника Франції, термін повноважень якого триватимуть до кінця 2015 року.