• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Інтерв'ю Представника України при ЄС австрійському виданню "Der STANDART"
Опубліковано 18 жовтня 2013 року о 19:27

Неофіційний переклад

Der STANDART: Чи буде підписана завершена в переговорному плані Угода про асоціацію між Україною та ЄС та створення ЗВТ в ході Вільнюського саміту Східного партнерства 28-29 листопада? 

К.Єлісєєв: Ви повинні запитати про це в держав-членів ЄС, як ще дискують з цього приводу. Україна в будь-якому випадку вирішила підписати цю угоду про стратегічний прорив. Для нас це - дорожня карта для реформ, які наближають країну до ЄС. Для йдеться про: верховенство права, основні свободи, повага до прав людини і т.д. Серцевиною угоди є частина про створення всеосяжної зони вільної торгівлі, яка буде нам у великій допомозі в контексті проведення назрілих реформ. 

STANDARD: умовою ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію є звільнення заарештованої екс -прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. 

К.Єлісєєв : Справа Тимошенко стосується так званого вибіркового правосуддя, яка сягає своїм корінням у радянські часи. Тому ми хочемо вирішити цю проблему комплексно. Парламент прийняв в останні місяці реформи, які були частково на порядку денному з 1995 року, в тому числі новий Кримінально-процесуальний кодекс і положення про заборону тортур. На завершальній стадії підготовки справді революційний законопроект про генеральну прокуратуру і реформи міліцейської служби. 

STANDARD : Але це жодним чином не призведе до вирішення до цієї справи. 

К.Єлісєєв: Ми не хочемо персоналізувати умови для підписання угоди. Це не справедливо, щоб 46 мільйонів українців були заручниками через - так, символічний, делікатний, але конкретний випадок. Це епізод, який буде регульовано. 

STANDARD : Чи буде Юлія Тимошенко звільнена від арешту до саміту? 

К.Єлісєєв : Ми спробуємо віднайти най кращий варіант, але я не буду вдаватися в подробиці. У той же час, я пам’ятаю, що Юлія Тимошенко особисто «за» підписання угоди , незалежно від її власної ситуації.

STANDARD : Чи означає Угода безповоротну прозахідну орієнтацію України? 

К.Єлісєєв: Наш курс на європейську інтеграцію є незворотнім, це точка, вді якої немає повороту. І ми робимо ці реформи не для того, аби догодити Брюсселю, натомість на благо нашого народу. 

STANDARD : Москва здійснює сильний тиск на Київ, щоби Угода з ЄС не була укладена, натомість – аби Україна приєдналася до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном заради створення Євразійського союзу. 

К.Єлісєєв: Росія є стратегічним і найбільшим торговим партнером України . Ми дуже зацікавлені в добросусідських відносинах. Угода України з ЄС буде дуже корисною також і для Росії: підприємцям та інвесторам. Що стосується Митного союзу - ми за співпрацю, але не інтеграцію. Ми не можемо стояти по обидві сторони. Ми вибрали європейську інтеграцію. 

STANDARD : Таким чином вступ в Євразійський союз виключається. 

К.Єлісєєв : це був вибір українського народу. Природний вибір: ми європейці, географічно, політично й культурно. З підписанням Угоди, Україна , нарешті , не буде більше розглядатися як країна на пострадянському просторі, що я вважаю принизливим. Відповідно до стратегічних та цивілізаційних аспектів цієї Угоди це так само важливо для нас, як падіння Берлінської стіни в Німеччині. 

 STANDARD : Очевидно, що не всі країн ЄС це поділяють. 

К.Єлісєєв : тим, хто вагається з підписом, я ставлю три прості запитання: чи Ви зацікавлені в зміцненні незалежності сучасної європейської України ? Чи Ви зацікавлені в більшій безпеці і стабільності в регіоні? Чи Ви хочете передбачуваної, стабільної Російської Федерації, де поважатимуться основні цінності і покращиться інвестиційний клімат? Якщо Ви відповіли на всі три питання «так», то ми повинні підписати цей договір.

"Der STANDART",

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux