• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 17.05.2012
Опубліковано 17 травня 2012 року о 13:18

За результатами візиту Прем’єр-міністра України до Брюсселя 15-16 травня 2012 з’явилося три типи основних сигналів:

- ЄС готовий підписати Угоду про асоціацію з Україною, але не піде на компроміс щодо прав людини та демократичних цінностей;

- М.Шульц та М.Азаров досягли домовленості про направлення групи європейських медиків для лікування Ю.Тимошенко, а також юридичних експертів на чолі з високоавторитетним європейським фахівцем для повноправної участі у процесі перегляду справи Ю.Тимошенко;

- Складна ситуація у відносинах Україна-ЄС є наслідком «іноземної змови» проти України.

Повідомлення «про чергову критику України з боку ЄС», зокрема про небажання ЄС просуватися далі у питанні укладення Угоди про асоціацію Україна-ЄС, з’явилися за результатами спільної прес-конференції Глави Уряду України, Комісара ЄС Ш.Фюле та Міністра закордонних справ Данії В.Сьовндаля. Про це повідомляють «Франс-Прес», «Євроньюз», «Юропіан Войс».

Додатково такому висновку сприяло представлення в той самий день критичного звіту про прогрес України у 2011 році в рамках Європейської політики сусідства. Так, «Юропіан Войс» повідомляє, що звіт Єврокомісії вказує на політично вмотивоване правосуддя, деградацію верховенства права, і є «загалом каталогом занепокоєностей», що лише посилює вже усталене міжнародне враження, яке склалося на фоні ув’язнення чотирьох міністрів колишнього уряду. За оцінками «Юропіан Войс», Україна стурбована ставленням Європи, підтвердженням чому газета вважає дводенний візит Прем’єр-міністра України до Брюсселя. Газета лише побіжно згадує про занепокоєння ЄС станом демократії у також Вірменії, Азербайджані та Грузії. «Ця критика є контрастом зі звітом по Молдові, де Комісія наводить переважно технічні моменти», - повідомляє «Юропіан Войс».

Водночас за результатами другого дня візиту акценти в риториці ЗМІ зміщуються. «Шеф Європейського парламенту довіряє українському Прем’єру», - пише «ІюОбзервер» за підсумками озвучених у ході спільної прес-конференції з М.Шульцом домовленостей. Домовленості між М.Азаровим та М.Шульцом журналіст «ІюОбзервера» розцінює як «нові висоти плутанини» в українсько-єесівській дипломатії. Напередодні Г.Ван Ромпей та А.Меркель припускалися різких заяв на адресу українського керівництва, водночас Прем’єр-міністр України все ж таки приїхав до Брюсселя. За інформацією джерел видання, під час тристоронньої зустрічі в рамках Ради з питань співробітництва інколи доходило до криків, а інколи наступала п’ятихвилинна тиша, коли сторони не мали що казати одне одному, в той час як ланч пройшов «у дружній атмосфері». На цьому фоні «імпровізована домовленість» між М.Азаровим та М.Шульцом стала для всіх сюрпризом, і «насправді жодна зі сторін не знає, як її виконувати на практиці», пише видання. Переговори стали «проявом взаємної довіри, на яку я не очікував», - цитує «ІюОбзервер» Президента Європейського парламенту. За оцінками українських дипломатів, приїзд М.Азарова є спробою знайти вихід з тупикової ситуації, що загрожує заморозити відносини Україна-ЄС на роки або назавжди, якщо Росія скористається такою нагодою, пише «ІюОбзервер».

Про «крок у напрямку відновлення довіри між Україною та ЄС» повідомляє також видання «Парламент». Інші брюссельські ЗМІ, зокрема, «Юропіан Войс», «Європолітікс» не дають власних оцінок, але також розлого інформують про згоду України на направлення лікарів та юристів від Європейського парламенту для лікування Ю.Тимошенко та участі у касаційному перегляді справи Ю.Тимошенко у червні 2012.

Видання «ЄврАктів» натомість у власній публікації зміщує акцент зі справи Ю.Тимошенко на «іноземну змову» проти України. Прем’єр-міністр України вважає, що країна стала «заручницею» справи ув’язненої Ю.Тимошенко, яка роздувається в результаті дій третіх країн, що мають намір завадити зближенню України з ЄС. На запитання одного з членів Парламенту пояснити, які країни маються на увазі, Прем’єр-міністр України не назвав жодної країни, але зазначив, що раніше або пізніше правда стане відомою. «ЄврАктів» з посиланням на анонімні джерела робить висновок, що йдеться про маніпуляцію Німеччиною з боку Росії. На підтвердження такого припущення автори зазначають, у ході виступу в Європейському парламенті М.Азаров декілька разів звинувачував Росію і також вказував на Німеччину «як країну, якій Росія продає газ у двічі дешевше, ніж сусідній Україні». Щодо справи Ю.Тимошенко, «ЄврАктів» зазначає, що Глава Уряду скористався нагодою , щоб звинуватити її у підписанні газових угод 2009 року, внаслідок яких «люди вмирають в лікарнях» через нестачу ліків внаслідок високої ціни на газ, що дорівнює бюджетним асигнуванням на охорону здоров’я. Азаров детально поінформував про руйнівні наслідки укладеної Тимошенко газової угоди, яка мала компенсувати свій особистий борг перед російським міністерством оборони. Говорячи про стиль ведення політики Росією Прем’єр-міністр навів недавній випадок зі згодою Туреччини на будівництво Південного Потоку, зазначивши, що при цьому ціна на газ для Туреччини різко знизилася. Водночас «ЄврАктів» та «Парламент» наводять цитати депутата від соціалістів Ани Гомес, яка зазначила, що попри те, що вона не є прихильником Тимошенко, виступ М.Азарова втім не переконав її. «Ви маєте це зрозуміти. Попри економічні та інші успіхи, про які ви говори, ця справа [Ю.Тимошенко – прим.ПУ при ЄС] та інших політичних в’язнів накладає тінь на все, що робить ваш уряд», - цитує «Парламент».

«Парламент» проте також наводить цитату М.Азарова, який у відповідь запитав, чи не вважає депутат, що особи, винні в порушенні закону та нанесенні збитків не повинні підпадати під санкції. «Коли ми ставимо це запитання, аргументація завжди переноситься на гуманітарний аспект її ситуації», - цитує «Парламент» Главу Уряду України.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux