• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Огляд ЗМІ за 10.05.2012
Опубліковано 10 травня 2012 року о 13:21

Протягом всього поточного тижня брюссельські та інші європейські ЗМІ обговорювали тему бойкоту європейськими політиками чемпіонату з футболу в Україні.

Про це повідомляли брюссельські «ІюОбзервер», «Юропіан Войс», «ЄврАктів», «ІюБізнес», бельгійські національні видання та телеканали, а також провідні міжнародні видання. Такі видання як «Файненшл Таймс» та «Юропіан Войс» присвятили навіть редакційні статті цій темі. Зокрема, на переконання редакції «ФТ», міжнародні бойкоти спортивних подій рідко коли спрацьовували. Вірогідність того, що бойкот європейського чемпіонату матиме тривалий ефект на політику діючого Президента України є, на думку видання, низькою. «ФТ» також задається питанням, якою має стати відповідь західного світу на політику Росії та Катару, які також планують прийняти незабаром спортивні події світового рівня. Водночас видання погоджується з тим, що чемпіонат не повинен бути «позбавлений протестів». «Політичний бойкот» може не дати В.Януковичу шанс використати турнір як доказ сильної міжнародної позиції у ключовий рік парламентських виборів в країні. «Євро 2012 – це спорт, а не політика, воно не має бути нічиїм політичним футболом», - підсумовує редакція «ФТ».

У статті власних кореспондентів в Брюсселі та Києві «ФТ» наступного дня інформує, що Європейська комісія підтримала рішення Президента Ж.М.Баррозу уникати футбольних матчів ЄВРО 2012 в Україні, що є «де факто бойкотом, мета якого – збільшити тиск на Київ через поводження з Ю.Тимошенко». Газета уточнює, що при цьому посадовці ЄК наголошують, що вони не бойкотують чемпіонат в цілому, зважаючи на те, що він проводиться також в Польщі.

«Юропіан Войс» у своїй редакторській статті пише, що попри те, що зазвичай спорт має бути аполітичним, у випадку України це не так. «Немає жодних сумнівів, що режим В.Януковича розглядатиме присутність іноземних лідерів як мовчазне схвалення власної політики». Як і «ФТ», брюссельський тижневик пише, що «…В.Янукович використає це як доказ того, що його режим має хорошу міжнародну позицію». На думку газети, важко передбачити, яким буде розвиток подій далі, адже ідея бойкоту тільки-но починає набирати обертів. «Юропіан Войс» звертає увагу, що 14 травня на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС буде обговорюватися питання України. Наразі єдиної позиції ЄС з цього питання немає. Водночас, як пише видання, «політичні розклади в Європі підказують, що режиму Януковича краще бути готовим до скоординованого засудження». Газета звертає увагу на зв’язки Ю.Тимошенко з ЄНП, яка сьогодні надає їй потужну підтримку, і прогнозує, що тиск тільки зростатиме. Підсумовуючи, видання пише, що бойкотувати літній чемпіонат – це правильне рішення для європейських лідерів, але «вони мають чітко дати зрозуміти, що вони захищають принцип, а не окрему особу». Справжнім приводом для занепокоєння є не стільки справа Ю.Тимошенко, адже цілком можливо, що вона дійсно скоїла злочин, скільки явище, симптомом якого є ця справа.

У відповідь на заяви європейських лідерів в пресі Представник України при ЄС К.Єлісєєв передав лист Віце-президенту Європейської Комісії В.Редінг, лист якої до М.Платіні підняв інформаційну хвилю в ЗМІ. Брюссельське видання «ІюОбзервер» присвячує окрему публікацію цій темі, зазначаючи, що Україна закликає В.Редінг бути «менш емоційною» у питанні ЄВРО 2012. У статті повідомляється, що Представник України вбачає емоційне підґрунтя у листі Комісара, яка виходила скоріш з емоцій «навколо окремих кримінальних справ в Україні, ніж з тверезої оцінки їх юридичної суті». Він додає, пише «ІюОбзервер», що ЄВРО 2012 має стати святом доброї волі серед звичайних людей, а не приводом для політичних заяв. Мільйони українців вклали власне серце в справу ЄВРО і заслуговують визнання, а не уникнення. Видання зауважує, що поляки також приєдналися до критики бойкотерів ЄВРО 2012, і, посилаючись на заяви Президента Польщі Коморовського, припускає, що Польща вбачає у закликах бойкотувати ЄВРО наміри Німеччини через тісні стосунки з Росією зашкодити відносинам Україна-ЄС. Автор публікації Е.Реттман також зазначає у цьому зв’язку, що Угода про асоціацію, перспективи підписання якої залишаються під питанням, має функцію захисту територіальної цілісності України, яка не так давно стала незалежною від Росії. У підтвердження цієї тези Е.Реттман посилається на джерело, за словами якого європейські інституції так і не зрозуміли реалій геополітики після холодної війни. Якби Європейська Служба зовнішньої діяльності нарешті розробила повноцінну стратегію ЄС щодо Росії, ЄС був би першим, хто прагнув би укласти Угоду про асоціацію з Україною, - пише видання.

Брюссельський портал «ЄврАктів», зі свого боку, також пише про засудження Україною та Польщею бойкоту ЄВРО 2012. Найсильнішою була реакція польського Президента, який зазначив, що бойкот Заходу сприятиме попаданню України під вплив Росії. Проти змішування політики і спорту виступив також майбутній Президент РФ В.Путін. Водночас, повідомляє «ЄврАктів», посилаючись на Д.Туска, Польща також дала Україні зрозуміти, що репутація країни зазнає драматичної шкоди, якщо не буде знайдено гуманного вирішення у справі Ю.Тимошенко. Портал також широко цитує заяву речника МЗС України щодо деструктивності закликів до політизації ЄВРО 2012, передану «ЄврАктів» через ПУ при ЄС.

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux