• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Огляд ЗМІ за 13.04.2012
Опубліковано 13 квітня 2012 року о 13:25

Інформуємо, що за результатами проведеної 12 квітня 2012. презентації інвестиційного потенціалу Дніпропетровської області, електронний портал «ЄврАктів» розмістив відповідну публікацію[1].

У статті під заголовком «Україна проштовхує вирішення візової проблеми з ЄС» повідомляється, що у ході презентації Представник України при ЄС К.Єлісєєв відзначив, що візовий режим заважає бізнесовим контактам та розвитку нових інвестиційних можливостей між Європою та Україною. Він також відзначив, що економічна інтеграція України з ЄС залежить від успішного регіонального розвитку. Портал зазначає, що Україна посилює заклики щодо пришвидшення візової лібералізації, але ЄС пов’язує подальший прогрес з параметрами, який країна ще не досягла.

Далі «ЄврАктів» розлого інформує про саму презентацію, зазначаючи, зокрема, що Дніпропетровська є другою індустріально найрозвиненішою областю після Донецької. Вже вчетверте, пише портал, регіон України, яка досі формально не отримала перспективу членства в ЄС, приїздить з Брюссель з метою лобіювання.

У ході презентації представники регіональної влади України зазначили, що готові надавати спеціальні умови європейським компаніям, які будуть інвестувати в країну. Зокрема, Голова Дніпропетровської ОДА О.Вілкул повідомив, що він готовий виділяти «безкоштовно» землю під промислові проекти на основі лізингу. Крім того, регіон готовий надавати інвесторам іншу допомогу. «Є такі брендові назви як Баварія або Гонконг. В Україні ми прагнемо зробити Дніпропетровськ брендовою назвою країни», зазначив О.Вілкул.

У статті відзначається розвинуті інфраструктура області, сировинна база, «індустріальні парки» тощо. Окремо автори публікації звернули увагу на проект електронного урядування, який має посилити ефективність регіонального управління, сприяти розвитку бізнесу та інвестиціям, відзначивши, що регіональна влада зуміла залучити до цього проекту міжнародних партнерів, таких як Microsoft, Deloitte та USAID.

Натомість публікації з інших тематик про Україну були менш позитивними. Окрім публікації «ІюОбзервер» на початку тижня, в якому Е.Реттман повідомляв про посилення тиску на опозицію після парафування Угоди про асоціацію з ЄС, стаття про відкидання Ю.Тимошенко звинувачень у причетності до вбивства депутата Є.Щербаня з’явилася також в «ЄврАктіві» та «Ройтерсі»[2].

«ЄврАктів» повідомляє, що у дев’яності роки у Донецьку мала місце низка вбивств, наслідком яких став переділ політичних та бізнесових альянсів в ключових галузях промисловості. Вже тоді, пише портал, Ю.Тимошенко та В.Янукович були великими гравцями у «турбулентному регіоні, сповненому інтриги, де статки народжувалися і втрачалися у сумнівних угодах, починаючи від продажу державного майна до покривання рекету, вимагання та крадіжок». Сама Тимошенко спростовує звинувачення до причетність до вбивства як абсурдні, в той час як прокурори зазначають, що мають відповідні докази. Лазаренко, який відбуває покарання в США, також заявляє про свою невинуватість. Водночас син Є.Щербаня заявив репортерам про те, що у нього є докази причетності Ю.Тимошенко.

Портал окремо повертається до питання стану здоров’я колишнього Прем’єр-міністра. Державна пенітенціарна служба наказала перевести Ю.Тимошенко, яка скаржиться на болі в спині, до лікарні м.Харкова для лікування, але вона відмовилася, зазначаючи, що слідуватиме рекомендаціям лише перевірених закордонних лікарів, - повідомляє ЗМІ. Тим часом урядовці України та Німеччини заявляють, що уряди ведуть переговори про можливе лікування Ю.Тимошенко в Німеччині. Але незрозуміло, пише «ЄврАктів», чи сама Ю.Тимошенко погодиться на це.

Найбільш негативне забарвлення, на думку ПУ при ЄС, мали цього тижня публікації щодо вартості готелів в містах України, які прийматимуть ЄВРО 2012. Так, «Радіо Вільна Європа», низка бельгійських місцевих видань повідомляють про те, що керівник УЄФА М.Платіні звинуватив «бандитів та шахраїв» у підвищенні цін на готелі до захмарних цін напередодні чемпіонату. За його словами, передають ЗМІ, готелі збільшили ціни в десять разів, деякі готелі не дотримуються вже домовлених цін за проживання.

Ще більш жорстку публікацію щодо ситуації з готелями в Україні напередодні чемпіонату публікує Spiegel International[3]. Стаття присвячена проблемам німецької туристичної компанії ТUI в Україні, яка стала жертвою «мафіозних» переділів власності. Зокрема, Spiegel повідомляє про збройний конфлікт в готелі «Славутич» в Києві, до якого, як повідомляє видання, причетна «лужніківська» мафіозна банда. Побиті працівники і вбито гостя готелю, - пише німецьке ЗМІ.

Жертви на цьому не закінчуються, продовжує Spiegel. Іншою жертвою є TUІ, яка законтрактувала більш ніж 14.000 номерів в Україні на чемпіонат, та фанати футболу, які планували приїхати. Нові власники готелю, як пояснює видання, розірвали контракт з TUI за два місяці до початку турніру і вдвічі збільшили ціни. Силовий захват готелю свідчить про те, що конфлікт вже протягом тижнів розвивався за кулісами, і що TUI, УЄФА та Україна намагалися зберегти це подалі від новин. Видання наводить слова одного з працівників агентства TUI в Україні, який зазначає, що «Славутич» - лише один з готелів, який розірвав контракт. Насправді десятки готелів намагаються встановити вищі ціни, ніж зафіксовані в контрактах. Війна переділу триває давно, - пише видання. Рейд в масках був здійснений на готель «Турист», охорона у військовій формі контролює вхід до готелю «Мир», що теж є партнером TUI.

Готельні ціни – лише одна з проблем України. Корупція призвела до захмарного підвищення вартості будівництва стадіонів. Заплановані швидкісні потяги та експреси вчасно не будуть запущені. Країну постійно повчають за кордоном через утримання у в’язниці Президентом Януковичем основного опонента Ю.Тимошенко. Країна має вкрай негативну репутацію серед західних інвесторів.

Попри намагання TUI та УЄФА заспокоїти потенційних візитерів, вже 11 готелів тільки лише в Харкові, де, уточнює видання, гратиме німецька збірна, розірвали угоди з TUI.

Компанія не поспішає подавати в суд через «завідомо корумповану українську судову систему», пише Spiegel. Уряд очікував, що в країні буде туристичний бум, натомість зараз переважають побоювання, що ціни триматимуть фанатів подалі. Віце-прем’єр-міністр Б.Колесніков попередив власників готелів, що їх поведінка може позбавити всю країну потенційного прибутку. Аналогічний сигнал дав М.Лубківський, який зазначив, що за раз на все життя грошей не заробиш. Але поки що заклики до стримування не призвели до результату. Українські студенти також не зможуть насолодитися футболом або попрацювати волонтерами, оскільки наразі їх примусово виселяють з університетських гуртожитків, підсумовує видання

,

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux