Основним українським питанням, яке висвітлюють брюссельські ЗМІ, залишається стан здоров’я Ю.Тимошенко.
Тижневик «Нью Юроп» у тематичній рубриці, присвяченій подіям в Східній Європі, пише про засекречування деталей стану здоров’я Ю.Тимошенко після завершення обстеження лікарями з Канади та Німеччини. Комісія прийшла до висновку, повідомляється в замітці, що актуальний режим надання допомоги працює, і вона не потребує операційного втручання. Натомість донька Ю.Тимошенко заявляє, що вона і її родина досі не знають результатів аналізів, бо доктори відмовилися повідомляти їх «через тиск тюремної адміністрації та режиму Януковича». Електронний портал «ЄврАктів» натомість розмістив публікацію з посиланням на заяву чеського депутата від ЄНП Сюзанни Ройтової про вірогідне погане поводження з Ю.Тимошенко у в’язниці. Повернувшись з поїздки до Києва, С.Ройтова завила, що «Тимошенко могла зазнати впливу токсичних речовин». Далі з тексту публікації та заяви С.Ройтової випливає, що вона робить свої висновки на підставі медичної документації за листопад 2011 року. «Після поїздки я буду серйозніше ставитися до побоювань родини Тимошенко про те, що вона могла зазнати впливу токсичних речовин… Необхідно, щоб міжнародна спільнота наполягала, щоб Україна дозволила незалежний аналіз зразків тканин Ю.Тимошенко на регулярній основі у майбутньому», - йдеться далі у заяві депутата, яка водночас позитивно оцінює залучення іноземних лікарів, які обстежили Ю.Тимошенко минулого тижня.
Німецькі ЗМІ після візиту німецьких лікарів в Україну повідомляють, що Ю.Тимошенко є «серйозно хворою», але додаткових деталей не наводять, пише «ЄврАктів». Натомість український представник нейрохірургічного інституту Є.Педаченко зазначає, що хірургічне втручання їй не потрібне.
Депутат С.Ройтова водночас повідомляє, що вона стурбована «кампанією дезінформації» після візиту закордонних лікарів та має намір подати власні висновки за результатами свого візиту родині Ю.Тимошенко на Європейській народній партії.
Україна-РФ: Енергетика
З огляду на заяву Російської Федерації про доручення «Газпрому» починати будувати «Південний Потік» з максимальними потужностями, «ЄврАктів» присвятив цьому окрему публікацію, в якій припускає, що цей крок став своєрідною протидією Україні, яка «відкачує» транзитний газ. Як звертає увагу видання, російська сторона «показово» розмістила на веб-сайтах Президента РФ та Прем’єр-міністра країни записи розмов керівництва РФ з керівником «Газпрому», де йдеться про відкачку газу Україною. «ЄврАктів» вбачає в такому піар-ході намагання «вразити іноземних партнерів». Українська сторона, натомість, заперечує будь-які порушення зі свого боку. Посилаючись на розісланий ПУ при ЄС прес-реліз «Нафтогазу», «ЄврАктів» пише, що українська компанія заявляє, що не взяла жодного кубічного метру газу з транзитних обсягів і пропонувала допомогу «Газпрому» у забезпеченні газом європейських споживачів в аналогічний спосіб, як це було зроблено з Туреччиною.
«Суперечливі заяви нагадують вербальні обміни між Москвою та Києвом у ході кризи 2009 року», в результаті яких велика частина Європи залишилася холодною, - підсумовує портал.
Кореспондент з енергетичних питань тижневика «Нью Юроп» К.Геропулос також повернувся до теми «Південного потоку» з огляду на останні заяви російської сторони. У публікації наводяться коментарі російського експерта з «Альфа-Банку» М.Єгікян, яка вважає, що скорочення зимового постачання газу «Газпромом» були викликані насамперед високими заявками європейських споживачів, які «Газпром» не в змозі був задовольнити в повному обсязі через зростання внутрішнього споживання з огляду на морози. Інший аналітик - Дж.Лі з лондонського Центру енергетичних досліджень – вважає, що на сьогодні «Південний потік» є проектом тиску на Україну, оскільки «Газпром», «із зрозумілих причин», хоче мати можливість постачати газ трубопроводами, що знаходяться у його власності. «Якби Україна раптом змінила позицію та віддала «Газпрому» контрольний пакет в українській ГТС за розумну ціну, «Газпром» міг би вирішити, що будівництво «Південного Потоку» непотрібне. Але за відсутності такої пропозиції від України, «Південний Потік» очевидно буде розвиватися». Як повідомляє тижневик з посиланням на експертів, судячи з останньої риторики російського керівництва, «Південний Потік» відбудеться, якими б не були результати переговорів з Україною.