• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Висновки Європейської Ради щодо України від 30 серпня 2014 року
Опубліковано 31 серпня 2014 року о 03:47

1. Нагадуючи про заяви глав держав та урядів щодо України від 6 березня та 27 травня та свої  Висновки від 21 березня, 27 червня та 16 липня, Європейська Рада залишається надзвичайно стурбованою триваючими все більш інтенсивними боями на сході України та продовжує рішуче засуджувати незаконну анексію Криму. Вона засуджує збільшення потоку бойовиків і зброї з території Російської Федерації на схід України, а також агресію збройних сил РФ на українській території. ЄР закликає Російську Федерацію негайно вивести всі її військові ресурси та силиз України. Європейський Союз підтверджує нагальну необхідність для сталого політичного врегулювання, заснованого на повазі суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України.

2. Європейська Рада підкреслює важливість невідкладної імплементації мирного плану Президента Порошенка. Перший крок має включати спільно погоджений та  життєздатний режим припинення вогню, відновлення Україною контролю над своїм кордоном та негайне припинення потоку зброї, техніки та військового персоналу з Російської Федерації в Україну, а також негайне звільнення заручників, які утримуються незаконними озброєними угрупуваннями, та в’язнів, які утримуються в РФ. Більше того, Європейська Рада підтверджує свій заклик до надання негайного, безпечного та необмеженого доступу до місця катастрофи літака МН17 як частини режиму припинення вогню.  Європейська Рада ще раз висловлює свою підтримку цінним зусиллям Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

3. Європейська Рада вітає тристоронні переговори, ініційовані між Європейським Союзом, Україною та РФ щодо практичних питань імплементації Угоди про асоціацію/ПВЗВТ та переговорів з питань енергетики. Європейська Рада закликає всі сторони зробити все можливе з метою досягнення відчутних результатів у погоджені часові рамки. Європейська Рада також закликає всі сторони підтримати та сприяти безперебійному і безпечному транспортуванню енергетичних ресурсів, особливо газу.

4. Європейська Рада закликає усі сторони підтримувати та надавати сприяння без зволікань роботі міжнародних гуманітарних організації у відповідності до міжнародного гуманітарного права та принципів. Гуманітарний вплив конфлікту на цивільне населення не повинен використовуватися у політичних чи військових цілях. ЄР закликає усіх контрибуторів, включаючи РФ, підтримувати міжнародні зусилля з надання допомоги під егідою ООН за повного визнання пріоритетної ролі Уряду України у наданні такої допомоги.

5. Європейська Рада продовжує моніторинг та оцінку обмежувальних заходів, схвалених Європейським Союзом, та готова здійснити подальші значні кроки у світлі розвитку ситуації на місці. Вона доручає Комісії терміново провести підготовчу роботу спільно з ЄСЗД та представити пропозиції для розгляду протягом тижня. Вона доручає Комісії включити до своїх пропозицій положення, на основі якого будь-яка особа та інституція, що взаємодіє з сепаратистськими угрупуваннями на Донбасі, буде включена до санкційного списку.

6. Європейська Рада вітає виняткові заходи, вжиті Комісією для стабілізації сільськогосподарського та продовольчого ринків ЄС з метою пом’якшення наслідків обмеження Росією імпорту певних сільськогосподарських продуктів ЄС. Вона запрошує Комісію здійснювати моніторинг ситуації та розглянути можливість схвалення будь-яких подальших заходів відповідно до обставин. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux