• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
3-я Міжнародна літня школа "Нанотехнології: від фундаментальних досліджень до прикладних застосувань"
Опубліковано 30 серпня 2014 року о 11:28

23-26 серпня 2014 в м. Яремче, Івано-Франківської обл. відбулася 3-я Міжнародна літня школа для молодих вчених "НАНОТЕХНОЛОГІЇ: від фундаментальних досліджень до прикладних застосувань" в рамках виконання проекту «Нанотвінінг» Сьомої Рамкової Програми. У 3-й Міжнародній літній школі молоді вчені отримали можливість прослухати серію лекцій в області нанонауки і нанотехнологій, що були зроблені вченими зі світовим ім'ям з університетів і науково-дослідних інститутів різних країн (Естонія, Італія, Франція, Англія, Росія, Україна і т.д.), а також поділилися з іншими молодими вченими своїми знаннями та досягненнями у форматі усної доповіді. Кожен робочий день буде присвячений одному з тематичних напрямків школи. Зранку проходити лекції, о другій половині дня - доповіді молодих вчених та обговорення цих доповідей з лекторами та іншими учасниками школи. Також під час школи було виділено окрему тренінг-секцію, присвячену можливостям участі українських науковців у Європейській програмі Horizon 2020 та програмі COSME. Молодим науковцям, які приймали участь у школі на конкурсній основі було надано 30 грантів для молодих науковців (віком до 36 років) з різних країн світу, які покрили витрати на участь в лекціях та круглих столах, комплект для учасника літньої школи, програму школи, сертифікат, збірник тез та проживання. Усього у 3-ій Міжнародній школі взяло участь більше 50 молодих науковці, деякі з них були делеговані Партнерами Інституту фізики по Нанотвінінг проекту та приїхали з Італії, Франції, Греції, Естонії.

Організаторами заходу виступили наступні організації: Інститут Фізики НАН України та партнери: Тартуський Університет (Естонія), компанія European Profiles A.E. (Греція), Туринський Університет (Італія), Університет П’єра і Марії Кюрі (Франція).
3-я Міжнародна літня школа для молодих вчених "НАНОТЕХНОЛОГІЇ: від фундаментальних досліджень до прикладних застосувань" була проведена як широкомасштабний міжнародний захід, перших 3-и дня якого були проведені у формі літньої школи та останні 4-и дні були реалізовані у форматі міжнародної конференції НАНО-2014. Проведення літньої школи стає доброю традицією, яка збирає молодих науковців з усіх куточків України та представників з провідних інститутів та університетів світу. 1-а та 2-а Міжнародна літня школа проводилась у 2012 та 2013 роках та була направлена на ознайомлення молодих вчених з результатами досліджень та перспективами прикладних застосувань у нанонауці і сприяла подальшій реалізації нанотехнологій в інновації для задоволення потреб суспільства. У 2012 та 2013 роках вищезазначену школу, яка перетворила українські Карпати на кілька днів в «науковий центр Європи», відвідали науковці та студенти більше, ніж з 10 країн Старого Світу, таких як: Польща, Італія, Іспанія, Франція, Австрія, Німеччина, Греція та інші. Крім того, були представники ближнього зарубіжжя – Білорусія, Росія та Молдова.
Відкриття школи проходило 24 серпня 2014 р – дуже символічно, тому що співпало з днем незалежності України. Цьогорічна школа проходила під гаслом: «Наука за мир, наука заради майбутнього». Серед молодих науковців, які отримали грант були представники «гарячої точки», зокрема Олена Житлухіна з Донецького фізико-технічний інститут ім. О.О. Галкіна.
Як і попередні 3-я Міжнародна літня школа отримала зацікавленість та позитивні відгуки від міжнародних експертів і викликала інтерес у ЗМІ, а саме, роботу школи висвітлювало 3-и телепрограми: «Підсумки дня» Першого Національного каналу України УТ1, «Новини» телеканалу Бізнес TV, cлужба новин «Соціальний пульс» телеканалу «Тоніс».

Впродовж проведення 3-ої Міжнародної школи був оголошений конкурс серед молодих науковців на найкращу доповідь. В журі входили лектори школи з Польщі, Естонії, Франції, Росії, Італії, України, Англії. Оцінювання йшло по п’ятибальній шкалі. Позитивною ознакою школи є той факт, що багато минулорічних учасників були присутні і в цьому році. Тому без уваги лекторів не залишився прогрес молодих науковців у порівнянні з минулим роком. Усі лектори зазначили дуже високий рівень підготовки молодих вчених та актуальність їхніх досліджень, найкращими з них було визнано Ірину Гринь (Університет П’єра та Марії Кюрі, Франція) та Клаудіо Магістріс (Туринський університет, Італія), які отримали в якості подарунка електрону книгу.

Програму школи та фотогалерею Ви зможете переглянути на сайті школи:
http://www.iop.kiev.ua/~nanotwinning/iss3/

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux