• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Висновки Європейської Ради щодо України 23-24 жовтня 2014 року
Опубліковано 24 жовтня 2014 року о 17:51

1. Згадуючи про свої висновки від 30 серпня, Європейська Рада привітала Мінський протокол від 5 вересня та Мінський меморандум від 19 вересня як кроки в напрямі сталого політичного вирішення кризи, яке повинно базуватися на основі дотримання незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Рада очікує на повне залучення сторін та швидку імплементацію усіх зобов’язань згідно з Мінськими документами, зокрема стосовно повного припинення вогню, досягнення всеохоплюючих домовленостей щодо контролю кордону та проведення дострокових виборів у Донецькій та Луганській областях згідно з українським законодавством. Рада вважає, що проведення «президентських» і «парламентських» виборів, до яких закликає т.зв. самопроголошена влада, суперечитимуть букві та духу Мінського протоколу і не будуть визнані. Європейська Рада підтверджує свій заклик до надання негайного, безпечного та необмеженого доступу до місця падіння літака рейсу МН17.

2. Європейський Союзу очікує, що Російська Федерація поважатиме національний суверенітет і територіальну цілісність України та зробить внесок у політичну стабілізацію та економічне відновлення України. Європейська Рада підтверджує, що вона не визнає незаконну анексію Криму. Російська Федерація має взяти на себе відповідальність за повне виконання Мінських домовленостей. Зокрема, російська влада повинна запобігти будь-якому потраплянню військових, зброї або бойовиків з власної території в Україну. Вона має застосувати свій вплив, щоб забезпечити сумлінне виконання сепаратистами зобов’язань, взятих у Мінську. Російська Федерація також має підтримати верифікаційні зусилля ОБСЄ.    

3. Європейська Рада та держави-члени залишаються повністю залученими до надання підтримки політичному врегулюванню української кризи, включаючи через здійснення внеску у посилення моніторингових спроможностей ОБСЄ, збільшення їхньої гуманітарної допомоги, а також заохочення і підтримання України у процесі реформ, насамперед, щодо децентралізації та захисту прав осіб, які належать до національних меншин. Європейська Рада привітала майбутнє тимчасове застосування Угоди про асоціацію. Вона підкреслила важливість для Російської Федерації, України та Європейського Союзу неухильного виконання зобов’язань, відображених у Спільній міністерській заяві від 12 вересня.            

4. Очікуючи на парламентські вибори 26 жовтня, Європейська Рада підтверджує свою готовність підтримати Україну у процесі здійснення політичних та економічних реформ, включаючи енергетичний сектор, у відповідності до зобов’язань, які обидні сторони взяли на себе у рамках Угоди про асоціацію.  

5. Європейська Рада привітала прогрес з вирішення української енергетичної кризи. ЄР очікує на завершення триваючих тристоронніх переговорів між Україною,  Європейською Комісією та Російською Федерацією.

6. Європейська Рада нагадала про попередні рішення ЄС щодо обмежувальних заходів. Вона буде продовжувати стежити за ситуацією в Україні для забезпечення подальшої спрямування [політики ЄС] як це буде необхідно.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux