• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Єврокомісія запропонувала Україні додаткові 1,8 мільярдів макрофінансової допомоги
Опубліковано 08 січня 2015 року о 15:24

Європейська Комісія готова надавати подальшу допомогу Україні, що потерпає від глибокої рецесії та несе на собі тяжкий вантаж конфлікту на сході країни.

8 січня Європейська Комісія запропонувала новий пакет макрофінансової допомоги Україні: 1,8 мільярдів євро середньострокових кредитів.

Нова програма макрофінансової допомоги має надати Україні економічну та фінансову допомогу для відповіді на критичні проблеми, з якими стикається країна: слабкий платіжний баланс та слабку фіскальну ситуацію. Мета нового пакету допомоги полягає також в тому, аби допомогти новому уряду, зорієнтованому на реформи, зміцнити країну та впоратися з економічними та політичними проблемами. Пакет макрофінансової допомоги, про який було оголошено сьогодні, буде прив'язано до певних дій щодо впровадження реформ.

"Україна не самотня", - прокоментував подію Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. "Європа єдина у своїй підтримці України та програми реформ нового уряду. Наші дії говорять гучніше, ніж наші слова", - додав він.

За словами Юнкера, Європейський Союз "вже надав безпрецедентну фінансову допомогу" і сьогоднішня пропозиція Єврокомісії свідчить про те, що "ми готові продовжувати надавати цю підтримку".

"Як завжди, солідарність ЄС невіддільна від рішучості впроваджувати реформи, які негайно потрібні в Україні. Ми хочемо допомогти українському урядові реалізувати цю програму реформ та спонукати до справжніх змін для країни та її громадян", - додав посадовець.

Для ухвалення кінцевого рішення щодо надання макрофінансової допомоги потрібна ще згода Ради Міністрів ЄС та Європейського Парламенту.

Передумовою надання допомоги стане успішне продовження нинішньої програми співпраці України з МВФ та реалізація економічної та фінансової політики, яку узгодять між собою Європейська Комісія – від імені ЄС – та уряд України у спеціальному Меморандумі про порозуміння.

Європейська Комісія вважає, що для України і надалі важливою є політика фіскальної консолідації, продовження всеосяжних реформ в енергетичній та банківській галузях, а також поліпшення загального макроекономічного управління. Крім того, щоб поліпшити умови для діяльності бізнесу та для стабільного зростання важливо зміцнити економічне врядування та прозорість, а також реалізувати реформи судової системи та посилити боротьбу проти корупції.

Запропонований сьогодні пакет допомоги у 1,8 мільярдів євро може реалізовуватися протягом 2015 року та на початку 2016 року. Він буде третім пакетом макрофінансової допомоги, яку ЄС надав Україні з 2010 року. Протягом 2014 року, у рамках наявних програм, Європейська Комісія надала Україні допомогу розміром в 1,36 мільярдів євро. Надання останнього траншу цієї допомоги, обсягом в 250 мільйонів євро, може очікуватися навесні 2015 року – за умови, якщо Україна успішно реалізує політику, яку було погоджено [з ЄС], та продовжить позитивну історію співпраці з програмою МВФ.

Окрім макрофінансової допомоги, ЄС також допомагає Україні торгівельними преференціями, гуманітарною допомогою та бюджетною підтримкою для реалізації реформ.

Представництво ЄС в Україні

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux